Skocz do zawartości

"zaoszczedzilem"... : - ku przestrodze


Pierun
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wyjezdze tylko ta butelke do konca i chyba jednak zainwestuje w cos drozszego...

do simsona możesz spokojnie lać ten olej bo właśnie do takich sprzętów on jest. ja sam do motorynki leje najtańszy mixol jaki jest - za 8zł i nic sie nie dzieje złego, z resztą wisi mi to jeśli tłok kosztuje 10zł :evil: czyli tyle co olej.

Ja go cały czas lałem do etki

do etki też myśle że można lać ten olej. w końcu tam obroty są znacznie mniejsze niż w dzisiejszych sprzętach i raczej jeśli silnik jest dobrze dotarty, a gaźnik dobrze ustawiony - nic nie powinno się stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Moge wlac je bezposrednio po "spozyciu" tego Mobila? Nic sie nie stanie?

musisz mieć pewność że po poprzednim oleju nie ma śladu. no i pamietaj ze ten olej można tylko podawać po wcześniejszym zmieszaniu z benzyną (motul 800)

 

Kilu ma moto z dozownikiem. Jesteś Adam pewien że 800 nie można stosowac do dozwonika, tylko z mieszanką? Bo rodadziłem Kilu, że do dozownika M800 będzie OK....

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś Adam pewien że 800 nie można stosowac do dozwonika, tylko z mieszanką? Bo rodadziłem Kilu, że do dozownika M800 będzie OK....

uuu to ty nie wiesz tego? 8) o mało co doprowadziłbyś nsr'ke kila do ruiny :evil:

niestety nie mam butelki po tym oleju w domu bo tak to bym zeskanował ale moge jedynie wkleić tekst ze strony motula:

800 racing 2T 100% olej syntetyczny na bazie estrów przygotowany na podstawie doświadczenia wyniesionego prosto z wyścigów motocyklowych. Olej specjalnie przygotowany do mocno obciążonych silników 2-suwowych, tylko z mieszaniem wstępnym. Nawet w warunkach bardzo dużej wilgotności (mgła, itp.) olej zachowuje wszystkie swoje własności. Czerwona barwa oleju pozwala na jego łatwe wykrycie w benzynie oraz na częściach silnika podczas demontażu. Doskonale nadaje się do wyścigów i motocykli terenowych (off-road). Spełnia normy: API TC.

 

Za to castrol R2 można lać do dozownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

heh, jestem naprawdę ciekawy, jak to sobie Motul wymyślił że 800 nadaje się tylk na mieszankę a nie do dozwownika :(

Inna sprawa, że nigdy nie miałem 2T z dozownikiem.

Ale i tak pachnie mi to ściemą handlową.

:evil: pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - i tak i tak się zmiesza. Czy to naprawdę tak jest? Bo jeżeli tak to chyba tego Castrola użyje :( Jestem trochę leniwy. Proszę o odpowiedź jakiegoś człowieka, który się na olejach zna trochę bardziej niż przeciętny użytkownik. Być może się taki znajdzie, a jest to sprawa dość ważna. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie sie słabo miesza z benzyną. nawet jak przygotowujesz mieszanke w kanistrze to musisz długo trząść kanistrem zanim sie całość dobrze wymiesza.

Inna sprawa, że nigdy nie miałem 2T z dozownikiem.

ja też :evil:

Ale i tak pachnie mi to ściemą handlową.

no to chyba właśnie odwrotnie! ściema handlowa by była jakby napisali że doskonale sie miesza ze wszystkim itd. Myśle że więcej osób kupi przez to CASTROLA który jest bardziej uniwersalny bo sie nadaje do dozowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul 800 to najlepszy olej i przeznaczony jest do bardzo wysilonych silników wyczynowych. Tobie spokojnie starczy motul 600 który można stosować do dozownika.

 

Jeżeli zależy Ci na najlepszej jakości to motul 800 jest najlepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale jak wleje do baku mieszanke to co wleje do dozownika? jest możliwość zamknięcia dopływu oleju z dozownika do gaźnika?

 

Tak oczywiście. :crossy: Ja mam wymontowany zbiornik na olej, mechanizm dozownika i zatkany dopływ do gaznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu spotkałem się z olejem motul scoot (czy jakoś tak-nazwa nawiązuje do "scooter")-co to i z czym to sie je ? niby miał być właśnie do skuterów przeznaczony, ale skoro motul produkuje również 600tke to po co to wprowadzili ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...