Skocz do zawartości

Sprzęgło suzuki rm250 96'


xtxnn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam wielki problem. Sprzedaje suzuki rm250. Wszystko super, kilku potencjalnych klientów dzwoniło, jeden już jest w drodze. Pomyślałem że podjade do drugiego garażu dopąpować powietrza...i podjechałem. Niestety już nie odjechałem. Bez żadnego ostrzeżenia, sprzęgło odmówiło posłuszeństwa. Poprostu, było, nie sprawiało problemów, a teraz nie ma. Co może być przyczyna takij nagłej awarii sprzęgła? Linka nie jest zerwana;) naciąganie jej też nie przynosi żadnych, nawet najmniejszych efektow. Co może być przyczyną? Strasznie mi głupio bedzie przed człowiekiem który za chwilę przyjedzie, pewnie pomyśli że chciałem go oszukać, i kłamałem że wszystko z silnikiem ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj. zależy jak się objawia. niestety bez demontazu pokrywy bedzie ciezko. postaram sie pomoc w szybkiej diagnozie. zadam pare pytań

- czy klamka sie cofnęła? tzn czy luz jest duży?

- jak jest duży to zobacz dzwignie czy powraca i czy sie nie zaciera. zalezy od rocznika bo może być na ślimaku- zależy z której strony linka- jak od magneta to popychacz, jak z drugiej to slimak

- może kosz się odkręcił to wtedy sprzeglo wpadnie luzno ale bedzie prawdopodobnie ocierać o pokrywe

Sprawdz wszystko i napisz co i jak?

 

96 to juz chyba na popychaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pt77 za zainteresowanie tematem. Po odkreceniu korka wlewu oleju okazało sie, że olej ma dziwny kolor kawy z mlekiem. To wskazuje na simering na pompie wody. Gość po zapoznaniu się ze stanem motoru, oraz po mojej sugestii, żeby przyjechał za tydzień a ja mu to naprawie, stwierdził że bierze go odrazu i sam sobie to zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...