Skocz do zawartości

korbowód hot rods vs T.K.R.J. tajwan vs japan


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciał bym was prosić o doradzenie przy wyborze korbowodu do mojej hondy xr 600r z 1995r

a mianowicie chodzi mi o korbowód hot rods który jest produkowany na Tajwanie i korbę T.K.R.J. który produkowany jest w Japonii.

zdaniem pracownika SEBA-MOTOR korbowody t.k.r.j. są o wiele lepszej jakości od hot rodsa. Dzwoniłem do MOTOR-TECH tam twierdzi że lepszy jest hot rod. Więc już sam nie wiem który lepszy. Prosił bym o wasze zdanie na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem Hot Rods,chociażby dlatego że w przeciwieństwie do oryginalnej korby w 400(w 600 pewnie też) ma otwory które poprawiają smarowanie główki korbowodu i sworznia,zresztą jak sam widzisz wielu ludzi zakłada Hot Rods i są zadowoleni,jakość bez zastrzeżeń a wybór i tak należy do Ciebie ;]

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grayfox ma racje - tez mam z nimi zle wspomnienia...

 

mialem TKRJ w XR tlok i korbe - i powiem ci ze to jest robione z gownolitu i nie polecam tej tandety - tlok po 2000 km mial takie luzy na pierscieniach jak oryginal po 100 tys , korba spuchla na glowce od temperatury i przytarla sie tak ze sworznia nie szlo wlozyc... , a nie dalo sie kupic korby proxa albo wossnera ?

 

to tak jak z tlokami made in japan do demoludow - producent china , nalepka z japoni :D

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TKRJ to raczej średnia półka jeśli chodzi o części i to też nie najlepszej jakości. HOT RODS to przede wszystkim kute korby co bardzo poprawia ich wytrzymałość w stosunku do standardowo odlewanych korbowodów. Na jednym z amerykańskich for motocrossowych występuje opinia że korby hot rods wytrzymują średnio o połowie wiecej mth w przypadku do korby oem czy innych zamienników tak jak np prox

 

Bierz HR, na pewno nie będziesz zawiedziony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...