Skocz do zawartości

rozrusznik , przekażnik


wasiek5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich , mam o to taki problem

wyładowal mi sie akumulator po próbie podłączenia go kablami do akumulatora samochodowego okazalo sie ze kable bardzo sie grzeja a akumulator w motocyklu padł całkiem.

po ponownej probie podlaczenia reakcja motocykla byla taka ze , bez wzgledu na to czy starter byl wlaczony czy nie motocykl teagowal jakby mial wlaczony starter , podrygi do odpalania , tak jakby zawiesil sie na starterze.

akumulator jest oadbniety , wiec juz zamowilem nowy , teraz pytanie czy to kwestia rozrusznika , czy samego przekaznika i jak sprawdzic sprawnosc tych elementów.

z góry dziekuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich , mam o to taki problem

wyładowal mi sie akumulator po próbie podłączenia go kablami do akumulatora samochodowego okazalo sie ze kable bardzo sie grzeja a akumulator w motocyklu padł całkiem.

po ponownej probie podlaczenia reakcja motocykla byla taka ze , bez wzgledu na to czy starter byl wlaczony czy nie motocykl teagowal jakby mial wlaczony starter , podrygi do odpalania , tak jakby zawiesil sie na starterze.

akumulator jest oadbniety , wiec juz zamowilem nowy , teraz pytanie czy to kwestia rozrusznika , czy samego przekaznika i jak sprawdzic sprawnosc tych elementów.

z góry dziekuje za odpowiedź.

 

Z opisu wynika, że masz uszkodzony przekaźnik rozrusznika (sklejony ) prawdopodobnie uszkodziłeś go podczas podłączania aku samochodowego. Co dalej jest uszkodzone nikt na odległość Ci nie odpowie.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma cudownego środka do naprawy takiego przekaźnika, ale możesz do niego zajrzeć przed wyrzuceniem go na śmietnik.

Poprawienie styków pomoże na kilka startów o ile go jeszcze gorzej nie uszkodzisz (chodzi głównie o zasilanie cewki elektromagnesu).

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś czuje ze tak jak wspomniał wcześniej kolega te metody będÄą pomocne tylko na chwile i niestety wymiana tego przekaźnika będzie nieuniknione.

 

mam jeszcze jeden mały problem , nie świeci mi się kontrolka od biegu jałowego.

wymieniłem żarówkę ale po tym i tak żadnej reakcji . gdzie szukać przyczyny ?

Edytowane przez wasiek5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...