Skocz do zawartości

Castrol Antifreeze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

 

mam do Was pytanko na temat płynu chłodniczego Castrola Antifreeze. Chodzi mi głównie o jego temperature wrzenia. Sprawdziłem w jego specyfikacji, że osiąga ją przy ~107 C. Czy to troche nie za niska temperatura wrzenia jak na płyn do motocykla, jak myślicie?:flesje:

76718e70da906377.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

mam do Was pytanko na temat płynu chłodniczego Castrola Antifreeze. Chodzi mi głównie o jego temperature wrzenia. Sprawdziłem w jego specyfikacji, że osiąga ją przy ~107 C. Czy to troche nie za niska temperatura wrzenia jak na płyn do motocykla, jak myślicie?:flesje:

 

 

woda przy naszym cisnieniu atmosferycznym 0k 1000 hektopascali (hPa) wrze w temperaturze 100 stopni, ale przy ciśnieniu 4 krotnie niższym w temperaturze ok 70 stopni.

w zamkniętym układzie chłodniczym gdzie ciśnienie jest dużo wyższe temperatura wrzenia również się zwiększa. podobnie dzieje się z płynem. Jednak biorąc pod uwagę że np. płyn chłodzący mobil advenced ma temp wrzenia 170, to tego castrola bym do motocykla nie nalał. być może jest inny castrol antifreeze z lepszymi parametrami

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślę, doomi. Coś mi się wydaje, że ten Castrol Antifreeze jest do samochodów a nie motocykli. Zauważyłem, że sporo sprzedawców wciska go mówiąc o Castrolu Motorcycle Coolant a to dwa różne płyny chłodzące.:rolleyes:

76718e70da906377.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ceebeerce spoko wystarczy tylko po co przepłacac jak prestone ma ok 130 w ukladzie cisnieniowym i jest do tego jeszcze w bardzo dobrej cenie. a no i ma fajny kolor ;)

Edytowane przez bart_b

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...