Skocz do zawartości

Honda NC700X - czy ktoś ma lub jeździł ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Interesują mnie opinie wlascicieli albo osób które miały okazje pojezdzić tym modelem.

Po obejrzeniu kolejnego TA trupa za prawie 20 tys doszedłem do wniosku ze może jednak nowy i tak wpadłem na artykuły o tej Hondzie. Jak wyglada jazda z tym nowym silnikiem. Jakie moto ma realne predkości przelotowe na autostradzie ?

 

Szukam czegeś co bez zadyszki zabierze mnie wygodnie z Monachium dalej na południe do Austrii i Włoch a przy okazji nie bedzie wielkości małej ciężarówki...

 

Zakładany budżet do 30 tyś.

 

Pozdrawiam Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gienek ST

Tez uwazam ze lepszym wyborem bedzie Honda NTV 700 Deauville . Duzo lepsza ochrona w razie nie pogody,seryjne kufry (odpadaja dodatkowe wydatki),wal kardana - wielki PLUS,ogolnie mowiac wyprobowany sprzet no ale to Twoj wybor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam tą maszynerię, ale jak już koledzy wyżej mówili- do takich lotów to ona się nie nadaje.

Nc700X jest dla takich początkujacyh i ;leniwych motocyklistów którzy się przesiadli z maxiskutera i latają raczej krajowo i niezbyt dalego a głównie w mieście.

Ona ponoć poleci 168kmh choć realnie to sądzę że na trasie 140 to maksimum. [ciekawym ile wtedy skotłuje].

Przy mojej emeryckiej jeździe [do 120] w trasie Warszawa-Jarosław spaliła 3.3lL100. Byłem solo ale zapakowany w w givi v46, rolkę bagażową oraz w w bagażnik, atrapę baku.

Niedługo wybieram się z Wawy do Darłowa w dwie osoby oraz mnóstwo bagażu w topcase, atrapie baku i sakwach.

161875.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi nc700x przypadła go gustu choć tylko się nią przejechałem

łatwa w prowadzeniu, prosta budowa, fajny schowek w miejscu zbiornika, podobno b. ekonomiczna, niezła stylistyka nawiązująca do crossrunnera i crosstourera

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli ktoś myśli o motocyklu używanym i nie może znaleźć zadbanego Transalpa w dobrym stanie, to z Deauvillem będzie jeszcze trudniej. To co jest na rynku, to wszystko import własny z Włoch czy Szwajcarii, egzemplarze mocno wyeksploatowane, z dużymi przebiegami. Nikt tych maszyn nie kupuje, żeby sobie w niedzielę pojechać na dwugodzinną wycieczkę. Sam szukam Transalpa lub Deauville'a jako drugiego motocykla już od jakiegoś roku. Zakup nowego to wydatek ok. 35 tysięcy. Używanego najlepiej kupić od kogoś znajomego. I tu pojawia się NC 700 X - motocykl, który jest tani, świetnie wygląda, a zapewnia komfort podróżowania równy droższym modelom. Jeżdżę sam, minimum bagażu - to moto dla mnie. Zachwyca mnie prostota i jednocześnie nowatorskość tego modelu, ma to czego szukam w motocyklach. Jako drugi bike dla mnie to ideał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygodnie to możesz mieć jadąc Goldwingiem, ale to nie dla mnie. Ja akurat nie muszę mieć wygodnie, moim Sporciakiem trochę zjeździłem :) Są wspaniałe, duże turystyki, ale to wszystko sprzęty drogie i skomplikowane, a ja lubię wręcz odwrotnie, czyli tanio i prosto. Przygody nie da się kupić, choć wielu przykleja jej już etykietkę BMW 1200 GS :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nc700x spokojnie leci 190 km / h --- sprawdzone ;) - spalanie przy takiej prędkości i wysokiej szybie (większy opór powietrza ) wyszło 4,2 litra. Normalna spokojna jazda pomiedzy 90 -100 km/h spalanie 3,3 litra.

Największa wada i dla mnie jedyna :) to niska oryginalna szyba . Polecam każdemu zmienić na wyższą od razu jazda staje się prawdziwą przyjemnością - koszt 275 zł GIVI na przykład lub PUIG .

Edytowane przez nc700x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nc700x spokojnie leci 190 km / h --- sprawdzone ;) - spalanie przy takiej prędkości i wysokiej szybie (większy opór powietrza ) wyszło 4,2 litra. Normalna spokojna jazda pomiedzy 90 -100 km/h spalanie 3,3 litra.

Największa wada i dla mnie jedyna :) to niska oryginalna szyba . Polecam każdemu zmienić na wyższą od razu jazda staje się prawdziwą przyjemnością - koszt 275 zł GIVI na przykład lub PUIG .

 

przejedź się z pasażerem i daj znać czy duża różnica.

Tzn. z pasażerką, przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja w trasie, w dwie osoby, topcase i sakwy givi, max bagażu z plecaczkiem przy prędkościaach przelotowych 120-140 wychlała 3.97 wachy. I to jeszcze cieniutkiego shell fuelsave.

 

Takie spalania to ja lubię :-)

Mam tą oryginalną jeszcze szybkę ale przymierzam się do zakupu wyzszej.

Tylko czy szyba givi za 300 ma odpowiednie mocowanie w porównaniu do hondowskiej akcesoryjnej? Czy to mocowanie wytrzyma?

161875.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Moja w trasie, w dwie osoby, topcase i sakwy givi, max bagażu z plecaczkiem przy prędkościaach przelotowych 120-140 wychlała 3.97 wachy. I to jeszcze cieniutkiego shell fuelsave.

 

Takie spalania to ja lubię :-)

Mam tą oryginalną jeszcze szybkę ale przymierzam się do zakupu wyzszej.

Tylko czy szyba givi za 300 ma odpowiednie mocowanie w porównaniu do hondowskiej akcesoryjnej? Czy to mocowanie wytrzyma?

 

Jezeli to jest oryginal do tego modelu NC to napewno wytrzyma, chyba , że będzie waska, cienka, bardzo wysoka i plaska. Niektórzy w innych moto na juz wysokie szyby zakładają deflektory jako dodatkowa osłona i jest ok. Tak wiec bez obawy. I życzę powodzenia.

 

Jeśli ktoś myśli o motocyklu używanym i nie może znaleźć zadbanego Transalpa w dobrym stanie, to z Deauvillem będzie jeszcze trudniej. To co jest na rynku, to wszystko import własny z Włoch czy Szwajcarii, egzemplarze mocno wyeksploatowane, z dużymi przebiegami. Nikt tych maszyn nie kupuje, żeby sobie w niedzielę pojechać na dwugodzinną wycieczkę. Sam szukam Transalpa lub Deauville'a jako drugiego motocykla już od jakiegoś roku. Zakup nowego to wydatek ok. 35 tysięcy. Używanego najlepiej kupić od kogoś znajomego. I tu pojawia się NC 700 X - motocykl, który jest tani, świetnie wygląda, a zapewnia komfort podróżowania równy droższym modelom. Jeżdżę sam, minimum bagażu - to moto dla mnie. Zachwyca mnie prostota i jednocześnie nowatorskość tego modelu, ma to czego szukam w motocyklach. Jako drugi bike dla mnie to ideał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest to, ż jezeli ktos ma to co chcial to znaczy również , że mu to wlaśnie a nie coś innego odpowiada i chce sie tez cieszyć a i podzielić tym to czemu nie. Niech życie pokaże co sprzęt potrafi i dobrze jak potwierdzi dziennikarskie wiadomości. A jak hamowanie na tej jednej tarczy przedniej przy tych predkościach i we dwojke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...