Skocz do zawartości

Super TENERE 1200 i GS 1200


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich potrzebna dorada w sprawie zakupu sprzętu.

Mam chęć kupić Super TENERE 1200 z 2010r 0000 km i też patrzę w stronę GS 1200 2006/7 25000-4000km

Głowa boli od myślenia czasopisma piszą różnie najbardziej zależy mi na podpowiedzi ze strony posiadaczy tych sprzętów no i tych co robią trasy ,do tej pory śmigałem Yamahą 1900 ale nie wszędzie są asfalty i w miarę utwardzone drogi byłem w Rumuni i zdecydowałem na zmianę konia. Próbowałem Tenere niczego sobie

ale nie mam z czym porównać .Poproszę o podpowiedzi niestronnicze .

Pozdrawiam i z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opinie posiadaczy bmw możesz poznać - najwięcej wnoszące do tematu - na forum advrider. natomiast z supertenerą będzie ten problem, że motocykl drogi, nowy i nie wiem czy ktoś w ogóle tutaj taki posiada. nie liczyłbym na wybujałą dyskusję...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem Tenere niczego sobie ale nie mam z czym porównać .

Poproszę o podpowiedzi niestronnicze .

Żeby nie było stronniczo- jedź do najbliższego salonu każdej marki i zamów jazdę testową. I już będziesz miał z czym porównać.

 

Ja przy wzroście 192 czepiałem nogami o cylindry GS-a. Być może to kwestia przyzwyczajenia stawiania nóg na ziemi przy zatrzymaniu. Na XTZ siedziałem, ale nie miałem okazji pojeździć- odwołali mi jazdę testową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich potrzebna dorada w sprawie zakupu sprzętu.

Mam chęć kupić Super TENERE 1200 z 2010r 0000 km i też patrzę w stronę GS 1200 2006/7 25000-4000km

Głowa boli od myślenia czasopisma piszą różnie najbardziej zależy mi na podpowiedzi ze strony posiadaczy tych sprzętów no i tych co robią trasy ,do tej pory śmigałem Yamahą 1900 ale nie wszędzie są asfalty i w miarę utwardzone drogi byłem w Rumuni i zdecydowałem na zmianę konia. Próbowałem Tenere niczego sobie

ale nie mam z czym porównać .Poproszę o podpowiedzi niestronnicze .

Pozdrawiam i z góry dzięki.

BMW to sprawdzony sprzęt od 30 lat królujący na drogach i bezdrożach całego świata. Pod względem napraw GS 1200 do 2010 roku naprawi i wyreguluje nawet kowal (nie chodzi mi o elektronikę)

 

Tenera to moto wypuszczone na rynek głownie po to by w ofercie Yamahy pojawił się konkurencyjny sprzęt dla BMW.

Jest mocniejsza od BMW, bardziej nawrista. Bardzo fajnie pokonuje zakręty (jest to pierwsze moto na którym udało mi się przeszlifować podnóżek) Przejechałem tym motocyklem ok 400 km, a BMW ok 6000 km osobiście wybrał bym BMW najlepiej z roczników 2008-2010.

 

W terenie lepiej się jeździ GS-em, równo oddaje moc, łatwiej się podnosi z gleby, mniej pali, tańsze części. Dużą wadą BMW jest to że człowiek za szybko się przyzwyczaja do dobrego i ciężko później się do czegoś przekonać....

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej porady tu chyba nie uzyskasz bo ilu doradców tyle różnych zdań.

Również miałem taki dylemat czy Tenera ili BMW lub FJR - ma być turystyka.

Padło na FJR.

Tenerą i FJRą jeździłem na jazdach testowych BMW niestety.

Yamaha w Wa-wie ma jazdy testowe BMW niestety + dla Yamahy.

Tenera nowy model i sporo tańszy, ma np.dwie pozycje kontroli trakcji, tryb jazdy turystycznej i sport gdzie jest narwista i daje dużo frajdy z jazdy.

Osobiście wybrałbym Super Tenere lecz wybór należy do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze lepiej troche poczekac i zobaczyc nowosci na przyszly sezon.Np. z tego co slyszalem

Triumph wystawi cos w rodzaju GS 1200 (Triumph 1200 Adventure)kardan,140KM,wysoki moment obrotowy

no i ceny zjadalne w porownaniu co do konkurencji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GSy to dobre sprzęty, jednak z relacji znajomego, który po raz któryś jechał w Rajdzie Katyńskim, to GSy się psuły, coś tam z dyframi było. Także ze dwa albo trzy wróciły na lawecie. Nie wiem ile w tym prawdy, ale niedawno chyba była jakaś akcja serwisowa BMW, że coś tam się z nimi działo. Mowa o modelach 1200 oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega mial gs 1100 i ostatnio przejechal sie na xtz 1200 - tenere nie przypadla mu do gustu , jaka taka nijaka jak to okresil

 

 

 

 

a moze KTM LC8 990 ? prawdziwe duze dualenduro .

 

 

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...