Skocz do zawartości

Numer na ramie motocyklu inny niż w dowodzie rejestracyjnym


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy ale liczę na waszą pomoc. Kupiłem motocykl Suzuki z UK i numery ramy jest nie zgodny z numer w dowodzie rejestracyjnym. Jest coś takiego na ramie mam np. 1584r4-2549 a w dowodzie rejestracyjnym 1584r4XXXXXX2549 czyli myślnik na ramie jest zastąpiony sześcioma "X" w dowodzie rejestracyjnym co to oznacza pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIN ma zawsze 17 znaków, i tyle jest pól we wszelkich formularzach. Jeżeli coś ma krótszy VIN, to możliwe, że dostawili kilka "x" w ramach wypełnienia. Miałem ten sam problem z przyczepką, bo był to zabytek z skrótszym numerem. W moim przypadku skierowali mnie na nabicie nowego numeru VIN, 17-znakowego.

 

Także w sumie masz dobrze, nie ma się czym martwić. Problem by był, gdybyś miał widoczną ingerencję w numer wybijany na ramie.

 

Tylko że u mnie wygląda to tak że zamienili mi "XXXXXX" na "-"

Odwrotnie - kombinować można w dowodze i formularzach komputerowych, ale nigdy "na ramie". Dlatego zamiast zmieniać "-", dostawili fikcyjne "x" w papierach, żeby się liczba zgadzała.

Edytowane przez Sherman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do DVLA i oni Ci prześlą papier. W tym papierze wypełniasz stary nr który jest zły i podajesz nowy który jest dobry - ja tak zrobiłem i po 3 tyg miałem nowy papier z poprawnym numerem. Może jest tak jak Klod mówi, że sie da od ręki.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak osobiście uderzysz do DVLA to być może załatwią od ręki, ale nie każdy ma tak blisko do Swansea żeby osobiście załatwiać. Jak byłem w UK to wszystkie nieścisłości załatwiałem z nimi przez e-mail, bardzo miła obsługa i zawsze odpisywali na wiadomość.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...