Skocz do zawartości

Honda XR 400 Olej sprzęgło gaznik zawory


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni posiadacze xr 400 chciałem sie dowiedziec kilka rzeczy na temat motocykla z racji tego ze niedawno nabyłem taki motor

1. Ile wchodzi oleju do motocykla (mówie tu o całości rama + silnik) jak spusciłem to z ramy zleciało ok 1,5L. , z silnika ok 1L.

Niewiem jakim był zalany najprawdopodobniej 15W40. Czy jesli wleje 10W40 cos bedzie nie bardzo?

 

2. Zauważyłem ze delikatnie jakby ciągło sprzegło, zakupiłem nowe tarcze sprzegłowe i to samo. Sprężynki maja 43 mm a nie wiem jaki jest ostateczny wymiar bo manuala nie mam. I czy czasem to sprzegło si troszke nie slizga przez te sprezyni lub stary olej?

 

3 Po sciagnieciu dekla od kosza sprzęgłowego zauważyłem że 6 tarcz jest ułożonych razem w jednym rowku a jedna tarcza w rowku drugim tak jak na zd. Czy tak ma byc oryginalnie?

 

 

91210280114726933108.jpg

 

 

 

 

 

 

4. Jak dobrze wyregulowac gaznik , ile obrotów wykreca sie srube wg serwisówki?

 

5 zawory. ile ssacy a ile wydem ma miec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalewasz 1,7-1,8L i sprawdzasz na bagnecie ewentualnie dolewając,możesz lać 10w40(zalecany to 10w40 albo 20w50 )

sprężynki nominalnie mają 43.2 limit serwisowy to 41.6

wykręcasz 2 i 1/4 obrotu do 3/4

 

luzy

IN 0.10 +- 0.02

EX 0.12 +- 0.02

oczywiście dla seryjnego wałka rozrządu

 

jak bierzesz się za gaźnik to wywal seryjną blaszkę ssania i dorób samemu z blachy,uważaj tez na napinacz(bo lubi pęknąć sprężynka a nie ma zapadek przeciw powrotnych)

 

jak dasz jakieś namiary to mogę Ci wysłać manuala jak będę miał chwile

 

pozdroo

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

ZARAŻONY MOTOCYKLAMI

Widze że z Zelowa jestes, w sobote teraz beda jakies zawody motocrossowe u Ciebie cos kojaże.

Podam Ci maila [email protected] to podeślij manuala bede wdzieczny. Jesli chodzi o luzy zaworowe to IN chodzi o ssący?

Masz jakis patent na ten napinacz?

 

a ta blaszka jest z kruchej stali i dlatego pęka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno coś ma być...ale w sumie średnio mnie to interesuje ;]

 

tak IN to ssące

 

patent na napinacz jest tylko jeden-dorobienie napinacza manualnego( dorabiałem tutaj http://allegro.pl/mcct-napinacz-lancucha-rozrzadu-dr-z400-drz-i2414915200.html ) aczkolwiek dobry tokarz też nie powinien mieć problemów by to zrobić po kosztach...

 

wyjmij gaźnik i sam zobaczysz,jest z kruchego materiału to jedno,druga sprawa że jest tam dodatkowa ruchoma blaszka która lubi wpaść do komory spalania,ostatnio ziomkowi wpadła bo się nie posłuchał i tego nie wypieprzył...

 

manualny vs oryginał

2010%5C07%5C20%5Cbikepics-2023079-800.jpg

 

 

dorobiona blaszka

2010%5C04%5C11%5Cbikepics-1949121-800.jpg

 

 

manual wysłany

 

pozdroo

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki KORSARZ za maila ale przyszedł pusty. Gaznik wyciągłem i przyczaiłem od strony filtra ta blaszkę z klapka. Tak wizualnie to ta blaszka nie jest taka licha ma grubosc 1mm tylko licho wyglada ta klapka na zawiasiku ze sprężynka. Pomyslałem ze zostawie tą duzą blaszkę a wypierdziule ta klapkę na zawiasiku i w miejsce tej klapki dorobiłem z nierdzewki 0.5mm blasze która jest dokręcona w miejsce klapki. Ta duża blaszka wyglada masywnie wiec mysle ze wytrzyma.

 

No chyba ze lepiej radzisz dociac z całosci taka duża blaszke z trzema otworami fi 6mm

 

Aha pytanie takie mam: po jakiego pierona jest ta klapeczka ze sprzezynka?

 

I czy jesli dotne cała ta duza blaszke z trzema otworami to czy motÓr na zimnym silniku z podciagnietym ssaniem nie bedzie czasem gorzej palił?

 

Ty tez masz XR 400 i czy masz tak w gazniku u siebie porobione?

 

Podrzucam zdj to obczaj ta blaszke jaka dorobiłem zamiast klapeczki.

 

 

64392548968935766732.jpg

82793795015181612515.jpg

58370036358538912423.jpg

65207744124061500566.jpg

 

Aha , dysze w gazniku mam tą długa o numerze 162, a ta małą 55. Tez u Ciebie sa takie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manual był w załączniku w formacie PDF,powinien być obczaj dobrze

Myślę że twoje rozwiązanie jest spoko ale ręki sobie uciąć nie dam...na pewno lepsze to niż ta blaszka

Nie będzie gorzej palić,zdjęcia są moje,mam XR i tak zrobione i nie było problemów

Nie pamiętam jakie mam dysze,jak chodzi spoko to nie kombinuj ;]

 

edit,wysyłam manuala jeszcze raz innym sposobem...

zamieszczam manual dla potomnych i potrzebujących(100mb) http://pliki.wp.pl/fc,2053378108,fid,1989689250,plik,BManualcomHondaXR400Rservicemanualpdf,pobierz.html

Edytowane przez Korsaz

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Korsarz dzieki za manuala , bardzo pomogło. Tak wiec wg manuala jest z tymi tarczami sprzegła jak było u mnie tzn 6 tarcz jest w jednym słupku, a 1 tarcza w drugim słupku. Podsyłam zdj prawidłow ułożonych tarcz sprzegłowych

 

 

 

05077255256673254764.jpg

05507529576551795953.jpg

18305315458323722876.jpg

 

Korsaż przez samo ż. sorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to teraz sam jestem zaszokowany że ta jedna tarcza ma być inaczej ale przecież to i tak nie ma żadnego wpływu na pracę sprzęgła...

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale na logike mysląc ta jedna tarcza musi byc w tym innym rowku bo jest to jako kontra. wkładając 7 tarcz w jednym słupku było by nie tak bo wtedy ta pierwsza miałaby miejsce styku z koszem zewnetrznym o bardzo osłabionym oparciu. A tak wkładajac jedna inaczej kontruje sie podczas pracy sprzegła. Tak tez myslałem jak nie miałem manuala a zerkajac na manuala maje domysły sie potwierdziły.

 

Jakie masz przełożenie zebatek , u mnie 15 - 49

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...