Skocz do zawartości

zwrot VAT/akcyzy od paliwa


rachub48
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pomożecie początkującemu, bo im więcej czytam na temat odliczeń tym głupszy jestem :( Mam motocykl wykorzystywany w DG i chcę odliczyć VAT od paliwa. Co to jest ten "swistek uprawniajacy do odliczenia podatku" i czy wydają go motocyklom w skp?

Znalazłem w sieci kilka artykułów mówiących, że VAT od paliwa do moto można odliczyć, ale to są artykuły z 2010. Księgowa natomiast dała mi interpretacje jakiegos dyrektora izby skarbowej z Poznania (tu mam działalność) w której jest stwierdzone, że przepisy obowiązujące w roku 2011 i 2012 nie pozwalają na odliczenie vat od paliwa do moto (http://blog.ifirma.p...upie-motocykla/).

A Wy odliczacie ten VAT? I macie to zaświadczenie z SKP?

Edytowane przez mech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od ostatniej zmiany przepisów odliczenia dla motocykli nie ma, bo nie są wymienione w wykazie. w ten sposób poprzez zmianę przepisów ministerstwo ominęło niekorzystne dla siebie wyroki NSA, które do tej pory pozwalały vat odliczać

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź. częściowo pocieszające jest, że podobno 2011 i 2012 to okres przejściowy dany przez UE, później będzie można odliczać VAT od paliwa i w samochodach i w motocyklach. Chyba, że znowu coś wymyślą :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

dzięki za odpowiedź. częściowo pocieszające jest, że podobno 2011 i 2012 to okres przejściowy dany przez UE, później będzie można odliczać VAT od paliwa i w samochodach i w motocyklach. Chyba, że znowu coś wymyślą :blink:

niestety, w DGP ostatnio był o tym artykuł; jakis unijny komitet ds. VAT zgodził się na przedłużenie zakazu odliczania vat od paliwa dla samochodów osobowych do końca 2013. Nadal nie wiadomo, jak będzie wyglądać kwestia odliczania VAT od umowy kupna-sprzedaży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgoda do końca 13 była z góry, tylko nasz rząd ograniczył limit o rok. teraz się z tego wyraźnie wycofuje

z tym, że to nic AFAIR nie zmieni, bo to nie kwestia limitu - tylko zmiany przepisów. ergo wracamy do sądów i trybunału europejskiego, z powołaniem na klauzulę stałości, bodajże... do tej pory zamierzam zmienić kraj na bardziej przyjazny

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...