Skocz do zawartości

OC i AC


varak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się cały czas nad zakupem hd dyna 2008-2009 na raty. Jedną z ważnych opcji jeśli chodzi o wydatki to ubezpieczenie.

Prosiłbym Was jeśli możecie podajcie koszty OC i/lub AC Waszego Harleya. Dla przykładu OC z AC w PZU zaproponowało mi kwotę 9000zł. :)

z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli kupujesz w salonie (a jeśli masz zamiar na raty to chyba tak), zapytaj sprzedawcę o pakiet ubezpieczeniowy. W zeszłym roku zrobili mi w salonie HD ofertę OC/AC za 2000 zł na nowy moto z 2009, mimo że nie miałem żadnych zniżek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli bierzesz coś "nowszego" to opłaca się opłacać ac. Przy starszych to koszty dość wysokie. Jeśli nie masz wyjścia a musisz, to zapytaj w takiej firmie jak TUW. wg. mnie najniższe ceny mają.

Edytowane przez flstc1340
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj motocykla na raty!!!.Weź sobie kredyt i za niego kup motocykl.Nie będziesz musiał martwić się ubezpieczeniem.Kiedyś tak zrobiłem i to wyszło najtaniej.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pakuj sie w ubezpieczenia bo inaczej po 2/3 latach będą musieli ukraść ci ten motocykl żebyś nie popadł w ruinę. Jak kupiłem w 2008 dwa nowe sporty to się zastanawiałem i wyszły kosmiczne kwoty, tyle że brałem za gotówkę i wywalczyłem fajne rabaty ok 9 tyś na dwa moto. Jak nie masz kasy to weź kredyt w banku na tzw. dowolny cel, a moto stawiam jak co na parkingu strzeżonym-często jak jesteśmy z żoną w trasie bagaż na motorze daje sie 4 paka gościowi stoją dwa moto na jednym miejscu parkingowym i jest luz. Ostatnio miałem ślizga nie z mojej winy wypłacili kase z ubezpieczenia drogi-ale jechałem z nimi na ostro, więc jak bym miał dać za ubezpieczenie 9tyś pln to na pewno coś znajdą i ci nie wypłacą :)

ps.nawet kwota 4tyś pln wydaje mi sie zawyżona, niestety oni wiedzą że każda nawet lekko zarysowana część motora-podlega wymianie. Jak jakieś tanie AC to zapomnij że ci coś dają warta, inter Risc, alians masakra. Mnie to chcieli moto badaniom poddać (rzeczoznawca) czy nie podnosiłem mocy w moto bo straty wyszły im na 17 tyś, a moto naprawiłem za 3tyś. Części były przerysowane, lekko uszkodzone łącznie 3mc boju z ubezpieczalnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pakuj sie w ubezpieczenia bo inaczej po 2/3 latach będą musieli ukraść ci ten motocykl żebyś nie popadł w ruinę.

troszkę pojechałeś. A jeśli będziesz miał kiedyś dzwona ze swojej winy i moto będzie do kasacji to też będziesz twierdził, że ubezpieczenie jest złe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Allianz osoba w wieku po 30 bez zniżek płaci ok 200PLN za miesięczne ubezpieczenie za motocykl poj. 600ccm wart około 11tys. PLN. Ale wariant poniżej roku wyklucza kradzieżowe ubezpieczenie.

Edytowane przez Vatzeque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AC motocykla tylko w Allianz. Nie mam Harleya, ale w marcu tego roku ubezpieczałam swoją kawę i przy wartości 18 tys składka wyszła ok.1000 zł (to już kontynuacja, więc jakieś tam zniżki).

OC w Allianzie dla odmiany wzrosło i to chyba o ponad 100%, ale to jest koszt znikomy przy kwocie za AC, więc nie zastanawiałam się. Choć można chyba OC i AC wykupić w różnych towarzystwach.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam teraz ale nikt nie chciał ac na KTM exc ubezpieczyć ze względu na to że... Nie ma kluczyka do stacyjki ;) Nagle pojawiła się firma na literę A (albo Alinz albo Aviva?) i w całkiem fajnych pieniądzach moto ubezpieczyli. Warto poświecić parę godzin i podzwonić do wszystkich znanych TU bo z ubezpieczeniami moto to jakiś cyrk jest. Np. KTM LC4 oc w pzu około 100zł, w axie ~500zł lol.

Heartstone. Link do założenia konta z nagrodą za aktywację :)

 

https://battle.net/recruit/SGD6NTGVLV?blzcmp=raf-hs&s=HS&m=pc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...