Skocz do zawartości

nawigacja gps


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatecznie kupiłem Larka 35 AT. Uchwyt motocyklowy wygląda solidnie. Przykręca się na dwie śruby do kierownicy, dostajemy w komplecie kabelek który bezpośrednio podłączamy do akumulatora. Nawigację przykręca się do uchwytu na jedną śrubę, dobrze trzyma. W komplecie dostałem również dwie baterie i rysik. Jedna bateria wytrzymuje podobno 4h ( przetestuję to zdam relację). Ładować nawigację można też podłączając do kompa poprzez kabel USB. Sprzedawca mówił że całość najlepiej chodzi na Automapie. Ja narazie zrobiłem test na Larkmapie i dobrze nawiguje póki co. Teraz wady: podczas ładowania ciągle pokazuje jedna kreskę po czym jak już nie ładujemy pokazuje faktyczny stan baterii, ciężko nawigację wyjąć z uchwytu.

 

Ps. W zestawie dostajemy też wszystko co potrzebne do nawigowania w puszce.

 

DO jakiej prędkości słychać komunikaty z nawigacji ?

Czy w ostrym słońcu na tym ekraniku coś widać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Hej,

 

Używa ktoś z was nawigacji Tom Tom Rider?

Sporo kosztuje a przed jej ewentualnym zakupem chciałbym zasięgnąć opinii już aktualnych użytkowników.

 

http://www.tomtom.com/pl_pl/products/customised-navigation/motorbike-rider-series/tomtom-rider/

 

RIDER-5-PL.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest chyba ten, który ma w opcji "droga kręta" , "trasa kręta" czy jakoś tak prawda?

Jeśli miałbym teraz kupować to kupiłbym właśnie tego.

Gdzieś był testowany i wypadł całkiem dobrze.

 

Pozdr.

F.

Edytowane przez filipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys tomtoma , nie pamietam jaki typ ..ale w porownaniu do automapy to bylo jedna wielka tragedia , IMHO tylko i wylacznie automapa . Ja uzywam zwyklej nawki samochodowej przyklejanej na szybe w moto .

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce na pewno automapa jest a przynajmniej kiedyś była najlepsza. Za granicą jednak już taka super nie jest - takie są przynajmniej moje doświadczenia. TomTom dostarcza nawigacje fabryczne do samochodów a Automapa nie (chyba). Dlatego wydaje mi się, że Automapa chyba słabiej się rozwija niż kiedyś. Navi Automapa w smartfonach też chyba nie jest zbyt popularna. Dla mnie dwie największe zalety Automapy to "prowadź przez okolice" - przydatne jeśli zna się drogi i chce się ominąć jakiś fragment i słupki pikietażowe.

Odnośnie Tomtom jeszcze - albo mi się zdaje albo gdzieś czytałem, że za friko jest dożywotnia aktualizacja map.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem, pol europy na automapie zjechalem , nawet w Istambule sobie radzila , jedynie slaba nawka nie radzila sobie z obszernoscia mapy Istambulu i wywalalo czesto komunikat o malej pamieci ( wymagane 64 , a ja mialem 32..).. Tomtoma darmo bym nie chcial...sam sie zdziwilem ze przy odsprzedazy tego badziewaia ktos to kupil. Jedyne co to warto sprawdzic trase zaplanowana przez nawke , z trasa ktora faktycznie mamy zamiar jechac ..

bo to nie zawsze sie pokrywa , na powrocie z Istambulu nadrobilismy tak 100 km w srodku nocy

Automapa legalna inaczej... :) ciagle jest aktualna .

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jeździłem na Automapie zarówno moto jak i puszką po Europie. Wg mnie jednak Automapa czasami głupieje i mimo, że ma np. zaznaczoną trasę szybką potrafi poprowadzić przez centrum dużego miasta zamiast autostradą obok.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez dwa lata jezdzilem samochodem ciezarowym po Europie z Garminem Zumo 550, naprawde sie sprawdzil, kilka razy cos zle poprowadzil ale na tyle tysiecy kilometrow, to i tak pikus.

 

Do samochodu osobowego kiedys natomiast kupilem Garmina 1490tv i to byla porazka, nawigacja zawieszala sie w czasie pracy, czyli wyswietlala obraz ale samochodzik stal w miejscu, trzebaq bylo wejsc w menu i ponownie w mape by zaczela poprawnie wyswietlac. Poza tym wolno odswiezala sie mapa.

 

Niedawno zamienilem ja na Garmina Nuvi 3598 i ta navigacja jest swietna, dziala bardzo szybko, obraz odswieza w mgnieniu oka i dokladnie wskazuje droge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżenie po Europie nie dla każdego znaczy to samo.Co innego Europa zachodnia a co innego np.Bałkany zwłaszcza Takie kraje jak Serbia,Macedonia czy też Albania.Tu nie każda mapa się sprawdzi.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżenie po Europie nie dla każdego znaczy to samo.Co innego Europa zachodnia a co innego np.Bałkany zwłaszcza Takie kraje jak Serbia,Macedonia czy też Albania.Tu nie każda mapa się sprawdzi.

 

Wiec inaczej sformuluje, jezdzilem po krajach graniczacych z Polska i krajach Europy Zachodniej. W krajach, ktore wymieniasz do nie tak dawna zadna mapa w nawigacji sie nie sprawdzala, zreszta jak i w Polsce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomTom Rider - bardzo fajny sprzęt, teraz kupując masz możliwość aktualizacji map dozywotniej.

Z garminami się nie polubiłem.

Na automapach nie dane było mi jeździć.

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak..

TT Rider ma możliwość dożywotniej aktualizacji map w cenie.

 

Co do AM to mam same negatywne doświadczenia.

Tak mega nieintuicyjnej navi to w życiu nie używałem.

Po prostu menu i obsługa z czasów króla Ćwieczka.

Dla mnie absolutnie nie do zaakceptowania.

Nawet bardzo dobre polskie mapy nie są w stanie mnie przekonać do powrotu do AM.

 

iGO to mój ideał navi. Niestety po przejściu z Win na Andka pożegnałem się z nią :(

Wersja na andka to mega wykastrowany soft z WinMobile.

 

Używałem na moto przez 2 sezony mojego Galaxy III teraz IV z navi Mireo Dont Panic.

Navi jeszcze ujdzie ale telefon w słońcu tak się nagrzewał w uchwycie że odcinał ładowanie i baterię zjadał momentalnie...

Stąd szukam dedykowanej navi żebym spokojnie mógł się bawić a nie myśleć o tym że padnie lada chwila navi...

 

Stąd spojrzałem na najwyższą półkę navi. Opinie o TT Rider na necie są pochlebne.

Aczkolwiek szukam opinii użytkownika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącze się do tematu bo szukam motocyklowej nawigacji z mapą europy, wodoszczelną lub z dobrym etui i przydatna była by opcja że np ustawie sobie że chce tankować co max 250 kil i co tyle nawigacja zaprowadzi nmie na stacje a i nie chce tom toma rider szukam czegoś taniego jak to http://allegro.pl/nawigacja-gps-lark-35at-rower-motor-mapa-pl-w-wa-i3987841797.html

tyle że tu jest tylko mapa polsk. Chyba że można do niej jakoś wgrać mape europy jeśli tak to jak ?

Jeśli kto coś wie to niech się podzieli informacją co warto kupić

Edytowane przez agent 303
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...