Skocz do zawartości

Motul Gearbox 80W9 przekładniowy


Rekomendowane odpowiedzi

Sugerujesz że to jakiś trefny, albo nawet przepracowany olej? Na foto ciężko ocenić, ale i tak nie wygląda zbyt dobrze. Kapnij tego oleju na chusteczkę higieniczną lub ręcznik papierowy, ewentualnie srajtaśmę toaletową i zobacz co się z nim dzieje. Świeży olej skupia się w jednym oczku przeważnie, dopuszczalne małe zatłuszczenia wokoło w miarę jak olej jest absorbowany i jeziorko się zmniejsza to zostaje tłusty ślad. Częściowo przepracowany olej szybko się przesączy i będą 2 wyraźne odcienie, ciemny w oczku i jasny dookoła, dość szeroki. Bardzo zmęczony olej będzie miał 2 "pierścienie" wokół oczka, każdy z nich jaśniejszy od poprzedniego.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie sugeruje, dlatego chcialem odpowiedz uzyskac kogos kto zna ten olej. Sprawdze wg Twoich wskazan - ale to przeciez nie przesadza. sprzedawca mnie wysmial - ale kwitu z zakupu calej partii oleju powiedzial ze nie pokaze. Specyfikacja techniczna - wskazuje jednak na prawidlowy kolor = bursztynowy. Czekam nadal na odpowiedz jednoznaczna - w tym rowniez od kogos kto tego uzywal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wlasnie sugeruje, dlatego chcialem odpowiedz uzyskac kogos kto zna ten olej. Sprawdze wg Twoich wskazan - ale to przeciez nie przesadza. sprzedawca mnie wysmial - ale kwitu z zakupu calej partii oleju powiedzial ze nie pokaze. Specyfikacja techniczna - wskazuje jednak na prawidlowy kolor = bursztynowy. Czekam nadal na odpowiedz jednoznaczna - w tym rowniez od kogos kto tego uzywal.

 

Taki olej stosuje się w skrzyniach biegów BMW lub inne oleje o tych parametrach i dolewa dodatek dwusiarczek molibdenu. Po dolaniu dodatku(dwusiarczku molibdenu), wygląd kazdego, pięknego, klarownego oleju zmienia się na pierwszy rzut oka w przepracowany syf. W mojej okolicy znajduje się serwis motocyklowy specjalizujący się w BMW i swego czasu chciałem u nich kupić taki olej do swojego moto, i właściciel powiedział mi ,że nie sprowadza już tego oleju ponieważ spora część klijętów posądzała go o to ,że nie wymienił im oleju a tylko skasował kasę!

TEN OLEJ TAK WYGLĄDA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatek MoS2 powoduje, że olej jest praktycznie czarny i taki ma być. Sam go stosuję w przekładni wału w swoim moto.

Edytowane przez Bloodhound

Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć ci "spier...aj", w taki sposób, że czujesz narastające podniecenie przed zbliżającą się podróżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MoS2 to technologia sprzed 40 lat - nie możecie zacząć stosować czegoś nowego ? biggrin.gif

 

 

40 lat temu, a nawet trochę "bliżej" Naszej epoki, sypało się trociny do skrzyni biegów Fiata 126p żeby ją wyciszyć przed sprzedażą. :icon_mrgreen: Serio.

 

Dodatek MoS2 powoduje, że olej jest praktycznie czarny i taki ma być.

 

 

Dobrze wiedzieć. Mam ze 20 litrów starego oleju, teraz mogę go sprzedać na Allegro jako nowy olej z dodatkiem dwu-coś-tam czegoś. :icon_mrgreen:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...