Skocz do zawartości

Wzbogacenie od sprzedawanego motocykla.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Ninje250 dostałem na nią fakturę VAT,na której była śmieszna suma z adnotacją ''pojazd uszkodzony" rzeczywiscie miał pękniętą owiewkę, zarejestrowałem sprzęt po miesiącu, latam nim jest wszytko ok, Chciałbym ją sprzedać po normalnej cenie rynkowej wiem ze musi upłynąć 6 miesięcy zeby nie płacić wzbogacenia od tej różnicy, a teraz pytanie -Czy te 6 miesięcy jest liczone od dnia zakupu czyli od tej daty która jest napisana na fakturze czy od daty rejestracji przeze mnie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i super.

Ja się dowiedziałem czego chciałem, kolega wyżej lekko wylew ze mnie pociągnął :biggrin: -wszytko gra , Dziękuje z mojej strony wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie prawda.

 

Żeby zakończyć dywagacje raz na zawsze ... proszę

 

Art. 10. 1. Źródłami przychodów są:

8) odpłatne zbycie, z zastrzeżeniem ust. 2:

d) innych rzeczy,

- jeżeli odpłatne zbycie nie następuje w wykonaniu działalności gospodarczej i zostało dokonane w przypadku odpłatnego zbycia nieruchomości i praw majątkowych określonych w lit. a-c - przed upływem pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie lub wybudowanie, a innych rzeczy - przed upływem pół roku, licząc od końca miesiąca, w którym nastąpiło nabycie; w przypadku zamiany okresy te odnoszą się do każdej z osób dokonującej zamiany;

 

(Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych).

 

Data rejestracji nie jest datą nabycia.

Edytowane przez marcinrednose
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...