Skocz do zawartości

Yamaha TZR 50 jeździ tylko na ssaniu


Adiii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mój kumpel ma problem z tzrką (znany silnik Minarelli AM6) próbowałem mu pomóc ale wymiękłem.

Moto było odstawiane do "mechaników" na zrobienie sprzęgła - od tej pory jest problem z przyspieszaniem, ponieważ moto rozpędza się do 40km/h i zaczyna przerywać. Dopiero po dodaniu ssania idzie jak powinna.

Diagnoza- zbyt uboga mieszanka.

Zabrałem się za regulacje, zauważyłem, że śrubka od mieszanki i położenia przepustnicy były skrecone do oporu. Ucieszyłem się, że znalazłem przyczynę, ale żeby nie było tak kolorowo, to wyregulowałem i wyczyściłem gaźnik (wraz z filtrem) i nie przyniosło to żadnych rezultatów. Zwiększyłem dawkę paliwa na iglicy - moto zaczęło lepiej się zbierać do 40km/h jednak przerywanie nadal występuje.

 

Co najlepsze, dysza główna w tym gaźniku to 56, a spalanie wynosi 8l/100km... Na gumie od filtra powietrza zawsze są ślady benzyny (dość obfite). Pisząc ten tekst nagle mnie oświeciło - może winne są membranki? Sprawdzałem je i mają prześwity, ale nie zwróciłem na to szczególnej uwagi bo trzyma wolne obroty, nie gaśnie. Przypomniałem sobie, że jak paliwo cofa się do filtra to typowy objaw membranek (miałem taki przypadek w aeroxie).

 

Jeszcze przyszło mi na myśl że coś z dozownikiem może być nie tak. Tutaj dozownik jest na lince gazu - im więcej gazu tym więcej oleju. Istnieje jakiś sposób aby sprawdzić czy wszystko z dozownikiem ok? Myślałem żeby odłączyć go i robić samemu mieszanke.

 

Może coś poradzicie, bo brak mi pomysłów.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Adiii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie marnuj tasmy

 

wyciag gaznik,wyczysc dokladnie kompresorem,sruba od mieszanki na neutralne 2.5 obrotu iglica na srodek.czysty filtr.Ewidentnie cos z gaznikiem.dajac ssanie uruchamiasz osobny kanal z podcisnieniem w gazniku i dysze omijajac glowna podajesz na rozpylacz.cos jest zatkane na glownej dyszy.mialem kilkakrotnie taki problem i nieszlo dosc nawet z po dmuchaniu kompresorem.skonczylo sie na ultradzwiekach i gaznik zaczol dzialac.reasumujac

 

czysczenie narazie kompresorem gaznika

filtr powietrza

sprawdzenei sczelnosci gaznik kruciec kruciec blok silnika

te membrany to nie to mzoesz odwrocic listki bo bedzie tylko gorzej jednak one i tak sie domykaja gdy zaczyna sprezac.

daj tez inna swiece

 

musi chodzic

 

pozdrawiam Dibo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...