Skocz do zawartości

530 exc-r problem z odpalaniem


creawe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie daj się naciągnąć serwisowi od razu na grube wymiany. Jeszcze nie spotkałem się z serwisem który potrafi usunąć tą usterkę.

 

Widocznie jeszcze w dobrym serwisie nie byłeś :cool: Jest sposób na poprawienie zapalania w tych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daj się naciągnąć serwisowi od razu na grube wymiany. Jeszcze nie spotkałem się z serwisem który potrafi usunąć tą usterkę.

 

co masz na myśli pisząc , że nie spotkałeś się z serwisem który potrafi usunąć tą usterkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie jeszcze w dobrym serwisie nie byłeś :cool: Jest sposób na poprawienie zapalania w tych modelach.

To oświeć nas jaki to magiczny sposób.

 

co masz na myśli pisząc , że nie spotkałeś się z serwisem który potrafi usunąć tą usterkę ?

Po krótce chodzi o to że jak trafisz na tumana to wymieni ci pół motocykla ty za to zapłacisz a usterka dalej będzie występować. Jest to dość nietypowa usterka która objawia się w ten sam sposób w większości 530-tek ale praktycznie w każdej przyczyna jest inna, nieraz potrzebna jest jedynie regulacja gaźnika a innym razem trzeba wymienić części za tysiąc złotych, niezbędna jest dobra diagnoza. Edytowane przez major000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po krótce chodzi o to że jak trafisz na tumana to wymieni ci pół motocykla ty za to zapłacisz a usterka dalej będzie występować. Jest to dość nietypowa usterka która objawia się w ten sam sposób w większości 530-tek ale praktycznie w każdej przyczyna jest inna, nieraz potrzebna jest jedynie regulacja gaźnika a innym razem trzeba wymienić części za tysiąc złotych, niezbędna jest dobra diagnoza.

 

Na tumana raczej nie trafie to dobry mechanik prowadzi tor w chwarznie i jest bardzo dobrze znany w polskim motocrossie , a z dobrą diagnozą w jego przypadku nie będzie problemu...

Edytowane przez creawe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety całej procedury nie znam wiem natomiast, że jest sposób na tą bolączkę. Z tego co sam mogłem się dopatrzyć to zmiana aku na 7A i podpięcie kabla z masy bezpośrednio pod rozruchajke, ale poprawia to kręcenie silnikiem i oprócz tego coś jeszcze jest poprawiane ale nikt tego nie chce zdaradzić z serwisu któren to robi (nie masię w sumie co dziwić w końcu to złota wiedza)

Edytowane przez Ryjek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety całej procedury nie znam wiem natomiast, że jest sposób na tą bolączkę. Z tego co sam mogłem się dopatrzyć to zmiana aku na 7A i podpięcie kabla z masy bezpośrednio pod rozruchajke, ale poprawia to kręcenie silnikiem i oprócz tego coś jeszcze jest poprawiane ale nikt tego nie chce zdaradzić z serwisu któren to robi (nie masię w sumie co dziwić w końcu to złota wiedza)

Nie rób sobie jaj, to co ty piszesz to najgorszy tuman sam w garażu zrobi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Ty nie potrafisz tego sam zrobić w garaż to widocznie reprezentujesz niższy poziom (nie chce nikogo obrażać), ale przeczytaj mój post dokładnie napisałem też że jest poprawiane coś jeszcze o czym nikt z serwisu nie chce powiedzieć jawnie i właśnie ta ingerencja powoduje zmiane w paleniu motocykla, natomiast aku i kabel sprawiają że rozruchajka szybciej kręci. Proponuje zacząć czytać ze zrozumieniem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jeszcze raz to co pisałem kilka postów wyżej bo kolega Ryjek ma problem z czytaniem, usterka o której mówimy nie jest spowodowana przez jedną wadliwą część, przyczyn złego palenia 530-tek jest multum. Nie ma złotego środka na tę awarię. A skoro tobie serwis nie mówi co naprawił w motocyklu to współczuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...