Skocz do zawartości

Odnośnie Częstochowy- czy znacie termin? 2012


dydur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem sześć razy i nigdy mi się nic nie zagotowało.Po prostu nie jeżdżę na parady.Zawsze wbijałem się na błonia rano.W tym roku będzie problem z pomieszczeniem motocykli bo robią wymianę trawy na błoniach.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

OŚWIADCZENIE

Już od 9 lat na Jasnej Górze zbierają się motocykliści, aby prosić Jasnogórską Panią, Królową Polski, o opiekę i bezpieczny sezon motocyklowy. Każdego roku, w trzeci weekend kwietnia na Jasną Górę przyjeżdżają motocykliści z całej Polski a również z Węgier, Ukrainy, Litwy i innych krain. W ostatnim, VIII Jasnogórskim Zlocie im. Księdza Ułana Zdzisława Peszkowskiego, uczestniczyło ponad 50 tys. osób i 35 tys. motocykli. Policjanci z Komendy Głównej jak i z Miejskiej w Częstochowie, zwracali uwagę na wzorowe zachowanie się i samodyscyplinę motocyklistów, uczestników tego zlotu. Cechą wyróżniającą Jasnogórskie spotkania od innych zlotów motocyklowych, jest zakaz handlu i promocji politycznej.

 

Tylko Jasnogórska Pani i motocykliści. To stwarzało niezwykłą atmosferę i nadawało szczególne znaczenie temu spotkaniu. Pomijany molczeniem przez media, Jasnogórski Zlot Gwiazdzisty, stał się największym zlotem motocyklowym w Europie.

 

Wiedzieli o tym kolejni prezydenci Częstochowy, wiedział i Pan prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

I oto dowiaduję się kilka dni temu, że w III Alei NMP, w bezpośrednim sąsiedztwie Jasnej Góry, w miejscu z którego korzystają motocykliści którzy nie mieszczą się na Jasnogórskich Błoniach, pod patronatem Pana Prezydenta Częstochowy, przygotowywany jest bazar. Będzie handel, trzy zespoły rockowe, tanie dyskoteki, puby.

Nie wiem czym kieruje się Pan Prezydent Częstochowy? Czy to tylko chęć zysku? Czy może chęć zrównania zlotu z setkami innych, a tym samym jego likwidacja?

 

W tej sytuacji postanowiłem:

 

JASNA GÓRA 2012

IX Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. Księdza Ułana Zdzisława Peszkowskiego, radosne rozpoczęcie sezonu motocyklowego w dniach 14-15 kwietnia 2012 roku

odbędzie się w GIETRZWAŁDZIE k/ Olsztyna,

w niezwykłym miejscu, gdzie w 1877 roku Matka Boża objawiła się polskim dzieciom i kiedy Polakom pod zaborem pruskim nie wolno było mówić w języku ojczystym, przemówiła do nich po polsku.

Pani Jasnogórska jedzie z nami, jadą Ojcowie Paulini.

Wiktor Węgrzyn

Prezes Stowarzyszenia Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego.

Organizator Jasnogórskich Zlotów i Motocyklowych Rajdów Katyńskich.

 

Warszawa, 15 marca 2012 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w momencie, kiedy zaczęłam poczyniać jakiekolwiek plany w związku z tym wyjazdem..

Szkoda, że powodem odwołania imprezy, która bądź, co bądź, wpisała się w kalendarze dużej częsci motocyklistów i była nieodzownym punktem dobrze rozpoczętego sezonu, są takie banały, jak jakiś.. BAZAR

Edytowane przez Domiiniika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie rozumiem. Czy władze Częstochowy zakazały zlotu? Czy teren na którym organizowany jest bazar nie należy do miasta? Czy organizatorzy prowadzili z zarządem miasta jakiekolwiek rozmowy, czy po prostu uważali, że jeżeli mają silny patronat to mogą dyktować miastu termin i miejsce wg własnego uznania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mieszkacie w Częstochowie , nie czujecie presji zakonnej na władze miejskie bo i skąd , wiele osób , w tym ja,ma dość wiochy jasnogórskiej , niech sobie ten zlot w tyłek włożą , bo to tylko im dobrze wychodzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...