Skocz do zawartości

Proszę o Opinię i Małą Pomoc.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 17 lat i jeżdżę (jeździłem...) skuterem marki Zipp Quatum, był on fabryczny itd.

 

Potrzebuję waszej opinii, ponieważ Miałem wypadek.

Jechałem na stację paliw prostą drogą. Po prawej stronie był parking dla samochodów i stało wzdłuż tego parkingu auto marki Audi. Jechałem i kierowca w ostatniej chwili zajechał mi drogę. Uderzyłem w jego przód, przeleciałem przez maskę i wylądowałem 2m za samochodem. Kierowca tylko podszedł do mnie jak leżałem i coś tam mruknął i wsiadł do samochodu. Gdy wstałem podszedł do mnie i mówił, że piszemy oświadczenie o mojej winie, bo to moja wina według jego odczucia i powiedział, że jak nie podam mu tam wszystkich danych itd. to wezwie policję i nałożą na mnie mandat, Całe szczęście, że Mama mojego kolegi była świadkiem i zadzwoniła po policję i po pogotowie . Policja od razu stwierdziła, że to Kierowcy audi wina, ponieważ zajechał mi drogę jadąc praktycznie pod prąd. Kierowca nie przyjął mandatu i sprawa została skierowana do sądu. Ah. i jeszcze jest nagranie podobno z Monitoringu na stacji paliw i chciałbym wspomnieć, że nie zdążyłem przerejestrować pojazdu. i tu kieruję moje zapytanie. Czy mogę mieć bardzo duże nieprzyjemności związane z nieprzerejestrowaniem pojazdu ? OC i Papiery wszystkie łącznie z kartą moto miałem .

 

tu Artykuł : http://miastokolobrzeg.pl/wiadomosci/4421-kierujcy-skuterem-trafi-do-szpitala.html

 

PS. Skuter Skasowany, a ja po wizycie w szpitalu dostałem zaświadczenie o obrażeniach. Mam 2 tygodnie wpisane, że tak powiem " Kuracji " .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że nie zdążyłem przerejestrować pojazdu.

Na przerejestrowanie masz jakiś czas. Jeśli nie został on przekroczony to nie ma problemu, chociaż ubezpieczalnia może go szukać.

Z opisów nie wynika jasno gdzie miał miejsce wypadek. Stacja benzynowa zwykle nie jest drogą publiczną więc to, czy skuter był zarejestrowany czy nie, traci na znaczeniu.

 

Poczekaj jednak na inną opinię. Mamy tu kilku prawników, którzy lepiej rzecz wyłożą.

Edytowane przez shuy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przerejestrowanie jest bodajże 30 dni, i AFAIR nie ma za jego opóźnienie przewidzianej żadnej kary

 

brak przerejestrowania nie wpływa na zaistnieje wypadku; jeśli więc pojazd był sprawny, z ważnym badaniem technicznym, a Ty posiadałeś uprawnienia do kierowania, to nie masz się z tego tytułu czego obawiać

 

policja ma rację, facet włączał się do ruchu i winien był ustąpić pierwszeństwa. poza tym ponieważ Twoje zwolnienie trwało ponad 7 dni, będzie odpowiadał za wypadek - gorzej dla niego, mógł przyjąć tylko mandat za kolizję

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze byc doplata do OC...

 

edit: a odnosnie tego wypadku pamietajcie zeby zawsze wzywac policje. czy jest to wypadek czy kolizja nie ma znaczenia. jak chcecie pelne odszkodowanie to tak wlasnie trzeba robic...

Edytowane przez mrbravo

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Panowie, za szybką odpowiedź. Co do przerejestrowania to ja kupiłem moto 23 marca .. dzisiaj jest 15 czerwca . I teraz Co z tym faktem zrobić ? Mam umowę, wszystkie niezbędne papiery. Dowodu rejestracyjnego nie mam puki co, ponieważ policja zabrała, bo moto jest bardzo nie spraaawny ; ). Także, będzie jakaś kara za to ? Czy po prostu dopłata jakaś. Bo interesuje mnie to, czy nie będzie żadnych większych konsekwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Panowie, za szybką odpowiedź. Co do przerejestrowania to ja kupiłem moto 23 marca .. dzisiaj jest 15 czerwca . I teraz Co z tym faktem zrobić ? Mam umowę, wszystkie niezbędne papiery. Dowodu rejestracyjnego nie mam puki co, ponieważ policja zabrała, bo moto jest bardzo nie spraaawny ; ). Także, będzie jakaś kara za to ? Czy po prostu dopłata jakaś. Bo interesuje mnie to, czy nie będzie żadnych większych konsekwencji.

 

Masz już odpowiedź. Niepewna ale od fachowca ;)

na przerejestrowanie jest bodajże 30 dni, i AFAIR nie ma za jego opóźnienie przewidzianej żadnej kary

 

Swoją drogą, bez względu na to kto był sprawcą kolizji, kierowca Audi popełnił chyba najwyżej punktowane wykroczenie - nie udzielił pomocy ofierze wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie .. Chciałem jeszcze raz skorzystać z Pomocy ..

