Skocz do zawartości

"zaoszczedzilem"... : - ku przestrodze


Pierun
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale i tak pachnie mi to ściemą handlową.

 

Niestety nie jest to zadna sciema. :crossy: Mozna to latwo sprawdzic. Jak lejesz ten olej (Motul 800) do kanistra z benza to olej opada na dno. (wiem, bo mam przeźroczysty kanister)

 

Do NSRki Motul 600 napewno wystarczy. Jest w pelni syntetyczny i nadaje sie do dozownika.

 

Pozdrawiam,

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do ETZ lalem mixol i mechanik poradzil mi, ze lepszy jest lux 10, gdyz po mixolu silnik po rozebraniu jest suchy a po luxie zawsze wilgotny. Raz skonczyl mi sie olej i tankowalem na stacji Shell, bylem zmuszony kupic olej bardzo drogi bo innych nie bylo i zastanawialem sie - kto wydaje tyle kasy na olej - teraz wiem o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was miał do czynienia z olejami typu Stihl lub Husquvarna stosowanymi do pił spalinowych?? Może takie stosować zamiast nieśmiertelnego Mixolu??

Mój brat CZetą jeżdzi właśnie na Stihl'u lub ewentualnie (w zależności od płynności finansowej :crossy: ) na mieszance pół Stihl'a i pół Mixol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miał do czynienia z olejami typu Stihl lub Husquvarna stosowanymi do pił spalinowych

ja lałem to do jawy olej husqvarny i lepiej chodziła

poza tym on sie chyba nadaje tylko do mieszania wstępnego, ale nie jestem pewien.

Mój brat CZetą jeżdzi właśnie na Stihl'u lub ewentualnie (w zależności od płynności finansowej  ) na mieszance pół Stihl'a i pół Mixol.

nie słyszał że oleji sie nie miesza? przeciez mixol to mineralny olej a stihl to syntetyk. lepiej powiedz to koledze zanim cz przestanie jezdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie co do mieszania olejow... W Aprilii ktora sprowadzilem jest jakis dziwny olej w zbiorniku, nie jest czerwony (chyba wiekszosc, jak nie wszystkie do 2T sa czerwone, by je latwiej rozpoznac). Watpie jednak, zeby Niemiec wlal jakis tani olej ;) Olej juz jest na wykonczeniu i mam kupionego Shella. Moge wlac Shella gdy tamten bedzie sie juz naprawde konczyl (zostanie tylko w wezykach), czy wyczyscic zbiornik, wezyki, dozownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słyszał że oleji sie nie miesza? przeciez mixol to mineralny olej a stihl to syntetyk. lepiej powiedz to koledze zanim cz przestanie jezdzic

 

No właśnie się zacząłem zastanawiać jak to jest.

Rozumiem że nie powinno się mieszać minerału z syntetykiem w przypadku czterosuwu, gdyż pracowałyby razem przez długi czas co mogłoby prowadzić do ich np. rozwarstwienia, pienienia, przyspieszonego stażenia.

Ale co to ma do rzeczy w przypadku dwusuwu bez dozownika? Bo ja nie widzę przeciwskazań. Chyba żem śłepy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nawet to myślę że nie mają wpływu na jego pracę (w przypadku gażników do motocykli demoludowych).

Zaraz zaraz jakie fusy???

no to uwierz mi na słowo że jak wlałem do motorynki benzyne z mixolem, a potem dolałem mieszanke z castrolem TT to od razu gaźnik mi się zatkał na paradzie na rozpoczęciu sezonu 2002, może ktoś mnie widział jak pchałem motoryne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nawet to myślę że nie mają wpływu na jego pracę (w przypadku gażników do motocykli demoludowych).

Zaraz zaraz jakie fusy???

no to uwierz mi na słowo że jak wlałem do motorynki benzyne z mixolem' date=' a potem dolałem mieszanke z castrolem TT to od razu gaźnik mi się zatkał na paradzie na rozpoczęciu sezonu 2002, może ktoś mnie widział jak pchałem motoryne :P[/quote']

 

Wierze na słowo ;) ale tylko jeśli chodzi o Castrol TT. :P

W przypadku Stihla nic się nie dzieje-byłem,spuściłem,zobaczyłem tzn nic nie zobaczyłem :P . Ale o co my tu kopię kruszymy. Może ten cały Stihl jest mineralny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały OT

Próbował ktoś z was rozpalić ognisko zwykłą benzyną i benzyną zmieszaną z olejem Stihla ? W obydwu przypadkach pb95 :mrgreen:

Może to subiektywne wrażenie, ale przy tej samej ilosci benzyny w przypadku zmieszanej z olejem, rozjeb**o ognisko :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...