Skocz do zawartości

Etz 250- dziwne zachowanie silnika/ sprzęgła


max222
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zmotoryzowanych;) A więc tak jechałem swoją MZ i postanowiłem trochę przyspieszyć więc 3,4 i 5 jadę jakieś 80-90 obroty 4tyś spuszczam trochę z gazu i chcę dodać a tu obroty rosną (od razu tak jakby sprzęgło trzymało) a motor prawie że nie przyspiesza jest tak na 3,4,5 biegu na niższych nie chciałem "piłować" ale pewnie też tak jest. Dzieje się tak przy 4tyś obrotów zwyższ poniżej jest ok tak jak być powinno. Myślę że to coś ze sprzęgłem. Na odpalonym silniku i wrzuconej "1" nie ciągnie mnie do przodu a przy odpalaniu sprzęgło nie trzyma kopka nie ślizga się. Chcę poznać wasze zdanie o tym zanim zacznę coś samemu grzebać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm to raczej nie olej:)))) najprawdopodobniej caly kosz sprzeglowy obraca sie na stozku na wale bo to bardzo czeste w mz:)))) musisz sciagnac dekiel i caly kosz sprzeglowy w calosci i zobaczyc jak tam obrobilo ..jak nie ma zle to musisz ostro dowalic ta nakretke na koszu dobic mocno przez rurke i znowu ostro dowalic (oczywiscie z wyczuciem)..i na tym malym dekielku na zewnatrz ustawic dobrze zaczep pazurowy i dowalic te srubki.....nie pamietam dokladnie jak tam bylo bo takie silniki robilem jak mialem 14 lat:)))) pozdro

Edytowane przez Dawid1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid1981 z całym szacunkiem ale na 80% wykluczam stożek ponieważ gdyby to było jednak to on obracałby się już przy ruszaniu bo miałby większy opór a tak się nie dzieje nawet przy agresywniejszym ruszeniu;)) Ja wiem jak wygląda sprawa sprzęgła, stożka itd. sam nie dawno zakładałem go na "ciepło" na wał i mocno dokręciłem tą nakrętką więc raczej to nie to;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid1981 z całym szacunkiem ale na 80% wykluczam stożek ponieważ gdyby to było jednak to on obracałby się już przy ruszaniu bo miałby większy opór a tak się nie dzieje nawet przy agresywniejszym ruszeniu;)) Ja wiem jak wygląda sprawa sprzęgła, stożka itd. sam nie dawno zakładałem go na "ciepło" na wał i mocno dokręciłem tą nakrętką więc raczej to nie to;))

Byc moze tylko ze na wyzszych biegach jest przelozenie inne ale niewazne...moze tarcze a moze regulacja ....czasmi po opisie nie da sie stwerdzic ale na zywo od razu wiec sam wiesz..ja z diagnozami nie mam problemow chyba ze jest naprawde czary mary :) czasmi trzeba do wrozki dzwonic hahahhaha pozdrooooo

 

Ostatnio mialem tak w ruskim ze na 3 biegu mialem szarpniecia...puszczalo i lapalo ...pomyslaem ze pewnie zab sie wykruszyl ....rozbieram skrzynie a tam wszytsko dobre ale z ciekawosci ogladam dokladniej choinke a tam brak klina na walku hehe a kola sa tam pasowane na ciasno i caly sezon chodzilo az wkoncu puscilo i obracalo kolo na walku czasami ..heh jakis rusek nie dal klina i luzik hehe....tak ze jak nie rozbierzesz to czasmi ciezko stwierdzic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid1981 przyznam się nawet że już kiedyś ten stożek mi się obrócił i objawy tego były zupełnie inne przy ruszaniu było słychać że to się ze sobą trze i sprzęgło ciągnęło ale na innych biegach było ok i na wyższych obrotach motor jechał normalnie... Dobra nie będziemy się sprzeczać w pierwszej kolejności wymienię olej nie zaszkodzi a roboty nie ma dużo i zobaczę wtedy jak to nie pomoże to zajrzę do sprzęgła;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid1981 przyznam się nawet że już kiedyś ten stożek mi się obrócił i objawy tego były zupełnie inne przy ruszaniu było słychać że to się ze sobą trze i sprzęgło ciągnęło ale na innych biegach było ok i na wyższych obrotach motor jechał normalnie... Dobra nie będziemy się sprzeczać w pierwszej kolejności wymienię olej nie zaszkodzi a roboty nie ma dużo i zobaczę wtedy jak to nie pomoże to zajrzę do sprzęgła;)

ale ja sie nie sprzeczam tylko wymieniam poglady i pelny luzik haha:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...