Skocz do zawartości

Rozkrecanie HD - bak


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

stwierdzilem, ze moje moto potrzebuje kuracji upiekszajacej wiec sciagam wszystkie blachy.

W zwiazku z tym ze serwisowka srednio to opisuje mam pare pytan:

1. wskaznik poziomu paliwa - mozna go normalnie wykrecic i wyjac do gory z baku?

2. Ta smieszna blacha pod konsola - w cholere malych srubek i jedna kostka - co jest pod nia?

3. na co uwazac by czegos nie spieprzyc?

 

Pytam bo sie okazuje, ze inzynierow od hadeka od tych od japonii dziela lata swietlne i wychodzi na to, ze komplikuja rzeczy proste.

Zawsze mozna zlapac za klucze i zaczac krecic ale wole profilaktycznie zapytac zanim zaczne klnac.:)

Pzdr.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdejmowałem bak w zeszłym tygodniu...

1.pod zbiornikiem jest kostka - trzeba rozpiąć dla zdjęcia baku, ale kostka nie przejdzie przez przelotkę na przewody. Chcąc odłączyć wskaźnik od baku trzeba próbować albo wysunąć przewody z kostki albo odłaczyć przewody od samego wskaźnika... Sam niby-korek-wskaźnik jest oczywiście wciskany, anie wkręcany.

2.panel dostepu do wnętrza zbiornika, pod spodem pompka i filtr paliwa (motong wtryskowy zapewne)

3.do odłaczenia poza wspomnianym wskaźnikiem jest jeszcze gwóźdź programu - wężyk łączący "połówki" zbiornika... koszula po łokcie i portki po kolana oblane wachą na 100%.

Unikam zdejmowania zbiornika jak ognia...

Edytowane przez turysta

RIDE HARD!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, wąż łączący połówki to jest zabawa. Grunt żeby silnik był zimny i nie było ognia, tudzież urządzeń elektrycznych w okolicy. No chyba że masz tą magiczną "szybkozłączkę" na wężu.

 

 

Ja to robię tak że wąż ściskam mocną klamerką i jak zsunę z króćca to od razu zatykam palcem. Zawsze chlapnie paliwo gdzieś ale nie ma tragedii.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągałem bak to znam ten ból.Ale nie ma tragedii.Wszystko idzie bez problemu.Polecam wymienić po tej operacji przewód łączący połówki na coś gustowniejszego.No i operację zacząć najlepiej z minimalną ilością wachy.

 

Widzę Grzesiu że zmiana koloru się szykuje.Jaki będzie?

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widze, ze tak jak przypuszczalem czeka mnie kupe zabawy.

I to mnie wlasnie w HD wkurza - tak banalna czesc jak bak powinna sama z moto zeskakiwac.

W Road Starze wezyk paliwa, trzy srubki od konsoli, 2 kostki i jedna sruba od baku. Calosc operacji okolo 5-10 minut.

No ale damy rade - po prostu poklne sobie.:)

Piter - co do koloru - niespodzianka.:) Na razie rozwazam wiele koncepcji.

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różowy? :icon_mrgreen:

 

 

Tak to jest jak się ma "nowoczesnego" HD. :icon_twisted: U mnie jest luzik. Wąż przy kraniku, wąż łączący połówki, jeden kabel od wskaźnika. Do tego oś mocowania przy główce ramy i 2 śrubki z tyłu. Fakt że trzeba zdjąć siedzenie ale to tylko 2 dodatkowe śruby.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wyciagnalem ten zakichany bak.

Pompke paliwa z filtrem i innymi cudami sobie odpuscilem - powiem tak - ten idiota ktory ten patent wymyslil w HD powinien order z kartofla dostac. To jest jak upychanie modelu statku w butelce. Niesamowite ze yamaha w Road Starze potrafila to wszystko na zewnatrz wypieprzyc i to o 90% mniejsze niz HD, w dodatku nie szpecac moto. Ja pierdziele tak badziewnego patentu dawno nie widzialem. Kawal blachy ze zwykla guma jako uszczelka, a pod nim wynalazek jak ze statku kosmicznego.:) 3/4 baku przez to badziewie zajete.

