Skocz do zawartości

Cieknący hamulec przedni w MZ-ETZ 150 POMOCY!!!!!!!!!!!


Gość holek86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam MZ 150 no i tak jak jest napisane w temacie z cieknącym przednim hamulcem. Próbowałem juz robić różne rzeczy. Poszło mi conajmniej 4 komplety uszczelek w ciągu ostatnich 2 tygodni. Znalazłem gdześ w iternecie rysunek jak wytoczyć sobie ten tłoczezk żeby juz w koncu nie ciekło. Wytoczyłem nowy tłoczek ale to też nic nie dało :buttrock: W ostateczności namierzyłem całą nową klamke z nową pompką, ale sprzedawca nie obiecuje, że to nie będzie ciekło :ehz: .

 

Przez ten jeba...... hydrol zlazła mi farba z błotnika. Już nie wiem co mam robić.

 

POMOCY!!!!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostateczności namierzyłem całą nową klamke z nową pompką

 

Jak zapewne kupiłeś oryginalną pompke do 150??

Powiem tak, cieknące pompki to poważny defekt w wielu MZ.

Ja w swojej 250 miałem też cieknącą pompe, potem wymieniłem uszczelke, i była bardzo dobrze założona i nie ciekłą przez jakiś czas, ale teraz ostatnio znowu zaczęła cieknąć, ale jak się ostrożnie naciska to jest w miare i aż tak nie cieknie.

 

CO zrobić?

Najlepszym wyjściem wg. mnie (ja też tak mam w planie zrobić) kupić pompke, zbiorniczek od jakiegos jakpońca i problem z głowy, widzialem juz wiele Mz z takim rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieknąca pompa... eech, kto się z tym nie zmagał :buttrock: Byl taki czas, że na każdą jazdę dłuższą niż kilka km musialem zabierać ze sobą butelkę DOT-3 :lol: Na dodatek po każdej jeździe byłem cały mokry od plynu hamulcowego.

Co do uszczelniania, to wszystko pięknie jest opisane na http://www.mz251r.prv.pl/ polecam przeczytać (o ile jeszcze tego nie zrobiłeś).

Ja miałem największy problem z oringiem - tym, na górze pompy, na którego wkręca się tą białą zakręcaną nakładkę... nie wiem jak to inaczej nazwać, mam nadzieję, ze rozumiecie o co mi chodzi :D - nigdzie nie mogłem takowego dostać a pompa ciekła mi tylko i wyłącznie w tamtym miejscu (bo w innych została wcześniej uszczelniona). W końcu skleiłem to na poxipol (no bo i po co to rozbierać... pompę wyczyścić można i w całości) i wszystko było super, od tej pory nie pojawiła się już nawet kropelka. Także w razie podobnych problemów polecam załatwienie tego w ten sposób.

Pozdro. i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co odrazu pompe zmieniac kup zamiast orginalnych uszczelniaczy do pompy simering o rozmiaze 10x20x7 i załuz go ostroznie zeby sie gdziec nie zadarł bo inaczej dalej bedzie ciekło. Jak załozysz go delikatnie to powinienes miec spokuj na dłuszy czas.

 

pozdro @

no dobra ale czy takie siemeringi są w ogóle dostepne ( z tego co wiem to nie produkują uszczelniaczy od tak sobie na każdy wymiar) Pozdrawiam :evil: :?: :?: :?: :?: :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też ta cudowna pompka ciekła. Kupiłem "zestaw naprawczy" ale wiedząć że może i tak cieknąć (ze względu na jego jakość), wyciągnąłem sprężynkę z simmeringu uszczelniającego, skróciłem ją o ok. 2mm i skręciłem ponownie sprężynkę i założyłem spowrotem. Efekt: suchuteńko :mrgreen: nic a nic nie cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja też miałem problemy z pompką. Kupiłem zest. naprawczy i nie ciekło, po ok. 2 latach wymieniłem uszczelniacze na nowe i z pompy dosłownie ciekło. Kupiłem następny zestaw i to samo... pomogło dopiero wygrzebanie ze śmietnika starego simmeringa ;) naszczęście nie był za bardzo zmasakrowany :P

Wygląda na to, że wiele zależy od tego co akurat jest w sklepie.

Z tego co wiem, do płynu hamulcowego nie powinno sie stosować uszczelnień do oleju. Może raz sprzedają olejowe a innym razem hamulcowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...