Skocz do zawartości

Yamaha tdm 850 lub Yamaha super tenere


Rekomendowane odpowiedzi

AUC, zaszla niestety pomylka, przegladajac forum "Cruiser/Chopper" nie zastanawiajac sie zbytnio, po przeczytani kilku tematow kliknalem zaloz temat, nie zauwazylem ze robie temat w zlym dziale. przepraszm za moja glupote i prosze moderatora o przeniesienie tematu do odpowiedniego dzialu.

Dziekuje :)

 

Witam,

nie bd sie rozpisywal, 120/130 kg wagi, 190, jazda praca-dom / wycieczki typem 400km / raz na rok czyli bardzo rzadko 1,000 km do polski z plecaczkiem.

do wyboru - Yamaha tdm 850 lub Yamaha super tenere.

na moto mam o kolo 7/8 tys nie liczac zadnych oplat.

prosze o nie podawanie linkow a tylko wypowiedzi:

- ktory z nich bd lepszy typem komfortu jazdy

- ktory z nich bd bardziej 'pode mnie' abym nie wygladal jak na psie (chociaz sa one duze nawet dla mnie powinno wystarczyc miejsca :))

i to tyle, tak jak mowilem jazda praca dom, odleglosc.. hmmm z 10 km, ale znajac mnie 30 bo bd jechal do okola :) czasem wycieczka z dziewczyna (razem okolo 190kg wagi) na jakies 200km, raz do roku lub dwa razy wieczieczka do polski, odleglosc - okolo 1000km.

 

prosilbym o odp :)

 

bralem tez pod uwaga fazer 600 ale nie wiem jak to z nim bd pod moja wage, kumpel mial objechal nim pol swiata wiec to juz cos dla mnie znaczy :) ogolnie mowiono mi abym nie celowal w pojemnosci 600 ze wzgl na wage, jak i wzrost.

 

pozdrawiam :)

Edytowane przez grubyg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

TDM jak nie zamierzasz zjeżdzać z asfaltu. XTZ jest dla tych, którzy preferują też szutry, trochę niezacieżkiego terenu (choć niektórzy usilnie robią z tego wyczynowe enduro), wyjazdy w mniej cywlizowane kraje.

--== XtzParts.com - części do XTZ 660, XTZ 750, TDM 850, TRX 850, TDM 900 ==--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na 13-to latka jesteś nieźle zbudowany. zła wiadomość jest taka, że uprawnień do prowadzenia motoykla nie otrzymuje się po osiągnięciu wymaganego wzrostu, a... wieku :icon_mrgreen:

 

w temacie: nie lubię odpowiadać na takie pytania, ponieważ a/ porównujesz motocykle o odmiennym przeznaczeniu, ograniczając wybór tylko do nich b/ nie napisałeś słowa o swojej praktyce na moto, a to umiejętności - nie waga - decydują w zasadniczej mierze o wyborze

rzekłbym, że jeśli ciągnie Cię poza asfalt, albo potrzebny Ci motocykl większy gabarytowo dla lepszego samopoczucia, a nie masz żadnego doświadczenia w jeździe - to żaden z wymienionych. raczej proponowałbym kle500/ xlv600/ 650. przy czym poza asfalt oznacza w tym przypadku co najwyżej drogi szutrowe

 

generalnie zapewne będziesz kolejnym, który się na mnie obruszy, ale Twoje pytanie brzmi jakbyś w zasadzie na motocyklu może i siedział, ale z pewnością nie jeździł. w takim przypadku porady typu 600 za mała, albo gadka o wyglądaniu jak na psie prowadzą do zakupu nieadekwatnego do umiejętności, za to wysoce ryzykownego na drodze. nie będę chłopa większego i cięższego od siebie przekonywał do gieesa pińcet, ale są naprawdę lepsze możliwości wyboru motocykla do nauki jazdy niż podane

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do fazera 600 to nie jest taki mały i osiagowo przewyzsza tdm, ale za to tdm ma wiekszy moment obrotowy ktory jest znacznie nizej w tdm, ma dwa gary to tez już jest inna kultura pracy, w necie to suche dane, idz przejedz sie, mowisz ze kolega ma fazera 600 zobacz na nim,a potem szukaj do porowniania tdm i co Ci jeszcze wpadnie w łapy, sam szukałem tdm'ki a kupiłem fazera :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...