Skocz do zawartości

Co sądzicie o zębatkach napędowych marek JR, PBR, GROSSKOPF?


Tobik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Tak jak w temacie. Olek ma te zębatki w ofercie, jakoże niesłyszałem o takich markach wcześniej, a i w necie mało co się doszukałem na ten temat. Mógłby ktoś coś więcej powiedzieć o tym? Wiadomo,że większość leci na Sunstarach, ale może jednak warto się pokusić o coś innego?

Pozdro!

 

P.S. W sąsiednim temacie o łańcuchu DIDa, pisał ktoś o PBRach, że całkiem niezłe. A jak reszta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczególnie polecam Supersprox i JT. Sunstary raczej kiepskie, może i tańsze ale szybciej zużywają.

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczególnie polecam Supersprox i JT. Sunstary raczej kiepskie, może i tańsze ale szybciej zużywają.

Pokaz mi gdzie Sunstary sa tansze od JT :icon_question:

JT to chinski badziew, idealnie pasuje w zestawie z badziewnym RK :icon_mrgreen: Do DID zakładaj PBR albo Sunstar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaz mi gdzie Sunstary sa tansze od JT :icon_question:

JT to chinski badziew, idealnie pasuje w zestawie z badziewnym RK :icon_mrgreen: Do DID zakładaj PBR albo Sunstar.

 

 

 

JT jako jedyny producent zębatek nie oszczędza na stali do ich produkcji. Używają wysokowęglową stal nierdzewną C49 podczas gdy np. Sunstar ciągle używa C45. Dziwię się że zębatki Sunstar są tak popularne mimo słabszych materiałów.

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JT jako jedyny producent zębatek nie oszczędza na stali do ich produkcji. Używają wysokowęglową stal nierdzewną C49 podczas gdy np. Sunstar ciągle używa C45. Dziwię się że zębatki Sunstar są tak popularne mimo słabszych materiałów.

Folder reklamowy JT masz opanowany :icon_biggrin:

Zjezdzilem pare zestawów RK+JT i Sunstar+DID. Po 15 tys km JT wygląda jak piła do drewna, a RK wymaga naciągnięcia co kilkaset km. Dla zestawu Sunstar+DID ten przebieg to dopiero połowa życia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaz mi gdzie Sunstary sa tansze od JT :icon_question:

JT to chinski badziew, idealnie pasuje w zestawie z badziewnym RK :icon_mrgreen: Do DID zakładaj PBR albo Sunstar.

 

 

No popatrz ja banditem na jendym zestawie JT-RK juz 31 tys i ma sie dobrze.

W tamtym sezonie 33 tys na V-stromie, ten sam zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JT i JR to produkty niskiej jakości i niskobudżetowe tak wiec nie ma sie co spodziewać rewelacji. generalnie nie polecam anijednej ani drugiej marki do mocniejszych (powyżej 100KM) motocykli.

 

Zebatki wysokiej klasy to wlasnie PBR, GROSSKOPF, SUNSTAR i SUPERSPROX. Tutaj można być spokojnym o ich wytrzymałość szczególnie na przodzie. JT i JR pasowało by z przodu wymienić mniej wiecej po 10 tyś km zeby na zamordować łańcucha.

 

A co do RK to u mnie ma już 19 tys przy 150Nm i 185KM mocy, zamordował 3 opony i nadal nie ma nawet najmniejszych przesłanek do podciągania. ;) Whajabusie oryginalny RK wytrzymał mi 35 000km

Edytowane przez bart_b

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zestaw JT + DID, łańcuch był świetny, a z zębatek nic nie zostało.

Może to przez nadmiar smaru...??:)

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tylko łańcuch z pewnego źródła bo na allegro wysyp podróbek za małe pieniądze

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...