Skocz do zawartości

Norwegia


ks-rider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka !

 

Pszkuje jakichs fajnych tras na tydzien czasu w Norwegi. Dojazd do Norwegi nie jest liczony.

 

Bede wdzieczny za wszystkie pomysly.

 

z gory dzieki.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

Pszkuje jakichs fajnych tras na tydzien czasu w Norwegi. Dojazd do Norwegi nie jest liczony.

 

Bede wdzieczny za wszystkie pomysly.

 

z gory dzieki.

 

:crossy:

 

 

W jaki region Norwegii zamierzasz się wybrać?

Autem czy moto?

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Grzegorz dzieki

 

W jaki region Norwegii zamierzasz się wybrać?

Autem czy moto?

 

Msasz racjre trzeba bylo pisac, od razu, ze wypad zaczyna sie i konczy w OSLO.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za reklamę naszej wycieczki :)

Jakby ktoś miał jakieś pytania służe pomocą.

Suzuki GSF600S Bandit => Suzuki DL-650 V-Strom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tydzien mozesz pokusic sie o wypad na Lofoty, terminarz troche napiety, ale da rade. Widoki naprawde nieziemskie. E6 od Mo i Rana w gore robi sie ladna i bardzo przyjemna :) Droga Trolli ( http://de.wikipedia.org/wiki/Trollstigen ). Generalnie moge polecic cale zachodnie wybrzeze. Jedzie sie troche wolniej, troche drozej (promy od czasu do czasu) ale warto :) Jak mi sie cos jeszcze przypomni to dam znac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys daaaawno temu bylem na nordkappie.. w norwegii generalnie bardzo duzo zalezy od tego, na jaka pogode trafisz.... gdybym mial malo czasu, zostalbym sobie na poludniu kraju - tam sa bardzo fajne gorki, ale ja ten teren niestety ominalem, tylko lecialem jak najszybciej na polnoc....

no a widoki od kola podbiegunowego na polnoc sa po prostu porazajace ;) nigdy czegos takiego nie widzialem.... z europejskich krajow chyba wlasnie tam znalazlem najwiecej tego, czego szukam ;)

 

opis trasy (juz nieaktualny raczej) mam tutaj: yeuop.unas.cz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opis trasy (juz nieaktualny raczej) mam tutaj: yeuop.unas.cz

 

http://yeuop.unas.cz/denik.htm

 

Po przeczytaniu nasunelo mi sie pytanie, kiedy tam jechac aby nie lalo ? :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiedza nawet najstarsi indianie :P W sumie najprzyjemniejszy czas jest od konca czerwca do poczatku sierpnia. Najdluzsze dni i zazwyczaj najlepsza pogoda. Ale to tez zalezy od miejsca kraju. Np. w Bergen leje 300 dni w roku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu nasunelo mi sie pytanie, kiedy tam jechac aby nie lalo ? :icon_mrgreen:

 

Nie ma sie co zrazac, widocznie po prostu mialem pecha. Spotkalem tam jakas pare na motorku, byli od kilku(nastu) dni w Norwegii i ani kropli deszczu. Widocznie sie zalapalem na jakis front, ktory wybieral sie na polnoc, tak jak ja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w przygotowaniach na Nordkapp znalazłem kilka ciekawych stronek o Norwegii ...

 

M. in. o pogodzie...

 

norwegia-oslo.gif

 

No i relacje różne z wypraw na Nordkapp i po samej Norwegii

-KLIK-

(pod tym linkiem macie kilkanaście artykułów)-miłej lektury

 

Szczerze przyznam że im dłużej się przygotowuję, tym więcej jak się okazuje jest tam miejsc które warto zobaczyć :icon_biggrin:

 

i jeszcze filmik 2 motocyklistów z drabiny trolli :crossy:

 

http://www.youtube.com/watch?v=HaSu1DS4RUA

 

No cudo ... i czemu ja tam jeszcze nie byłem ??? :blink: Aż sam się sobie dziwię :laugh:

 

 

BTW: jeśli ktoś z was chce w 2012 roku skoczyć na Nordkapp to zapraszam do tematu obok ...

Klub Anonimowych Piratów Drogowych

 

Młotek zawsze można nazwać impulsatorem kinetycznym o napędzie mięśniowym, ale po co ... ?

 

stopkai.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół roku spędziłem w górach, w połowie drogi pomiędzy Bergen i Oslo. Drogi do polatania na moto świetne, ale warunki pogodowe (przynajmniej w tym rejonie), to totalna ruletka. Pogoda potrafi zmieniać się diametralnie w ciągu kilkunastu minut. Do tego kwestia małej zmiany wysokości lub przejazdu na drugą stronę tunelu - i niespodzianka gwarantowana. Jestem zwolennikiem dynamicznego śmiagania w dobrych warunkach pogodowych. Mając tydzień czasu, w życiu bym go nie przeznaczył na motocyklowe zwiedzanie Norwegii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...