Skocz do zawartości

Pytanie o wałem zębatki zdawczej..


raaza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do wymiany napęd bo łańcuch juz był w tragicznym stanie i szumiał??. Napęd już zamówiłem, rozkręciłem pokrywę, żeby zdjąć przednią zębatkę i obadać wałek czy to nie on czasami tak szumi i okazało się, że wałek nie ma luzów prawo-lewo, góra-dół, można go z milimetr włożyć w silnik i wyjąć, ale to chyba normalne..

Niepokoi mnie natomiast taka sytuacja - mianowicie przy wrzuconym obojętnie którym biegu wałkiem można kręcić w przód lub w tył o ok 1cm..

Tak powinno być?

Motocykl Yamaha TW125 4T..2003r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam do wymiany napęd bo łańcuch juz był w tragicznym stanie i szumiał??. Napęd już zamówiłem, rozkręciłem pokrywę, żeby zdjąć przednią zębatkę i obadać wałek czy to nie on czasami tak szumi i okazało się, że wałek nie ma luzów prawo-lewo, góra-dół, można go z milimetr włożyć w silnik i wyjąć, ale to chyba normalne..

Niepokoi mnie natomiast taka sytuacja - mianowicie przy wrzuconym obojętnie którym biegu wałkiem można kręcić w przód lub w tył o ok 1cm..

Tak powinno być?

Motocykl Yamaha TW125 4T..2003r.

Normalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem naped nic nie szumi, wszystko lux, ale teraz, gdy jest krótszy łańcuch okazało się, ze praktycznie nie mam tylnego hamulca i nie da się go więcej naciągnąć :(

Podczas wymiany oglądnąłem szczęki hamulcowe i okładziny wydawały mi się ok, porównując ze zdjęciami nowych niemalże identyczna grubość..

CZy winne mogą być w tym przypadku tylko szczęki, które należało by wymienić wraz z napędem, czy mogę sprawdzić coś jeszcze?

 

Co to znaczy nie da się ?

A może wystarczy chwilę pomyśleć i przestawić na dźwigni rozpieracza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...