Skocz do zawartości

wydech w dwusówie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jakis czas temu nabyłem CZ 175. Powoli zmieniam ja w crossa (przynajmniej wizualnie) . Wymieniam koła na crossowe, troszke podwyzszam tył i jakies tyam szczegóły.

 

Największy problem mam z wydechem. Niewiem jak mam zrobic zeby motorek przynajmniej troszke chodził jak cross? Słyszałem ze wydech w dwusówie ma jakies swoje okreslone parametry zeby motor chodził dobrze, bez utraty mocy itp. Czy mozna zamienic orginalny tłumik na jakis inny?? Czy da rade przerobic orginalny zeby "pierdział" troszke ładniej ale zeby motor nie utracił mocy ??

 

Z góry dziekuje za jakies porady.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem zeby zrobic taki odglos crossowy trzeba wyjać jakieś gówna z niego

 

Nie z niego (Tłumika) tylko z kolanka ( komory rozpręznej) na któruch są dławione 2t. Daje to przyrost mocy i specyficzny metaliczny dzwięk. + sportowa przelotowa końcówka.

Co do Cz 175 to bedzie duży problem bo wyżej opisany zabieg bedzie skutkował tylko w typowych endurkach.

 

Co crosowego odgłosu to moze być problem tez z tym ze cz to wolno obrotowa jednostka a crosy swoje "pianie" zawdzieczają też temu że kręcą po kilkanascie tyś obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Tak tez myslałem ze osiągniecie typowego dzwieku crossa nie bedzie mozliwe ale che przynajmniej troszke ten typowy dwusówowy piard polepszyc.

 

Co to jest to 2t ?? . Sorry ale jestem troszke laik w temacie :buttrock: . Czy te wyjecie tego z kolanka cos da w CZ ??

 

dzieki i czekam dalej na porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest to 2t

2t to znaczy silnik 2 suwowy - to taki skrut.

 

 

Czy te wyjecie tego z kolanka cos da w CZ ??

 

W CZ kolanko jest puste tzn to jest zwykła ruura nie komora rozprężna ( to taka tuba - grusza, sakosfon czy jak tam sie zwie :buttrock: ) więc tam nie ma czego wyjmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dorabiałem swego czasu cały układ wydechowy do WSK 125 kolanko dyfuzor i końcówkrę (pseudo tłumik)

dźwiek jast bardzo głośny i bardzo podobny do crossówek, ale mój silnik jest podrasowany do granic możliwości i w chwili obecnej wykręca około 8,5 do 9 tyś obr/min nawet z prawej strony ciezko sie zorientować co to za sprzęt :D niedługo zamieszcze na 4um zdjęcia to sami zobaczycie co sie narodziło w mojej głowie :buttrock:

narazie prosze się jeszcze ze mnie nie śmiać :D

 

teraz podaje przykładowe dyfuzory do 175 i 125 (w WSK dają dość odczuwalny przyrost mocy)

 

http://www.polmot.iserwer.pl/images/teksty...uning/tun13.jpg

http://www.polmot.iserwer.pl/images/teksty...uning/tun12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...