Skocz do zawartości

USA na 2012


T D
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

 

planuję w przyszłym roku spełnić swoje odwieczne marzenie i polecieć do USA by pojeździć trochę po tym ogromnym kraju. decyzję na tak podjąłem po kontakcie z tym kolegą: http://jarekspychala.com/36-Harleyem_po_Stanach

 

byłem już w konsulacie i czekam na wizę :icon_biggrin:

 

będę wdzięczny za wszelkie sugestie/rady/porady/ostrzeżenia itp.

 

na razie głęboko zastanawiam się nad skorzystaniem z tej ekipy: http://wyprawy-motocyklowe.pl/ może ktoś coś skomentuje/zna ich itp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

na razie głęboko zastanawiam się nad skorzystaniem z tej ekipy: http://wyprawy-motocyklowe.pl/ może ktoś coś skomentuje/zna ich itp.?

 

http://podrozemotocyklowe.wordpress.com/

Tych znam i polecam :buttrock: :notworthy: :crossy:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa, podróż po USA. Sam chcę się wybrać na taką może za 2-3 lata. Rozmawiałem nawet z ludźmi z HOG Chapter Wrocław, organizują tego typu rajdy po Stanach. Trochę to drogie, no i trzeba mieć więcej doświadczenia motocyklowego na taką jazdą (wiadomo: i jazda w grupie i spory kilometraż) niż na przejażdżki po Polsce, ale podobno warto.

2007 H-D XL883C Sportster Custom + 'Bologna Style' Khrome Werks 2 inch slash cuts.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w internecie, polskich klubów motocyklowych w stanach. W samym Chicago jest ich kilka. Zawsze w sezonie, jakaś grupka, gdzieś tam po stanach lata. Możesz się podłączyć. Są też w stanach, polskie biura turystyczne. Może masz tam kogoś, kolegę, rodzinę. Możesz ich popytać o co tylko zechcesz. Na pewno Ci pomogą. Ja w ten sposób, przejechałem stany w wzdłuż i wszerz. O małych, kilkudniowych wypadach nie wspomnę. Miałem tam kolegę który zorganizował dla nas dużo wycieczek, Ostatnią, zorganizowałem sam, ponieważ kolega zmienił kontynent. (pewnie za dwa lata, go odwiedzę:icon_biggrin:).Nie jest to trudne, a w porównaniu do specjalistów organizujących te wyprawy z Polski, niczym się nie różni, poza ceną. Oni w większości właśnie korzystają z pomocy klubów i biur podróży w stanach. Do tego naliczają sobie 200% i wszystko hula. Pozostaje tylko kwestia biletu lotniczego. Ale i to idzie przeskoczyć i kupić bilet za małe pieniądze.

Jeżeli chcesz jakiś bliższych info to pisz na PW, chętnie się podzielę doświadczeniem i wiedzą z takich wojaży.

P.S. Majkel, teraz dopiero skojarzyłem, Franek, to Twój brat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś się odezwać do forumowego Franka z DOC'u, chyba dwa razy organizowali wyprawę przez USA, pewnie wiele w temacie będzie wiedział.

 

bardzo dziękuję, już mam z nim kontakt i z kilkoma innymi organizatorami, niestety budżet 20 tys. za 2-tygodniową wycieczkę, to nie na moją kieszeń na dziś. Myślałem tak max 8-10 tys.

 

Dzięki wszystkim za pomoc :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety budżet 20 tys. za 2-tygodniową wycieczkę, to nie na moją kieszeń na dziś. Myślałem tak max 8-10 tys.

 

Taniej nie znajdziesz :icon_rolleyes:

Bilety lotnicze kolo 3000, wynajem motocykla w USA tez ze 4000, hotele, zarcie, paliwo ... a gdzie kasa dla organizatora ? :icon_mrgreen:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20k? :O Też spodziewałbym się taniej. Ale jednak poważna wycieczka. Cóż, zbierać, zbierać a w międzyczasie może wyjdzie coś tańszego (np. bez organizatora, za to w zebranej ekipie). Pzdr.

2007 H-D XL883C Sportster Custom + 'Bologna Style' Khrome Werks 2 inch slash cuts.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej nie znajdziesz :icon_rolleyes:

Bilety lotnicze kolo 3000, wynajem motocykla w USA tez ze 4000, hotele, zarcie, paliwo ... a gdzie kasa dla organizatora ? :icon_mrgreen:

 

 

Ubezpieczenie.

A także, przy wynajęciu motocykla kaucja 3,000$, zablokowane na karcie kredytowej. Jak mam limit 8tys. zł, to nawet nie starcza na kaucję. Że nie wspomnę o innych wydatkach. Debetowa "potrafi' nie zadziałać.

Kurde ... wszystko pod górkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie.

A także, przy wynajęciu motocykla kaucja 3,000$, zablokowane na karcie kredytowej.

 

Masz racje, ale ta kaucje to blokuja organizatorowi na jego karcie a nie kazdemu z osobna.

Nie kazdy jak piszesz ma taki limit :banghead:

 

20k? :O Też spodziewałbym się taniej. Ale jednak poważna wycieczka.

 

Jakbys jechal sam to po kosztach moze wyniesie Cie z 16-17, ale ...

Jak robi to organizator to rezerwuje wczesniej hotele, zapewnia atrakcje, planuje trase, dba o Ciebie a Ty tylko korzystasz. To musi kosztowac bo nie robia tego za darmo :icon_mrgreen:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, ale ta kaucje to blokuja organizatorowi na jego karcie a nie kazdemu z osobna.

Nie kazdy jak piszesz ma taki limit :banghead:

 

 

 

Jakbys jechal sam to po kosztach moze wyniesie Cie z 16-17, ale ...

Jak robi to organizator to rezerwuje wczesniej hotele, zapewnia atrakcje, planuje trase, dba o Ciebie a Ty tylko korzystasz. To musi kosztowac bo nie robia tego za darmo :icon_mrgreen:

 

Wiem, tylko biedaki na własnym.

Kolega zarabia część tego co ja, a limit ma wyższy. Tyle że on bierze pensję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie.

A także, przy wynajęciu motocykla kaucja 3,000$, zablokowane na karcie kredytowej. Jak mam limit 8tys. zł, to nawet nie starcza na kaucję. Że nie wspomnę o innych wydatkach. Debetowa "potrafi' nie zadziałać.

Kurde ... wszystko pod górkę.

 

W styczniu wypożyczałem w Kaliforni w Eaglerider Dyna Low, blokowali 1000$ nie miałem takiego limitu to część zostawiłem w gotówce... Debetowa nie działa- testowałem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W styczniu wypożyczałem w Kaliforni w Eaglerider Dyna Low, blokowali 1000$ nie miałem takiego limitu to część zostawiłem w gotówce... Debetowa nie działa- testowałem:D

 

O, to nieźle już. A jak wygląda sprawa z wizą? Bo bilety jedno, a prawo wjazdu? Turystyczna pewnie wystarcza? Nie orientuję się, stąd pytanie.

 

Mam rodzinę w Chicago, może tą stroną

Może pod jakiś ichniejszy klub się podłączyć, to nie takie głupie, choć mi marzy się przejazd całą Route 66 :buttrock:

2007 H-D XL883C Sportster Custom + 'Bologna Style' Khrome Werks 2 inch slash cuts.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...