Skocz do zawartości

CZ 175 nietykana od 2002 roku problemy


misiek93350
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

kupiłem CZ175 która stała 10 lat i nie wiem od czego zacząć, co wymienić i do czego zajrzeć

coś jest nie tak ze starterem bo nie mogę włączyć "kopki"

po zdjęci siedzenia zauważyłem ze myszy sonie tam gniastko uwiły jak sprawdzić jaki tam powinien być akumulator bo na zapłonie ani na regulatorze nie pisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, to zobacz na żarówki albo 12 albo 6v i taki akumulator kupuj. Sciągnij dekiel od strony kopki zobacz co nie tak ze starterem może coś przypiekło się. Możesz spróbowac mlotkiem delikatnie puknąć oś kopki w kierunku kartera może wskoczy i sie rozrusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 instalacja jest juz dotarłem do tego

zdjołem pokrywe od strony spszęgła i okazało sie ze pół księzycjest rozerwany jutro wkleję fotki , nie wiem czy mam go pospawać czy kupić new ale słyszałem ze new są do dup... a na tym pisze ćezet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem. Nowe to nowe , a że to wszystko są rzemieślnicze doróbki to trochę słabyz materiał może być. Ważne , żeby ocenić stan półksiężyca i zębatki z którą współpracuje bo można szybko zajechać nowy półksiężyc wyszczerbioną zębatką. Pozatym to nie powinno być chyba wielkim problem znalezienie gdzieś używki w dobrym stanie. Wydaje mi się , że powinna być lepsza tylko zawsze to trochę szukania i problemu , a tu masz na miejscu tyleże nie oryginalną.

PONY 50 -> WSK 125 -> MZ ETZ 250 -> AWO Sport -> LS 650 ... cdn

 

www.elektrotec.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że wystarczy wlać parę ml oleju do cylindra i rozruszać układ korbowo tłokowy przed odpałem. chociaż 8 lat to aż nie tak długo, chyba że moto było wcześniej utopione :P przykładowo moją ts 250 odpaliłem po ok 30 latach bezruchu dosłownie po kilku kopach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to było aluminium z tego co pamiętam chyba , że mi się coś pomieszało ??

 

Szukaj innych !!! ja na takim czymś jezdziłem :) ale wtedy byłem jeszcze odważny i młody :)

PONY 50 -> WSK 125 -> MZ ETZ 250 -> AWO Sport -> LS 650 ... cdn

 

www.elektrotec.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...