Skocz do zawartości

Niemcy - Szwajcaria - Wlochy


dyziowg
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tam jest z oplatami za drogi? Czasem trzeba bedzie wskoczyc na autostrade...

 

Z tego co znalazlem to:

- Wlochy - bramki,

- Austria - winieta 10cio dniowa za kilka euro,

 

A co ze Szwajcaria?

 

Austria- 7euro na 10 dni.

Szwajcari ok 20euro na pół roku czy rok, nie pamietam dokładnie.

 

Zrobiliśmy te przełecze o których piszesz w lipcu. Mnie najbardziej przypadła do gustu Szwajcaria i Austria. Ceny hoteli to ok 30-35euro ze śniadaniem.

Pola namiotowe ok 10-12 euro.

 

Policji niet :icon_mrgreen:

 

Ups w Austrii była....15 euro zaplaciłem bo tyle miałem w portfelu,choć chcieli 50e za przekroczenie o 30km/h.

Edytowane przez Syrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Austria- 7euro na 10 dni.

 

 

Czyżby podrożało?W 2011 było 4.50€ za 10 dni.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwajcari ok 20euro na pół roku czy rok, nie pamietam dokładnie.

 

Zrobiliśmy te przełecze o których piszesz w lipcu. Mnie najbardziej przypadła do gustu Szwajcaria i Austria. Ceny hoteli to ok 30-35euro ze śniadaniem.

Pola namiotowe ok 10-12 euro.

 

Policji niet :icon_mrgreen:

 

40 CHF za rok - nizszych niema

 

Hotele w Szwajcaji sa znacznie drozsze, placilem za jedynke ca. 50 - 60 €

 

POle namiotowe w CH to z regoly 20 €

 

Policja jest, nawet na gorskich drogach, na autostradach zresztatez.

 

W Austri jest ich mniej.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam jest z oplatami za drogi? Czasem trzeba bedzie wskoczyc na autostrade...

(..)

- Austria - winieta 10cio dniowa za kilka euro,

I pamietaj, ze czasami mozesz sie wladowac na platny (dodatkowo, poza winieta) fragment drogi, i nie mam tu na mysli np. drogi na Grossglockner :icon_mrgreen:

 

A co ze Szwajcaria?

Bodajze 40 CHF na rok..

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scheisse...

E tam. W Szwajcarii da sie jezdzic poza autostradami, drogi boczne (czesto niemalze rownolegle) sa ladne widokowo, dobrze utrzymane, i nawet przejazd przez miasta/miejscowosci nie jest jakis tragiczny :) Ja tak przejechalem z poludnia na polnoc obok/wzdluz E43/13, do Lichtensteinu i potem dalej..

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam. W Szwajcarii da sie jezdzic poza autostradami, drogi boczne (czesto niemalze rownolegle) sa ladne widokowo, dobrze utrzymane, i nawet przejazd przez miasta/miejscowosci nie jest jakis tragiczny :) Ja tak przejechalem z poludnia na polnoc obok/wzdluz E43/13, do Lichtensteinu i potem dalej..

zgadza się :) ja objeźdzając prawie całą Szwajcarię w ogóle nie wjechalem na autostradę bo nie ma takiej potrzeby...co do prędkości to w miejscowościach jeździłem przepisowo a dalej to odkręcałem na maxa, bo policji nie było :icon_mrgreen:

WWW.WGM.NET.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 CHF za rok - nizszych niema

 

Hotele w Szwajcaji sa znacznie drozsze, placilem za jedynke ca. 50 - 60 €

 

POle namiotowe w CH to z regoly 20 €

 

Policja jest, nawet na gorskich drogach, na autostradach zresztatez.

 

W Austri jest ich mniej.

 

:crossy:

 

40 franków to chyba jakies 30 jurków bedzie.

Byłem w lipcu w Szwajcarii nie płaciłem za hotel wiecej niż 35 euro i 12 euro za pole namiotowe. Oczywiście były to raczej hotele dla ubogich. Policji w Szwajcarii nie widziałem nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scheisse...

 

Muss man mit leben :icon_mrgreen:

 

A w okolicach o ktorych wspominales nie bywalem.

 

 

E tam. W Szwajcarii da sie jezdzic poza autostradami, drogi boczne (czesto niemalze rownolegle) sa ladne widokowo, dobrze utrzymane,

 

Zgadza sie, ale nawet dla mnie jest upierdliwe toczyc sie 80 km/h. Przelot z Chamonix do Basel / granicy zajal mi chyba z 7 godzin.

 

40 franków to chyba jakies 30 jurków bedzie.

Byłem w lipcu w Szwajcarii nie płaciłem za hotel wiecej niż 35 euro i 12 euro za pole namiotowe. Oczywiście były to raczej hotele dla ubogich. Policji w Szwajcarii nie widziałem nigdzie.

 

Coz, wypada tylko powiedziec, miales szczescie :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, ale nawet dla mnie jest upierdliwe toczyc sie 80 km/h. Przelot z Chamonix do Basel / granicy zajal mi chyba z 7 godzin.

Musialem gonic moich kolegow, wiec nie bylo 80/h.. bylo sporo wiecej :icon_mrgreen:

 

Coz, wypada tylko powiedziec, miales szczescie :icon_mrgreen:

:crossy:

Ja tez policji nie spotkalem. A gonic za kolegami - wariatami musialem ciagle, caly czas im sie spieszylo..

Pozdrawiam, Jarek

Chwilowo ino K1200RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...