Tylny blotnik byl juz w miare relaksacyjnie potraktowany ale za to wydawaloby sie, ze przedni najlatwiej a tu nie - oczywiscie blachy na srubach zagiete i miejsca zero, wiec 2 opcje albo kolo trzeba wyjac albo zaciski hamulcowe poodkrecac.

Pod pewnymi wzgledami HD naprawde sie zatrzymal w latach 50tych.:)

AWO Sport -> AWO Sport -> Kawasaki Vulcan 800 -> Honda VT1100 Shadow C3 -> Yamaha Road Star Silverado 1,7 -> HD Road King Custom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś HD to teraz cierp. :icon_mrgreen:

 

Ja już się przyzwyczaiłem do tej "logiki". Na wymianę żarówki w lampie trzeba z góry zarezerwować sobie cały weekend.

 

Ciesz się że nie masz starej Electry w której musisz co jakiś czas zdjąć owiewkę. Cztery śruby po bokach, trzeba zdjąć lightbar ale jest połączony z instalacją pod owiewką. Czyli żeby zdjąć owiewkę musisz zdjąć lightbar a żeby go zdjąć musisz najpierw zdjąć owiewkę... :icon_eek: Ale to nic, trzeba jeszcze odkręcić szybę wraz z ramką mocowaną na małe, wredne "blaszki ze sprężynką" i małe nakrętki, sztuk 5. Po tym trzeba wetknąć łapkę do wnętrza owiewki poprzez otwór lampy przedniej i wymacać 4 nakrętki samokontrujące trzymające owiewkę od wewnątrz... :banghead: Poprawiasz wtyczkę/kabel dla którego zdejmowałeś cały interes i składasz wszystko w całość. Jesz kolację i idziesz spać.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś HD to teraz cierp. :icon_mrgreen:

 

Ja już się przyzwyczaiłem do tej "logiki". Na wymianę żarówki w lampie trzeba z góry zarezerwować sobie cały weekend.

 

Ciesz się że nie masz starej Electry w której musisz co jakiś czas zdjąć owiewkę. Cztery śruby po bokach, trzeba zdjąć lightbar ale jest połączony z instalacją pod owiewką. Czyli żeby zdjąć owiewkę musisz zdjąć lightbar a żeby go zdjąć musisz najpierw zdjąć owiewkę... :icon_eek: Ale to nic, trzeba jeszcze odkręcić szybę wraz z ramką mocowaną na małe, wredne "blaszki ze sprężynką" i małe nakrętki, sztuk 5. Po tym trzeba wetknąć łapkę do wnętrza owiewki poprzez otwór lampy przedniej i wymacać 4 nakrętki samokontrujące trzymające owiewkę od wewnątrz... :banghead: Poprawiasz wtyczkę/kabel dla którego zdejmowałeś cały interes i składasz wszystko w całość. Jesz kolację i idziesz spać.

Qurim, podniosłeś mnie na duchu tym postem. :biggrin: Już myślałem, że to ja jakiś niekumaty jestem, bo za co się nie wezmę w moim RK to muszę pół motoru rozebrać i z reguły zajmuje mi to trzy razy więcej czasu niż pierwotnie zakładałem :banghead:

<span style='color: rgb(128,0,0)'>Absens carens</span>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gurim rozkręcanie nowszej Elki to już inna sprawa.Rozkręcałem taką z 2006 r i szło to bezproblemowo.Zdjęcie przodu owiewki to 15 minut.Rozebranie obudowy sprzęgła i napędu pierwotnego to 30 min.Wymiana pasa to ok 2 godz.

W moim RK przy zdejmowaniu baku najwięcej czasu zajęło mi spuszczanie paliwa.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...