 

Tak więc. Listonosz przyniósł mi dzisiaj pismo z PZU, jako, że pan o rejestracji ZKL....., zgłosił, że z mojej winy powstały następujące szkody itd ..

 

teraz chciałbym zapytać, jak on może mi coś takiego wysyłać.. skoro sprawa jest w toku ... Mam się stawić na policję jako świadek za tydzień.

 

Mogę to w jakiś sposób wykorzystać jak będę zeznawał ? Czy w sądzie .. ? Bo to mi się w głowie nie mieści ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm. Tak więc cytuję ..

 

Szanowny Panie

Uprzejmie informuję, że otrzymaliśmy zgłoszenie szkody w pojeździe marki AUDI o nr rej ..... .

Z informacji uzyskanych od osoby poszkodowanej ( w tym przypadku ze strony ubezpieczyciela od kierowcy audi -.- ) wynika, że ponosi Pan cywilną odpowiedzialność za spowodowanie tej szkody pojazdem marki ZIPP o nr rej...... .

W związku z powyższym proszę o wypełnienie załączonego formularza oraz dostarczenie dokumentów, niezbędnych do ustalenia odpowiedzialności PZU SA lub wysokości odszkodowania :

 

- Kopia dowodu rejestracyjnego pojazdu marki ZIPP o nr rej .... ( Nie mam go, skoro zabrała mi policja po wypadku -.- )

- Kopia prawa jazdy

- i wniosek ten co tam wysłali -.-.

 

Dokumenty proszę przekazać w terminie 7 dni od daty otrzymania tego pisma do dowolnej placówki PZU lub przesłać na adres .....

 

Jeżeli nie uzyskamy powyższej dokumentacji będziemy mogli uznać, że ponosi Pan cywilną odpowiedzialność za powstanie szkody .

 

i niżej jakieś paragrafy są... -.-

 

Powiedzcie panowie .. jak to możliwe, że trwa sprawa w sądzie .. a Zacny Kierowca Audi stwierdza sam, że to moja wina i składa wniosek w PZU ...

 

2. Pismo jest z PZU. Nie mam pojęcia czy z Mojego OC czy z jego AC, ponieważ ja mu polisy nie podawałem itd. Dosłownie nic ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie panowie .. jak to możliwe, że trwa sprawa w sądzie .. a Zacny Kierowca Audi stwierdza sam, że to moja wina i składa wniosek w PZU ...

 

normalnie, ubezpieczyciel ma obowiązek ustalenia we własnym zakresie zakresu odpowiedzialności. facet zgłosił, bo się nie poczuwa - pewnie nawet jak dostanie wyrok sądu, to nadal nie będzie się poczuwał

 

tymczasem musisz odpowiedzieć w wyznaczonym terminie, że oczywiście nie jesteś winien, winą policja obarczyła zgłaszającego, a sprawa p-ko niemu została skierowana do sądu - ew. wpisując sgn sprawy

ja z czystej wrednej natury dopisałbym, że wnoszę o kopię zgłoszenia, w celu przedstawienia prokuratorze jako dowodu na próbę wyłudzenia odszkodowania...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak!

To jest próba wyłudzenia odszkodowania.

 

Koniecznie odpisz na to pismo do PZU, podając swoją wersję wypadku i potwierdzenie z policji (jeśli je masz).

 

Puszkarz zgłosił szkodę z OC sprawcy, bo mu szkoda zniżek w AC, pewnie są większe niż mandat za spowodowanie wypadku drogowego...

 

Cwaniaczek...

 

Moja natura też wredna... więc walcz. Nawet odszkodowanie powinieneś otrzymać i to nie małe. Powinno wystarczyć na nową maszynę. :)

 

LwG! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłudzenie odszkodowania w rozumieniu prawa karnego to to nie jest. Ów puszkarz nie został jeszcze prawomocnie skazany za spowodowanie kolizji (czy też wypadku) więc ma prawo zgłosić takie roszczenie do ubezpieczyciela, a Ty masz prawo odmówić - wskazując na toczące się postępowanie w tej sprawie i dotychczasowe ustalenia policji. Jeszua wszystko ładnie wyjaśnił.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłudzenie odszkodowania w rozumieniu prawa karnego to to nie jest. Ów puszkarz nie został jeszcze prawomocnie skazany za spowodowanie kolizji (czy też wypadku) więc ma prawo zgłosić takie roszczenie do ubezpieczyciela, a Ty masz prawo odmówić - wskazując na toczące się postępowanie w tej sprawie i dotychczasowe ustalenia policji. Jeszua wszystko ładnie wyjaśnił.

Trochę OT, ale czy nie można uznać, że skoro policja skierowała przeciwko niemu sprawę do sądu, to działa on w złej wierze? Oczywiście nie podejrzewam, żeby pociągnięto go za to do odpowiedzialności, ale czy nie byłyby to dodatkowe okoliczności w sprawie wypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...