Skocz do zawartości

Jaka swica do crf


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Na forum jestem nowy i potrzebuje waszej pomocy. W mojej hondzie crf 250r z 2005 roku przyszedl czas na wymiane swiecy. Serwisowka zaleca NGK R0409B-8 (taka swieca kosztuje 230 zl a to troszke duzo) tylko ze nie jestem zawodnikiem i nie krece moto do odciecia a jezdze sobie na niedzielne wypady do lasu wiec moze lepiej zalozyc swiece o innej wartosci cieplnej? Co powiecie na swiece pasujaca do hondy crf 250x NGK IMR8C-9H. Ma ta sama wartosc cieplna tylko inny odstep pomiedzy elektrodami (zamiast 0.7mm jest 0.9). Myslicie ze silnik dobrze bedzie chodzil na takiej swiecy(obie sa irydowe a roznica w cenie ogrmomna ta od X kosztuje tylko 100zl)? Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Na forum jestem nowy i potrzebuje waszej pomocy. W mojej hondzie crf 250r z 2005 roku przyszedl czas na wymiane swiecy. Serwisowka zaleca NGK R0409B-8 (taka swieca kosztuje 230 zl a to troszke duzo) tylko ze nie jestem zawodnikiem i nie krece moto do odciecia a jezdze sobie na niedzielne wypady do lasu wiec moze lepiej zalozyc swiece o innej wartosci cieplnej? Co powiecie na swiece pasujaca do hondy crf 250x NGK IMR8C-9H. Ma ta sama wartosc cieplna tylko inny odstep pomiedzy elektrodami (zamiast 0.7mm jest 0.9). Myslicie ze silnik dobrze bedzie chodzil na takiej swiecy(obie sa irydowe a roznica w cenie ogrmomna ta od X kosztuje tylko 100zl)? Z gory dziekuje za pomoc.

 

 

 

Jeżeli różnica w przerwie na świecy lub konstrukcja świecy jest nieistotna to

niestety powiedz otwarcie, że nie stać Cię na utrzymanie tego motocykla.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem ze jak sie jezdzi w sposob inny od przewidzianego przez producenta to powinno sie zastosowac inna swiece(nie ukrywam ze cena tez ma znaczenie). Jezeli taka podmiana ma sie nie sprawdzic to w tedy kupie swiece jaka zaleca serwisowka.

 

a gdzie słyszałeś takie herezje? podaj źródło proszę.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka informacje mam ze swiata motocykli nr 12 grudzien 2009. Autor tekstu Tomasz Sałek.

 

Ale w czym problem? Założyłeś, że świeca dedykowana, jest dla ciebie za droga. Więc załóż taką, na jaką cię stać. Jak kiedyś wystawisz moto na sprzedaż i napiszesz, serwisowana itd. to pewnie ktoś to wyłapie. Ot i wsio, jak mawia TK

P.S.mam kilka dedykowanych. Uzywam ich do motolotni.Oddam ci je za darmo. Ewentualnie koszt wysyłki

Edytowane przez josha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie brzmi czy ktos moze wie jak taki silnik moze sie zachowac na takiej swiecy, czy ktos z forumoiczow robil taka podmiane(jak kupilem moto to mialem zalozona swiece ktora nie byla przeznaczona to tego moto ale o podobnych parametrach)? Chodzi przede wszystkim o to czy silnik da sie uruchomic bez wiekszego problemu? Czy wieksza przerwa miedzy elektrodami wymaga wiekszego pradu(przy zapalaniu kopnikiem moze byc ciezko wygenerowac odpowiedni prad?)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie brzmi czy ktos moze wie jak taki silnik moze sie zachowac na takiej swiecy, czy ktos z forumoiczow robil taka podmiane

 

Taa ja wiem sam nie stosowałem bo mam 450,ale znajomy wkładał jakieś inne irydowe z cbr i,w moto ciężej paliło, miał ciągle problemy z zaworami ,szybko się wypalały.Nazbierał kasy (świeca oryg japan ok 160zł ) wymienił zawoey na wiseco ok 300zł i po problemie.Dla mnie jak Cię nie stac to serio sprzedaj moto i kup yz 250 tam jest dużo tańsza świeca.A jak już chcesz coś kombinowac to zapodaj przynajmniej z bratniej 450r,ale i tak moto nie będzie mieć idealnego spalania.

Crf jest bardzo wyczulona na świece,nawet na ciepłym piecu ciężko ją odpalić na color tune,co dopiero inne wynalazki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...