Skocz do zawartości

Wymiana płynu chłodzącego Kawasaki GPZ 500


ficcal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z hamulcami u mnie jest sprawa ogólnie nie ciekawa,miałem trochę czasu i obejrzałem całość dokładnie, więc tak:

1. tarcze są już na granicy zużycia, tzn mają grubość od 3.5mm do 4mm, dziwi mnie tylko takie nierówne zużycie bo w niektórych miejscach zmierzyłem trochę ponad 3mm.

2. w lewym zacisku klocki są bardziej zużyte niż w prawym.

3. hamulce na 98% zapowietrzone nie są, bo przelałem przez nie litr płynu.

4. uszczelki w zaciskach też są już podniszczone

Wobec tego chciałbym Was zapytać czy pozostaje mi coś innego poza wymianą tego wszystkiego, tzn. zacisków tarcz i klocków.? Myślałem, żeby na razie kupić tylko nowe klocki, bo wyczyściłem i poprawiłem te gumy w zaciskach, tłoczki nie są pozapiekane raczej wszystko jest tu szczelne, przewody też są ok, i sprawdzić czy się poprawi. Z drugiej strony zastanawiam się czy jest sens zakładać nowe klocki przy tak zużytych tarczach? Jak myślicie?

 

I jak moglibyście mi polecić gdzie szukać części na wymianę, tarcze raczej używane, bo nowe to dla mnie za duży koszt jak na razie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawy zacisk mogłeś mieć minimalnie zapowietrzony, albo tłoczki w lewym mogły być delikatnie przytarte i nie wracały stąd te zużycie klocków

co do uszczelniaczy w zaciskach to kupuje się zestawy naprawcze

tarcze tylko nowe, niestety swoje kosztują, ale na hamplach się kolego nie oszczędza. nie sprawdzałem ale powinieneś dostać dobre zamienniki firmy EBC, kupisz używki, to tak jak zakładanie kondona po raz drugi, niby oszczędność jest no ale...

 

aha a to że przelałeś przez układ litr płynu, w cale nie musi oznaczać że układ jest na 100% odpowietrzony :P ile licznikowo masz przebiegu w tej kawie że tarcze są do wymiany??

Edytowane przez michal.051
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Założyłem klocki EBC FA 141, czekam teraz na tarcze. Mam takie pytanie, czy do tego czasu, aż zmienię tarcze, klocki bardzo ucierpią na starych tarczach, które mają wyżłobienia?

Tak. Załóż od razu cały komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...