Skocz do zawartości

Jakie przekładki sprzegła alu czy stal?


Lukasz25
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

A co jeśli i takie i takie są dedykowane to jego moto ? A co do pytania , stal lepsza będzie

 

to teraz powinieneś jeszcze uzupełnić posta i napisać dlaczego w/g Ciebie stalowe są lepsze?

A ja się zastanawiam po co ktoś wpadł na pomysł produkowania przekładek aluminiowych jeżeli inni mają stalowe?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje misię również , że stalowe bardziej się nadają do tego zadania , ale musisz sprawdzić dokładnie w serwisówkach bo dziwne mi sie wydaję żeby można było oba typy założyć. Przeciez to inna waga takiego kosza więc bezwładnośc mniejsza. Tak jak kolega Piotr napisał trzeba ustalić po co producent wprowadził takie cudo.

PONY 50 -> WSK 125 -> MZ ETZ 250 -> AWO Sport -> LS 650 ... cdn

 

www.elektrotec.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw założyłem stalowe.Kosz ma małe rowki w miejscach gdzie przekładki udezają.Odpaliłem i straszne klepanie na małych obrotach, Po dodaniu gazu nic... zmieniłem na alu z myslą ze lżejsze to klepanie ucichnie ale nic nie pomogło na małych obrotach tak samo mysle ze to przez to ze kosz ma wyrobione te małe rowki i tarcze razem z przekładkami obracaja się delikatnie w koszu i na wolnych obrotach jak wał przyspiesz po pełnym obrocie w Gmp to slychac klepniecie.(Tak ja mysle)Bo na wyzszych obrotach nic.Aluminiowe szybciej się ścierają ale sa lzejsze i pewnie ma to tez wpływ na moc i zywotność kosza sprzegłowego pozatym sa drozsze.A stalowe wiele wytrzymalsze ale mysle ze szybciej kosz załatwia czyli spowodują wyrobienie tych rowków i deikatnie mogą osłabić silnik bo ciężkie no i z reguły stal tańsza od alu.A wy jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalowe są lepsze ponieważ zwiększają ciężar kosza sprzęgłowego przez co zwiększasz moment silnika. Stal jest także wytrzymalsza. Aluminiowe odciążają Ci cały układ, zwiększając obroty, ale się na pewno szybciej zużyją. Po za tym napisz jaki motocykl? Jak Ci klepiąstalowy przekładkki to masz luzy na kłach w koszu lub kołakach. zależnie co tam masz. Aluminiowie mogą mnie klepać z prostego powodu,że są lżejsze i mają mniejszą bezwładnośc.

oldboxer.pl

 

Renowacje Radzieckich Boxerów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...