Skocz do zawartości

Wygodny i nowoczesny motocykl


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam porady bo doświadczeni na pewno pomogą mi, dzięki czemu odrzucę parę modeli. Mieszkam w Bieszczadach i wyjazd do kilku dilerów czytaj do Krakowa to dla mnie spora wycieczka a chciałbym ją zaliczyć jednodniowo. Także jeśli nie masz nic do powiedzenia to zluzuj gumę w rajtach i napij się czegoś zimnego ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz, że jest ciekawszą opcją aniżeli ZZR1400? Nie miałem nigdy styczności z BMW, ażwstyd się przyznać...

 

ZZR 1400 nadeje sie do przypalowania na autostradzie po prostej i do niczego innego, jego ergonomia jest fatalna, zarowno dla riderow z 165 cm jak i dla 185 czy 195 cm.

 

Bylismy grupa w Harz'u i kolo mimo 3 krotnie dluzszym stazem nie dawal rady za " K " czy innymi sprzetami.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam porady bo doświadczeni na pewno pomogą mi, dzięki czemu odrzucę parę modeli. Mieszkam w Bieszczadach i wyjazd do kilku dilerów czytaj do Krakowa to dla mnie spora wycieczka a chciałbym ją zaliczyć jednodniowo. Także jeśli nie masz nic do powiedzenia to zluzuj gumę w rajtach i napij się czegoś zimnego ;-)

Dzieki za rade. Ale dla mnie jestes dzieckiem bladzacym we mgle ! Bo Twoje wymagania i to co odpada zaprzecza jedno drugiemu . Piszesz ze jezdziles na FZ1 ale nie wygodny , zaraz dodajesz ze chcialbys gsxr 1300 - zastanow sie nad soba i przemysl dobrze czego chcesz. Moze jednak kup sobie jakas S-class?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi jeszcze czemu uważasz, że poprzedni model 1200ccm był lepszy? Nie mam parcia na najnowszy.

 

PS: RockDriver sugerujesz, że FZ1 jest wygodniejsza od Hayabusy? Podaj jasne argumenty swoich wypowiedzi bo to nie piaskownica. Nie interesuje mnie także kim dla Ciebie jestem, więc zachowaj sobie te idiotyczne wycieczki dla siebie.

Edytowane przez emerlu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ks-rider - pozwolcie ze zaoftopuje ...ale czasami tak pie**olisz ze nie da sie tego czytac !!!!

 

Ale dlaczego czasami ? :icon_mrgreen:

 

Zasmuciles mnie, nie wiem czy bede w stanie to przezyc. :icon_mrgreen:

 

:crossy:

 

A powiedz mi jeszcze czemu uważasz, że poprzedni model 1200ccm był lepszy? Nie mam parcia na najnowszy.

 

PS: RockDriver sugerujesz, że FZ1 jest wygodniejsza od Hayabusy? Podaj jasne argumenty swoich wypowiedzi bo to nie piaskownica. Nie interesuje mnie także kim dla Ciebie jestem, więc zachowaj sobie te idiotyczne wycieczki dla siebie.

 

Byl o wiele bardziej poreczniejszy. 1300 oferuje sporo fajnych gadgetow ktorych nie bylo w 1200 mimo tego gdybym mogl to kupilbym 1200.

 

Nie napisze Ci dlaczego wlasnie ten,, czy gdzie jest lepszy, bo sa to odczucia subjektywne ktore tycza sie mojej osoby.

 

Masz nerw to znajdz w wyszukiwarce temat ktory pisalem swierzo po tescie 1300.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gienek ST

Cytat: emerlu ( czasami zdarza mi się wyjeżdzać na długie wycieczki takżę autostradowe ) mniej wiecej o jakich dlugosciach mowimy .

 

Pytam sie bo sam bylem w podobnej sytuacji , i kupilem moj "wymarzony" sprint st 955i ,byl bardzo

wygodny wydawalo mi sie :wink: , ale przy przelotach powyzej mniej wiecej 200 kilosach zaczynoly nadgarstki

nap.......c i nie tylko.Nastepnie wtopilem 500 elro na przebudowe kiery azeby mozna bylo wieksze odcinki tras

w jednym kawalku pokonac . Bylo lepiej ale porownujac

do obecnego ktorym smigam gtr 1400 to nieba a zemia , dlatego przesiadlem sie z sportowego turyste na

typowego turyste , albo po prostu jestem za wysoki (191cm) na takie sprzety jak haya , XX , ZZR , sprint st itp.

Edytowane przez Gienek ST
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz super wygodne moto, to niestety tylko typowy GT. Ale to oznacza wagę i "odrobinę" mniejszą poręczność której może Ci zabraknąć na bieszczadzkich, czy słowackich agrawkach.

 

Do dalekiej turystyki nadają się zarówno Hayjka, jak ZZR 1400 jak i ZX12R - akurat w długich trasach miałem z każdym do czynienia. Tak samo nadaje się K1200S (też trochę jeździłem). Ale żaden nie jest ideałem - na szybki przelot - OK, ale jak musisz przez miasto cisnąć, zaczynają łapki odczuwać. I poręczność na agrafkach każdego z nich taka sobie. I zgadzam się, że FZ1 to taki sobie turystyk. Co prawda mój służy turystycznie i trasy 600- 700 km z pakunkiem nie są problemem, ale ja nieduży jestem więc mam w miarę ochronę za szybką, jednak z drugiej strony, nawet choć dupę mam ćwiczoną na górskim rowerze ze sportowym siodełkiem, to w Fazerze siedzenie jest takie tajemnicze, że trudno więcej niż 2 godziny ciągiem usiedzieć. Tu trzeba przyznać, że Yamaha dokonała mistrzowskiego posunięcia, specjalnie wymyślili niewygodne siodełko do wygodnego mot ;)

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również podpiszę się oburącz pod propozycją K1300S :)

Być może K1200S jest lepsze jak pisze KS-Rider, jednak ja nie mam porównania.

Porównując jednak K1300S do innych sprzętów jakimi śmigałem to uważam, że to naprawdę sprzęt godny polecenia.

Oczywiście pozycja jest na nim bardziej sportowa niż turystyczna, ale dzienne przebiegi rzędu 700 a nawet 1000km nie stanowią jakiegoś większego problemu.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mówią każdy Żyd swój towar chwali, ale i ja sie podpiszę pod przedmówcą, na K1300S mam za sobą ponad 6 tys km i uważam to moto za genialny sprzęt, jedyną wadą jaką mogę jej przypisać to troche za twarde siodło, po za tym hamulce, zawiecha, silnik- mistrzostwo świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...