Skocz do zawartości

zle zapala cb 1000 r


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niech zwyczajnie sprawdzą kompresję. Ja uparcie szukałem dookoła EFI a problem był mechaniczny.

Ewentualnie cewkofajki, bo pewnie taki wynalazek tam siedzi. Jeśli są uszkodzone na obwodach to komputer tego nie wskaże (ECU sprawdza tylko napięcia, bez natężenia) a motocykl nie będzie chciał zapalić.

Jako drugi można sprawdzić czujnik temperatury chłodziwa (na podstawie informacji z niego, ECU ustalana skład mieszanki dla silnika w zależności od jego temp. w tym skład dla ssania). Mokre świece wskazują, że waha dochodzi to nie skupiaj się na tym za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samochodzie miałem awarie czujnika położenia wału. Rozrusznik się kręcił, ale silnik nie zapalał. Mógł postać godzinę, pięć i później zapalił od strzała. Ale to chyba na tym ich komputerze powinno być widać.

Czyli trzeci raz jeśli tego nie naprawią, to należy Ci się nowy motocykl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaak nowy motocykl...juz go widze,heh..dzieki za pomoc techniczna ale w serwisie nie sa sklonni sluchac doradztwa czy sugesti jakiegos goscia...wiadomo duma mechanika nie pozwoli..co innego gdybym zawiozl go do naprawy dzie indziej(juz po gwarancji)..jutro zadzwonie sie dowiedziec co i jak wiedza do tej pory to wpisze info pozdrawiam

 

dzwonilem do serwisu przed chwila.. jakies fatum chyba mnie przesladuje z tym motocyklem...Dzwonie zapytac czy cos wiadomo(2 tyg minely)a mechanik mi mowi ze im komputer do diagnostyki wysiadl i musza z W-szawy inny sciagnac.wiec narazie nic nie robili..niezle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaak nowy motocykl...juz go widze,heh..

Kazus jest prosty.

Tutaj jest o trybie dochodzenia roszczeń: http://www.federacja-konsumentow.org.pl/story.php?story=417 Nie wiem jaki Ty wybrałeś.

 

Plusem na pewno jest to, że należą Ci się zwroty kosztów dostarczania motocykla do gwaranta wg ustawy: http://kodeks-cywilny.org/III-zobowiazania/sprzedaz/gwarancja-jakosci art. 580, § 1. Zwrócisz się o nie?

Na razie to oni pokazują Tobie, że rządzą, a nie, że klient ma zawsze rację ;)

 

No i dodatkowo gwarancja wydłuża się o czas, w którym nie korzystasz z motocykla - Art. 581 § 2.

Edytowane przez Vatzeque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie twór pt. ASO to jakies nieporozumienie. w wiekszości przypadków w celu cięcia kosztów zatrudniają niedouczonych praktykantów i jednego deczko cwańszego no i jadą wg. instrukcji z centrali. pomijam ze np. wiekszość grubszych napraw z czestochowy ląduje u szwankowskiego (kto w temacie wie o kim mówie) tylko ze cena rosnie o usługę ASO

 

generalnie unikac jak sie tylko da bo nic dobrego z tego nie wyjdzie.

 

a co do twojej naprawy to pamiętaj e to ty jesteś na prawie i nie daj sobie zrobić dziecka na plecach. naprawa pozniej test i dopiero odbieraj innej opcji nie ma bo jak podpiszesz ze odebrałeś to leżysz i ci wmówią wszystko.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwonilem wczoraj do serwisu zapytac co i jak??Prosze sie nie martwic...moto stoi w ciepelku,nic mu nie ma..a poki co nic nie robili poniewaz im komputer do diagnostyki wysiadl i musza pozyczyc od kolegow z warszawy czy kupic..jakos tak..Fatum jakies z tymi serwisami.a co do odbiopru moto to powiedzmy sobie szczerze,,,jak powiedza ze maja go zrobiony a bedzie jeszcze zima to jak przetestowac??pare razy go odpale na m-cu i tyle..bo co innego zrobic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.Dzisiaj mialem telefon z serwisu..Podobo temat opanowany,wymienili mi w ramach gwarancji czujnik...bodajze polozenia walka rozrzadu (upewnie sie jeszcze w trakcie odbioru bo moglem pomylic).Podobno wszysko gra i zapala jak powinien...Poprosilem zeby zostal jeszcze pare dni i niech probuja odpalac bo nie bede za dwa tygodnie znowu za transport placil gdyby cos nie tak mialo znowu byc...dzis go wyprowadzic mieli na zewnatrz i tam rowniez probowac...Mam nadzieje ze temat sie wyjasnil definitywnie bo inaczej strace calkowicie zaufanie do marki Honda!!pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam.

Czy mógłbyś napisać jaki czujnik wymieniłeś bo mam podobne objawy z moją Honda CB1000R. Byłem już w serwisie i dalej mam problem z zapalaniem. Niestety mój motocykl nie jest już na gwarancji i za wszystko płacę sam. W serwisie wymienili mi już świece oraz akumulator i nic. Muszę go dość długo kręcić aby zapalił a jak już odpali to wszystko jest OK. Napisz mi jeszcze jaki jest koszt tego czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy mógłbyś napisać jaki czujnik wymieniłeś bo mam podobne objawy z moją Honda CB1000R. Byłem już w serwisie i dalej mam problem z zapalaniem. Niestety mój motocykl nie jest już na gwarancji i za wszystko płacę sam. W serwisie wymienili mi już świece oraz akumulator i nic. Muszę go dość długo kręcić aby zapalił a jak już odpali to wszystko jest OK. Napisz mi jeszcze jaki jest koszt tego czujnika.

Nieźle jadą na chybił-trafił :(

Finalnie i tak klient zabuli...

 

Żużu77, Cieszyn, R12RT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To chyba impulsator inaczej.

 

Wysłane z mojego SM-G870F przy użyciu Tapatalka

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...