Skocz do zawartości

Opony, zupełnie nie torowe


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałam zapytać czy ktoś z was zmieniał opony w moto takiego typu jak mój Suzi SV, czyli moto raczej szosowe :) Na jakieś opony o bardziej uniewersalnym zastosowaniu, żeby można było jechać od czasu do czasu po jakichś szutrach itp.

Na jakieś które też i nie rozpadną się od małej dziurki w drodze, albo odrobiny wody :) i przetrwały jakiś dłuższy wypad.

:icon_question:

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

battlax bt 023 045. Troche samozaparcia i wszędzie dojedziesz.

 

mój kolega na zimę wpychał do cebuli kostkę prosto z jakiegoś enduro BMW i było ok. Dlaczego miało by się nie udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam zapytać czy ktoś z was zmieniał opony w moto takiego typu jak mój Suzi SV, czyli moto raczej szosowe :) Na jakieś opony o bardziej uniewersalnym zastosowaniu, żeby można było jechać od czasu do czasu po jakichś szutrach itp.

Na jakieś które też i nie rozpadną się od małej dziurki w drodze, albo odrobiny wody :) i przetrwały jakiś dłuższy wypad.

:icon_question:

Nie wiem jakie Ci polecic , ale wiem ze odradzić mogę Metzeler Z6 . Od tych uślizgów to już s*am strachem na samą myśl o większym złożeniu.

Co do zwiedzania bezdroży - GS-em na szosówkach przejechaem po nieistniejącym szlaku kolejowym , wiosna i bagno . Było zajebiście :D

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie Ci polecic , ale wiem ze odradzić mogę Metzeler Z6 Roadtec . Od tych uślizgów to już s*am strachem na samą myśl o większym złożeniu.

Co do zwiedzania bezdroży - GS-em na szosówkach przejechaem po nieistniejącym szlaku kolejowym , wiosna i bagno . Było zajebiście :D

 

he, he, ja moglbym je polecic :icon_mrgreen:

 

Mialem na dwoch motocyklach i calkowicie spelnialy swoje zadanie. Fakt, ze w porownaniu z Metzelerem Z 8 Interact troche gorzej wypada ( jednak zywotnosc znacznie przewyzsza Z 8 ).

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchhhhh, właściwie to fajnie że macie podzielone zdanie bo właśnie takie Metzeler Z6 ma na kołach Suzi.

:laugh:

Mam nadzieje że nosa sobie nie rozbiję. Tak wlaściwie to wydaje mi się że one ani trochę nie wyglądają na takie które przejadą po jakimś żwirku i dlatego pytam.

:rolleyes:

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamka , poradze ci to co Limo mi poradził - załóż se pampersa do większych złożeń, jak chcesz kontynuować przygode z Z6 .

I poprawka , mam poprostu Z6 bez interact , niemniej są z 2011r i tak jak mi dupsko tańczy... . To sie do mojej fałki nie nada.

Pokombinuje jeszcze z ciśnieniem,może pomoże.

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=cnrCMIsa_GY&list=UUnmJw3jWNAZyRWBvNuQT6Aw&index=7&feature=plcp

 

jakby ktos nie wierzył ze odrobina samozaparcia i z szosowego motocykla z szosowymi oponami mamy fajne enduro

Nie widział, że nad nim jest most?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I poprawka , mam poprostu Z6 bez interact , niemniej są z 2011r i tak jak mi dupsko tańczy... . To sie do mojej fałki nie nada.

Pokombinuje jeszcze z ciśnieniem,może pomoże.

 

Z6 bez Interact ( stary / pierwszy model ) jest lepszy niz Z6 Interact.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez analogię , psie gówno mniej wali niż kocie więc psie jest lepsze ? Ale to wciąż gówno.

 

Cos czuje że drugi zestaw teraz kupie . I bedzie bardziej klejący (mam nadzieje) . Pojeździmy zobaczymy.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pytaniu nie chodziło mi o zdolności klejące opony i o mozliwość ostrego pokonywania zakrętów, tylko o zdolność przejechania po szutrowych kawałkach, którym do asfaltu a tym bardziej toru jest daleko.

Poza tym mi juz przeszło dzikie jeżdżenie po drogach publicznych bo chcę troche pożyć jeszcze :) Tym bardziej że od jakiegoś czasu jest mi fajnie w tym moim życiu :)

 

Wszystkim jednak dziękuję i piszcie dalej o oponach, bo ja absolutnie nie mam pojęcia o ich własciwościach. Nigdy wcześniej nie interesowało mnie to, dopiero teraz

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez analogię , psie gówno mniej wali niż kocie więc psie jest lepsze ? Ale to wciąż gówno.

 

Cos czuje że drugi zestaw teraz kupie . I bedzie bardziej klejący (mam nadzieje) . Pojeździmy zobaczymy.

 

Czy gowno ? Hmmmm, To jak nazwiesz taki wynalazek jak Bridgestone ? Znasz lepsza opone na deszcz ?

 

P.S. ciekawe dlaczego Niemiecka policja do dzis uzywa Z6 ( skoro to takie gowno ) ? Pewnie chlopakom nikt nie powiedzial, ze rynek oferuje znacznie lepsze opony. Tylko po co im takowe skoro oni i tak jezdzic nie potrafia.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamka , to kup sobie coś w tym stylu http://moto.allegro.pl/ShowItem2.php?item=2393979742&ars_source=ars&ars_socket_id=9&ars_rule_id=74

 

P.S. ciekawe dlaczego Niemiecka policja do dzis uzywa Z6 ? Pewnie chlopakom nikt nie powiedzial, ze rynek oferuje znacznie lepsze opony. Tylko po co im takowe skoro oni i tak jezdzic nie potrafia.

 

:crossy:

Bo są twardymi kartoflami na setki tysięcy kilometrów (choć od jazdy z plecakiem juz płaskie zaczyna się robić ) .

Ja prezentuje własne doświadczenia na własnym motocyklu , a z tymi Z6 nie wyglądają za dobrze .

Nastepne będa na drugim biegunie - Pirelli Diablo Supercorsa , tylko musze swinie uzupełnic a potem rozbić .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...