Skocz do zawartości

Silniki diesla już nie opłacalne?


murgal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Panowie, czy silniki diesla w zwykłych samochodach przestają być opłacalne? Załóżmy 2.0 w dieslu pali ~6l ropki (150 KM) , 2.0 w benzynie ~8.5l (150KM), ropa jest droższa od benzyny, dodatkowo utrzymanie i problematyka diesla jest troszkę droższa. Co wy sądzicie? Rodzice chcą zmienić auto, i problem polega na wyborze, czy jest sens brać diesla, który ostatnimi laty był bardziej "rozsądnym" wyborem, ale dzisiaj ?

Edytowane przez murgal

icon5.png

 

KUPIE MOTOCYKL BEZ PRAWA DO REJESTRACJI ROCZNIK 2006< , KONTAKT PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie oszczedne te silnik, skoro pala tak male ilosci paliwa na 150 kilometrow...

 

Przecie wiadomo o co chodzi, nie szukaj :D

 

Przy bardzo dóżych rocznych przebiegach może sie opłacić ale przy mniejszych juz niekoniecznie właśnie ze wzgledu na drogie naprawy jak coś jebnie...

 

ile rodzice nawijają rocznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajc, a dojazd do Twojego chłopaka ile Cię kosztuje? Przepraszam za moje uchybienie w podaniu jednostek mocy. Wybaczysz mi?

 

 

Wracając do tematu, rodzice jeżdżą dość "zwyczajnie". Około 10 tys rocznie.

Edytowane przez murgal

icon5.png

 

KUPIE MOTOCYKL BEZ PRAWA DO REJESTRACJI ROCZNIK 2006< , KONTAKT PW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajc, a dojazd do Twojego chłopaka ile Cię kosztuje? Przepraszam za moje uchybienie w podaniu jednostek mocy. Wybaczysz mi?

Mieszkamy razem. To bardziej ekonomiczne, szczegolnie w czasach kryzysu. Ale chcemy zablokowac stacje paliw, tankujac za 1 grosz :icon_twisted:

 

Wracając do tematu, rodzice jeżdżą dość "zwyczajnie". Około 10 tys rocznie.

Za tyle PLNów tankują rocznie czy co? :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...