Skocz do zawartości

PROBLEM KAWASAKI LTD 450


mrswistak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

po zdjeciu dekla pamietaj ze sruba zabezpieczajaca kolo magnesowe jest z lewym gwintem,oraz ze do zdjecia kola jest konieczny sciagacz tzn sruba drobozwojna ,ale nie pamietam jej wymiarow,poprostu ja wkrecasz o kolo zchodzi ze stozka,powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi problem to to, że moto nie ma ładowania, a jest nowy aku. Mierzyłem miernikiem na aku i przy pracującym silniku bez żadnych świateł pokazuje 13,86V a jak się przygazuje to wzrasta średnio o 0,02V lub nawet spada o 0,10V i znów na wolnych obrotach pojawia się 13,86V. Wydaje mi się ze powinno cały czas po woli rosnąć do pewnej wartości, bo sprawdzałem przy moim moto i napięcie zatrzymywało się nawet na 16V . Aaaa i po 2 min pracy silnika regulator napięcia jest tak gorący, że się go nie da dotknąć

Zanim Tata wroci z wakacji masz co robic przy swoim sprzecie bo tak byc nie powinno...

pozdr

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zanim Tata wroci z wakacji masz co robic przy swoim sprzecie bo tak byc nie powinno...

pozdr

Ale to nie mój motocykl tylko taty :) .

 

Panowie, za statorem był jakiś kawałek zmielonego czegość (prawdopodobnie magnes) ,po wyjęciu i oczyszczeniu jest te 70 volt przy 5 tys obr, ale ladowania jak nie było tak nie ma. Regulator sprawny na 100% (sprawdzałem przy innym motocyklu i było ładowanie i regulator się nie grzał ale tez zapiąłem kolegi regulator do siebie no i efekt taki sam : grzeje się i nie ma ładowania) wiec chyba gdzieś w kablach jest problem. We wtyczce od regulatora na środkowym wyjściowym kablu ( kolor biały, + do akumulatora) jest jakies obcązenie bo jak go wyciągnę to motocykl zaczyna równo i lekko pracować.

 

Jest jeszcze drugi problem, moto chodzi zaczelo chodzic na 1 cylinder, zawory wydechowe w 1 cylku byly wymyte przez wode ale uszczelka (metalowa) nie wyglada na wypalona ani zniszczoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro zdjąłes dekiel to widac czy magnesy sa cale czy tez nie w kole magnesowym,napiecie zmienne okolo 70 volt ma byc pomiedzy kazdym przewodem wychodzacym z alternatora,sa to pewnie 3 żółte kable,pomiedzy nimi zmierz napięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro zdjąłes dekiel to widac czy magnesy sa cale czy tez nie w kole magnesowym,napiecie zmienne okolo 70 volt ma byc pomiedzy kazdym przewodem wychodzacym z alternatora,sa to pewnie 3 żółte kable,pomiedzy nimi zmierz napięcie

 

 

 

Napisałem, że jest 70 volt :) a koło magnesowe wygląda na nówkę jakby ktoś wymienił.

 

 

 

 

Aaaaa i wie ktoś jaka ma byc mieszanka paliwowo powietrzna w tym Kawasaki ? jak je maksymalnie wkręce to ile obrotów wykręcić? może to załatwi sprawę dziury przy 2000 tyś obr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest 2000 obrotów więc możliwe że załatwisz sprawę śrubą mieszanki (musisz sprawdzić w serwisówce w która stronę zubażasz czy tez wzbogacasz) , jezeli to sie nie uda to podnieś iglice o 1 ząbek .

W serwisówce masz podane wartości dopuszczalnych luzów na ruchomych elementac gażnika takich jak osie przepustnic , to tez powinieneś sprawdzić bo tamtędy dostaje się lewe powietrze które przy niskim zapotrzebowaniu na mieszanke ją znacznie zubaża , natomiast przy wyższych obrotach przepływ przez gardziel jest na tyle duży że te małe "przewiewy " nie stanowią problemu - stąd problem może akurat występować w niskim zakresie obrotów .

 

No i poziom paliwa sprawdz , podpinasz przeroczysty wężyk do wypustu w komorze pływakowej i patzrysz czy zgadza się z serwisówką . Jak nie to rozkręcasz i gniesz blaszkę na pływaku aż do uzyskania pożądanego rezultatu .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...