Skocz do zawartości

CR 125 - kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam Honde cr 125 98r. i mam kilka pytań :

 

- jakie powinno być optymalne przełożenie napędu ja aktualnie posiadam (12-62) muszę wymienić napęd i stąd pytanie :) czy to które posiadam jest ok czy lepiej ująć lub dodać zębów na którejś z zębatek.

 

- jaką powinno się robić mieszankę wyczytałem w necie kilka opcji ale za bardzo nie wiem która będzie ok , dodam że motorek jest świeżo po remoncie (cylinder + tłok) czyli jest na dotarciu :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12/49 /114 ogniw.Oleju lejesz w zależności jak latasz na tor czy jak ostro katujesz wlewasz więcej niż norma na początku na dotarciu jak masz wszystko nowe,to to samo.Po świecy widać jak masz za dużo oleju to jest czarna.

Polecam kupić sobie serwice manual 50zł to nie koszmar a duzo podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam cr250 cały sezon jeździłem na mieszance 1;50 olej REPSOL 2t offroad ale motorek dotarty oczywiscie i pieknie chodzi.Dobrą setke na 5 litrów lej jak bedzie dotarta, a na dotarciu mozesz wlac setke na 4 litry i będzie wszystko grało ze 3 baki byś mógl tak wyjeźdić w miare spokojnie tak zeby nie przegrzac głównie motocykla zeby płyn Ci przelewem nie szedł i nie wylanczaj motocykla po ostrym pałowaniu tylko go wystudź przed zgaszeniem spokojną jazdą.Pozdro;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuleje ja tego nie robiłem, tak ją kupiłem.

 

W takim razie docieranie ok 2 baków, ale normalne docieranie polegające na nie przegrzaniu silnika bez zamulania go tj pełny zakres obrotów z porządnym rozgrzaniem silnika przed jazdą, miesznka 1:30/33. Po dotarciu lej 1:40.

 

W ogóle jaki olej stosujesz do mieszanki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie docieranie ok 2 baków, ale normalne docieranie polegające na nie przegrzaniu silnika bez zamulania go tj pełny zakres obrotów z porządnym rozgrzaniem silnika przed jazdą, miesznka 1:30/33. Po dotarciu lej 1:40.

 

W ogóle jaki olej stosujesz do mieszanki ?

 

 

Mobil Extra 2t pół syntetyk, chyba że polecasz jakiś inny to słucham :) bo tego mam końcówkę i musze zakupić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam, koledzy tym razem przyszła pora na wymiane simerów ponieważ zaczyna lać prawa laga, teraz tak moją honde poprzedni właściciel określa na rocznik 94-96 wymiary simeringów do tego przedziału roczników z allegro 43x55x9/10,5 // 43x55x9,5/10,5 który będzie bardziej odpowiedni iż nie znam wymiarów tych które mam aktualnie w lagach, i jeszcze jaki olej i ile na lage, serwisówka po angielsku i ciężko coś wynaleźć ;/ może ktoś pomoże będzie prościej :) pozdrawiam.

Edytowane przez endzi25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...