Skocz do zawartości

Yamaha FZ6n - lekki zapach paliwa w misce olejowej


Jacek Radunc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

gdybym wiedział jak zdiagnozować obecność benzyny w oleju już bym to zrobił, olej wygląda normalnie, poziom oleju też jest prawidłowy

Postanowiłem przyjąc jakiś miarodajny sposób sprawdzania poziomu oleju i codziennie bede kontrolować jego stan Jesli w jakiś blizej mi nie znany sposób paliwo dostaje się do oleju, zauważę to.

Póki co mówimy o delikatnym "zapaszku" a konsystencja oleju jest prawidłowa.

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie ma znaczenie czy zalałem motulem czy castrolem ? - Castrol olej 10W40 4L Power 1

Serwis Yamahy mam w Poznaniu, mieszkam w Koninie (100km w jedną) a niestety Konin to takie zadupie, że nie mamy w okolicy nic sensownego w sensie dobrego serwisu, ale coś poszukam,żeby podjechać i zasięgnąć informacji :)

J

Edytowane przez Jacek Radunc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa jasne, że się wymądrzałem w końcu nie mam nic innego do roboty tylko mędrkować na forum motocyklistów , hahaha :laugh:

Nie zaglądałem do świec bo nie widzę sensu rozbierania połowy motocykla tylko po to żeby obejrzeć świece. Dzwoniłem do serwisu Yamahy, opisałem objawy, zasugerowano by obserwować poziom paliwa i nie fisiować na zapas. Jeśli poziom b ędzie stały, a nie rosnący jeździć dalej.

Najbardziej prawdopodobną przyczyną przepuszczania paliwa wg serwisanta są zużywające się pierścienie, mógłby to być również problem z wtryskiem, ale wówczas silnik zachowywałby się niestabilnie i dałoby się to odczuć - u mnie działa tip top. Wracam więc do punktu wyjścia, świec nie ruszam, dopiero jak kupię nowe rozbebeszę zbiornik, airbox i akku i je wymienię. Do tego czasu jeżdżę dalej i monitoruję poziom oleju.

Tyle w temacie z mojej strony

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...