Skocz do zawartości

Opona do GS500? - gupi jestem :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Stoje w obliczu koniecznosci zanabycia nowej gumy na tyl do mojej Suzie (130/70-17 62H).

Oto co znalazlem:

Bridgestone BT 45R Battlax za 506,30 zl

Dunlop GT 501J za 447,62 zl

Dunlop D 103A Arrowmax za 373,93 zl

Heidenau K64 za 249 zl

Moze ktos z Was zna/uzywa te gumy, albo moze polecic cos jeszcze? Przyznaje, ze kasa nie wymiotuje, dlatego niska cena Heidenau-a jest bardzo kuszaca, tyle, ze nie wiem co ta firma warta. Zalezy mi na tym zeby opona byla dobra (jak mus, to kupie ktoras z tych drozszych), ale moze nie ma sensu przeplacac??

Pomozcie, prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam załozony komplet opon Haidenau do Yamahy XJ600S, więc osiągi motocykli podobne i rozmiary opon również. Przyznaję że skusiła mnie cena i póki co jestem zadowolony. Przy jeździe turystycznej i po mieście spisują się całkiem nieźle. Gorzej podczas deszczu bo tył potrafi zerwać przyczepność przy mocnym odkręceniiu gazu. Generalnie trzeba wziąć poprawkę na wodę :buttrock: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej podczas deszczu bo tył potrafi zerwać przyczepność przy mocnym odkręceniiu gazu. Generalnie trzeba wziąć poprawkę na wodę :D .

 

A widziałeś opony, które nie rwą przyczepności na deszczu? Ja - nie. Ale może gdzieś istnieją :buttrock:

 

W moim gsie miałem kiedyś Arrowmaxy (dno), potem Battlaxy - dużo lepiej w deszczu, ale przy zerowych temperaturach tracą kontakt z podłożem, gorzej niż Arrowmaxy. Heidenau nie znam. Teraz mam parkę nowych Metzelerów, te to dopiero przyczepne są...

 

pozdro,

Surowy,

chwilowo gs500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian - a jakie bys polecil do mojej hondy z tych heidenau

 

mam teraz dunlopy

 

tyl: 130/90 16/67S

przod: 3,50S - 18 - 4PR

 

Co bys w zamian proponowal i oczywiscie ile by to mnie wynioslo z wymiana (to juz moze byc na priva :buttrock: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martius odczytsj jakie masz na motocyklu założone i już.

 

Dobra juz podaje :buttrock:

 

przod mam teraz:

 

Dunlop Arrowmax 100/90 - 18 - 56H

 

Tyl:

Dunlop Qualifier K627 - 130/90 - 16 67 H

 

teraz tylko pytanko na kiedy moglbys miec przod i tyl i kiedy do Ciebie podjechac mozna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak co do opon heidenau to są OK trzymaja jak nalezy i w deszczu tez są spoko ale niestety wytrzymałość... jak założyłem do Helixa na tył 2 miechy temu to juz mam łysiuteńką, ledwo 6tkm, i slik. teraz zakładam bridgestona ponoć w deszczu kicha ale nie uśmiecha mi sie opon pięć razy w sezonie zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Dunlop GT501J ARROWMAX. O trwałości niewiele mogę napisać, bo przejechałem na niej ca 2000km, ale przyczepność na suchym i na mokrym ma bardzo dobrą (lepszą niż K825 ARROWMAX). Cena też nie jest powalająca: ok 400 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo beda nowe oponki wiec opisze swoje wrazenia. W koncu ja nie nabijam duzych ilosci rocznie a i tak nie szaleje jakos za bardzo a wiec mam nadzieje ze sie sprawdza.

Nastepnym razem jak sie z moto nic nie bedzie dzialo to moze uzbieram kaske na jakies bardziej topowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...