Skocz do zawartości

JAK ROZEBRAĆ WYDEH W ETZ 150 I ZMIENIĆ ZĘBATKE????


Gość XeTaR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam taki problem poczbuje rozebrać wydeh w ETZ 150 i niebardzo wiem jak to zrobić z tyłu jest śruba na inbus ale sie niehce odkręcić a hce z tego tłumika wywalić wygłuszenie ( jest to wogule rozbieralne??) i 2ga sprawa to zdiołem sobie dzisiaj pokrywe bo hciałem policzyć zemby na zębatce przy silniku i mam 16 hciałbym tam sobie jakomś większom załorzyć ale mam wrarzenie że nic większego tam niewejdzie . Jest morzliwość załorzenia większej ?? wiem rze w sklapie morzna kupić takie zembatki do 21 zębów. Powyrzsze czynności robiłem w innyh motorkah i sie udawały w simsonie SR prędość wzrosła z 60 do 85km/h CZY W MZ TESZ SIE DA ZROBIĆ TAKIE PRZERUBKI JERZELI TAK TO JAK ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj o tuningu 2t masz tutaj strone tam jest wszystko przeczytaj dokładnie a bedziesz wiedział. ale nie radził bym ci przekraczac 120km/h przytej predkosci mz jest juz niestabilna a co dopiero przy wiekszej, lepiej popracowac nad przyspiecha tez kiedys myslałem zeby zwiekszyc predkosc ale jak sie z górki przejechałem 140 to podziekowałem, dlatego jestem teraz zdecydowanie za przyspiecha.

 

aha masz tu ten link

http://2takt.w.interia.pl/

 

pozdro @

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XeTaR jak już coś piszesz na Forum to postaraj się żeby to co wystukasz jakoś wyglądało bo takiej liczby ortów i błędów to tu w żadnym poście nie widziałem a parę ich tu jest.

 

Odnośnie tłumika to pewnie myślisz że jak wywalisz bebechy ze środka to moc wzrośnie, ale nic bardziej błędnego.

 

Odnośnie zębatki to po pierwsze nie ma większej niż 16 a po drugie to do 150 nie zmieści się większa bo będzie łańcuch ocierał o tą ściankę oddzielającą go od alternatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewielkie przeróbki wydechu może coś zmienią (dzwięk, niewielkie podniesienie mocy albo fajnieszy wygląd wizualny) ale w silnikach dwu-suwowych niestety w wydechu musza być zachowane "pewne parametry" aby uzyskać tzw. "odbicie" czyli poprostu wraz z wydechem spalin do kolanka dostaje się część mieszanki paliwowo-pow. i tłumik musi być tak skonstruowany aby własnie część tej mieszanki pal.-pow. wróciło (odbicie) do cylindra bo poprostu wydmuchuje ja z komory spalania i tym samym stracił by on część mocy a za tym wzrosłoby zużycie paliwa dlatego w sil. 2 - suwowych dopuszczalne jest przynajmniej według mnie częściowe przerabianie tłumika. Sam kiedyś eksperymentowałem :D w ten sposób na CZ 175 czy TS 250/1 i okazało się że po całkowitym zdjęciu kolanka (bardzo głośny eksperyment :D ) CZ-ka dławiła się całkiem przy dość ostrym ruszaniu (nawet kilka razy zdechła :buttrock:) MZ-ka tesh dawała oznaki niezbyt właściwej pracy :D.

Ehhh..... ale sie rozpisałem :D

Narx

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie RaDZE pRZERABIAC tUMIKA!! Wiem z Własnego doswiadczenia!! (Kupilem 150tke z Przerobionym ,,Chamsko pospawanym i wykrzywionym do góry,, tumikiem :buttrock: !!

Rezultaty PO zmianie na Orginał:

Duzo lepsze Osiągi

Moc

Bo i dzwiek.....:D

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TO W TAKIM RAZIE W JAKI SPOSUB MOGE JEJ PODNIEŚĆ PRĘDKOŚĆ  dohodzi do 120
jak?? kup większy motor (etz251/250) , a tak przy okazji 120km/h na etz 150 to bardzo dobry wynik więc nie narzekaj. Gówa do góry :buttrock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuje za wszystkie informacje i odpowiedzi (hyba zmienie sobie maszynke )

Ps:sorki za błędy mam dysortografie i jeszcze jedno może ma ktoś do sprzedania jakomś ciekawom maszynke z pojemnością ok 400cm do 3500zł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...