Skocz do zawartości

Wygodny i nowoczesny motocykl


Rekomendowane odpowiedzi

Duże turystyczne enduro typu GS1200 czy duży Tiger kuszą, ale jednak nie do końca mi się podobają, no a motocykl to pasja, to jest warunek konieczny. Na razie na polu walki zostają BMW R1200R, BMW K1200S, BMW K1300S, Kawasaki Z1000SX, Kawasaki ZZR1400, Suzuki GSX1300R Hayabusa no i coś co ostatnio wpadło mi w łapki Yamaha MT-01. Ostatnia propozycja jest całkowicie odrealniona, nierozsądna, ale kurde tak kusi żeby ją kupić i dostosować do turystyki chociaż trochę tj. szybka, akcesoryjna kanapa itd. Powiedzcie tak z czystej ciekawości MT-01 to idiotyczny pomysł prawda? Nie ukrywam, że rozgrzeszenie by mnie ucieszyło bo każdy puka mi w głowę, ale nie liczę na nie :-)

Edytowane przez emerlu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XB12X nie wydaje się wygodniejszy od MT-ka a jakość Yamaszka bardziej by mi leżała.

 

Porownujesz dzien do nocy MT jest w porownaniu do Buell'a to rewelacja.

 

 

Giemek, ja Cie prosze, mial byc wygodny i komfortowy. Ta VFR'a to najbardziej niewygodny i komfortowy motocykl na jakim mialem nieprzyjemnosc jechac, no moze poza 650 Supermoto BMW

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 5 lat jeździłem Yamaha Warriorem a to ten sam silnik co w MT-01 tyle że inaczej zestrojony. Miałem okazje kilka razy polatać MT bo to moto równiez chodziło mi po głowie ale w 2007 było ono bardzo swieże i ceny były zawrotne. Do turystyki średnio nadający się sprzęt, dość ciężki choć stabilny i dobrze wyważony, w zakętach wymagał dość ostrego traktowania by zachować prawidłową trajektorię :) Nie wiem jak dziś ale ciężko było zapiąć tam kufry, producent chyba nawet nie oferuje, do 150 km/h zapewnia w miarę wygodne podróżowanie, później to już tylko walka z wiatrem bo praktycznie tylko zegary chronia Cie przed nim. Największą zaletą tego moto jest silnik, w połączeniu w wydechami Akrapa brzmi jak nadciągająca burza z gradobiciem, wygląd też ma mocarny :) no i absolutna bezawaryjność- kolega ma moto z 2005 r jeszcze na oryginalnym akumulatorze- fakt że garażowane. Minus to niewątpliwie spalanie które w mieście spokojnie waha sie w okolic 9-10 litrów, przy czym w Wariorze nawet przy odkręcaniu oscylowało w granicach 7-8 litrów no i dość spora waga- jeśli zaliczyć go do nakedów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wibracje to mocno przesadzony temat w MT1, porównałbym nawet do rzędówek - to dobrze wytłumione moto, minusem może też być fakt że pod siedzeniem idą wydechy i pomimo zastosowanego tam wiatraka nieźle grzeje w dupsko zwłaszcza latem. Wspomniana ergonomia moim zdaniem OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bierz go :P. Brak owiewki daje się mocno we znaki dopiero przy 200km/h a to i tak dużo więcej nie pojedzie więc luz. Będziesz sobie uprawiał turystykę czoperową i też luz bo niby czemu nie? Dokupisz sakwy, tankbaga i możesz na koniec świata jechać ;).

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...