Skocz do zawartości

Dziwne plamy pod motocyklem [CBR 954]


rexar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj chcąc pojeździć po mieście zauważyłem w garażu, że pod motocyklem mam dwie inne plamy po płynach. Jedna plama to na 100% paliwo, druga to jakiś olej, który spłynął po stópce na ziemie. Plama tego oleju jest dokładnie pod stópką a paliwo 2-3 cm na prawo od stópki. Doszedłem do wniosku, że te płyny wyciekają tylko po tym jak motocykl pochodzi i potem zgaśnie. Po wyłączeniu kapie tak około 10-15 kropel paliwa i oleju po czym ustaje. Dodatkowo zauważyłem, że jak stópka jest złożona to nic nie kapie - jakby złożona stópka tamowała krwawienie. Pod bakiem sucho, nie wiem czy to nie przewody paliwowe ale jeszcze bardziej dziwi mnie ten olej (jakby z zębatki leciało coś) ściekający po stópce.

 

Prosiłbym o jakieś sugestie..

'na zegarze trzysta nie znaczy o męstwie...'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolego nie nawaliłeś za dużo smaru na łańcuch? Kolega również miał podobny problem w innym moto, okazało się że jest to za duża ilość smaru, a jak wiadomo rozgrzany smar do łańcucha lubi sobie pocieknąć ;)

icon5.png

 

KUPIE MOTOCYKL BEZ PRAWA DO REJESTRACJI ROCZNIK 2006< , KONTAKT PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się zdje, że to smar kapie bo rozebrałem pokrywe od zębatki i nic nie wskazuje na to, aby z niej coś ciekło.

Lecz dalej jest problem z kapiąca zupą...

 

Zdjęcie: (pos stópką olej(?), po prawej benzyna). Ta plama na dole nie jest od motocykla.

http://oi39.tinypic.com/1252v4n.jpg

 

Edit:

Uruchomiłem na zimno moto, pochodził 2-3 minuty. Zgasł i nakapało oleju i zupy - smar chyba odpada :/ Chyba te simeringi trzeba będzie wymienić. A cięknąca zupa to zagadka dla mnie w dalszym ciągu...

Edytowane przez rexar

'na zegarze trzysta nie znaczy o męstwie...'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kiedy stópka jest zamknięte to nic nie cieknie, po za tym olejem śmiesznym. Także ten wężyk będzie gdzieś koło stópki bo wtedy jakby ona przygniata go czy coś i tamuje krwawienie. Zaraz dokładnie zobacze w garażu.

'na zegarze trzysta nie znaczy o męstwie...'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...