Skocz do zawartości

Zmiana meldunku i związana z tym wymiana dokumentów


Gość Visuz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napisz cos wiecej o swoim przypadku. Chce ominąć obowiązek nie wystarczy. Nie do końca wiem co chcesz ominąć. Nie ma kary za brak meldunku, jako takiego. Jest za przebywanie bez meldunku. Ale tego w autobusie nie dostaniesz :biggrin: .

http://www.msw.gov.p...3_miesiace.html

 

Obejmuje chyba droge i powrot z lotniska? :rolleyes:

 

Jeśli chodzi tylko o dokumenty. Sprawa jest prosta przed wymeldowaniem wyrabiasz nowy dowód z data ważności na 10 lat, i paszport.

Dowód zakopujesz a posługujesz się paszportem tam, nie ma adresu. Jest to dokument tej samej rangi, można stosować zamiennie.

 

 

ps.

Odnosilem sie do tej mysli :huh:

 

:biggrin: :banghead:

No policjant go zaprowadzi do meldunkowego , przystawi pistolet do głowy i karze, się wymeldować... :laugh:

 

 

pzdr 4sqoters.

 

Nie trzeba do tego policjanta. Teraz właściciel mieszkania/domu może cię z niego wymeldować bez twojej zgody...

 

Jak to musisz?

Dostajesz decyzje poczta nic nie musisz.

 

Edytowane przez malecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ludzie, gdzie wy żyjecie? Jest wiele okazji przy których póki co jesteś zmuszony się wymeldować. Chociażby wtedy kiedy sprzedajesz mieszkanie, a kupujący warunkuje zakup dostarczeniem pisemka z urzędu z potwierdzeniem, że nikt pod tym adresem aktualnie nie jest tam zameldowany. Inny przypadek kiedy jesteś przez państwo wywłaszczony (za odszkodowaniem) z posesji na potrzeby realizacji np. autostrady czy innej ekspresówki. Warunkiem zdania posesji jest wymeldowanie z adresu, o usunięciu wszystkich mebli i pozostawieniu gołych ścian zanim wjedzie buldożer nie wspomnę.

Mam nadzieje, że to wszystko się wreszcie zmieni po 2014, ale kurde jak tu obejść to durne aktualne przepisy i przetrwać te 2 lata...

 

 

 

Nie trzeba do tego policjanta. Teraz właściciel mieszkania/domu może cię z niego wymeldować bez twojej zgody...

dwie kwestie:

1. jak sprzedales chate, wywlaszczyli cie to jak niby masz przetrwac do 2014? wiec tym bardziej nie rozumiem w czym masz problem

2. nie moze cie nikt znikad wymeldowac bez twojej zgody, nawet jak jestes zameldowany czasowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. nie moze cie nikt znikad wymeldowac bez twojej zgody, nawet jak jestes zameldowany czasowo

 

owszem, może - właściciel mieszkania. nie musi pytać o zgodę, zmiana przepisów miała miejsce trochę lat temu. wystarczy, że złoży stosowne oświadczenie; mam takich dłużników, wymeldowanych przez rodziców, żeby się wszyscy od..li od nich i nie nachodzili za grzechy potomków (chociaż jak dla mnie to kara za niewłaściwe wychowanie potomka). poza tym można zostać wymeldowanym np decyzją administracyjną; tak czy inaczej jest kilka możliwości

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem, może - właściciel mieszkania. nie musi pytać o zgodę, zmiana przepisów miała miejsce trochę lat temu. wystarczy, że złoży stosowne oświadczenie; mam takich dłużników, wymeldowanych przez rodziców, żeby się wszyscy od..li od nich i nie nachodzili za grzechy potomków (chociaż jak dla mnie to kara za niewłaściwe wychowanie potomka). poza tym można zostać wymeldowanym np decyzją administracyjną; tak czy inaczej jest kilka możliwości

jsz

hmm

to ja 2 lata temu dostalem inna informacje w UD Białołęka

chcialem wymeldowac znajomą

musiala przyjechac osobiscie i sie wymeldowac i podac adres na jaki sie teraz zamelduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem wymeldowany od około roku

przy wymeldowaniu nie zabierali mi dowodu, nie obcinali rogu, nic z tych rzeczy

legitymowałem się dowodem do momentu, kiedy skończyła się jego data ważności

niedawno postanowiłem, że trzeba w końcu wyrobić nowy dowód (potrzebny w niektórych sytuacjach)

czekam na nowy - będzie baz adresu zameldowania, sprawę załatwiałem w urzędzie ostatniego miejsca zameldowania

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem wymeldowany od około roku

przy wymeldowaniu nie zabierali mi dowodu, nie obcinali rogu, nic z tych rzeczy

legitymowałem się dowodem do momentu, kiedy skończyła się jego data ważności

niedawno postanowiłem, że trzeba w końcu wyrobić nowy dowód (potrzebny w niektórych sytuacjach)

czekam na nowy - będzie baz adresu zameldowania, sprawę załatwiałem w urzędzie ostatniego miejsca zameldowania

 

O, i to jest jakiś konkret. Dzięki.

 

 

P.S. dżizas, ACTA chyba już działa, skoro przy piwie nie można sobie pogadać o prozie dnia codziennego :)

Edytowane przez Visuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...