Skocz do zawartości

Zawieszenie działalności gospodarczej.


Vatzeque
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie kieruję do ludzi prowadzących naukę jazdy.

Czy znany Wam jest temat zawieszenia działalności tego typu? Tak po krótce.. Byłem w urzędzie zapytać i krótko mnie zbyto, "że nie mogę zawiesić działalnośći regulowanej", co najwyżej zlikwidować i na wiosnę założyć na nowo.

Jak Wy Tomek i Piecyk prowadzicie swoje kursy motocyklowe? Jak wygląda u Was w starostwach temat ewentualnego zawieszenia (chyba, że tego nie robiliście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie kieruję do ludzi prowadzących naukę jazdy.

Czy znany Wam jest temat zawieszenia działalności tego typu? Tak po krótce.. Byłem w urzędzie zapytać i krótko mnie zbyto, "że nie mogę zawiesić działalnośći regulowanej", co najwyżej zlikwidować i na wiosnę założyć na nowo.

Jak Wy Tomek i Piecyk prowadzicie swoje kursy motocyklowe? Jak wygląda u Was w starostwach temat ewentualnego zawieszenia (chyba, że tego nie robiliście).

To ja Ci odpowiem, jako osoba, która pracuje przy EDG.

 

Jedynym ograniczeniem w zawieszeniu działalności gospodarczej (oprócz maksymalnego 2-letniego okresu) objęci są taksówkarze - nie dłużej niż rok. Dlatego nie mam pojęcia o co chodziło babeczce z okienka przy którym Ty stanąłeś.

 

PS

Jeśli zatrudniasz pracowników, nie możesz zawiesić działalności gospodarczej. W tym momencie Twoi pracownicy nie mają uregulowanego stosunku zatrudnienia no i nie mają płaconego ZUSu...

 

W razie czego pisz ;)

Edytowane przez seba87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDG?

Problem jest tego typu, że facet (nie babka, taki pierdoła zresztą) od razu rzucił hasłem, że nie istnieje termin "zawieszenie działalności regulowanej". Z drugiej strony jestem takim samym przedsiębiorcą jak sklepikarz (czyli jest rejestracja w wydziale działalności gospodarczej urzędu miasta), nauka jazdy (działalność kontrolowana to broszka wydziału prawa jazdy).

 

Koniec końców to pewnie zawieszę (nie płacę składek ZUS), tylko rozbija się wszystko o to, czy muszę opłacać infrastrukturę wymaganą przepisami (plac, sala wykładowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawieszam działalności na zimę. Teorię prowadzę okrągły rok.

Koszt utrzymania placu w grudniu, styczniu i lutym wliczam w całoroczny biznesplan.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja działalność gospodarczą (transport towarów) zawiesiłem na czas remontu motocykla i polegało to na przejściu się do Ratusza i zgłoszeniu takiego faktu z podaniem terminu zakończenia tego stanu. Działalność wznowiłem przed czasem przy czym to ratusz informował ZUS i US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun Tomek, ale to chyba nie od razu miałeś tylu klientów?? ;)

Mi się nie opłaca tego ciągnąć przez zimę, bo najzwyczajniej ludzie twierdzą "po co teraz się zapisywać? Przyjdę na wiosnę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja działalność gospodarczą (transport towarów) zawiesiłem na czas remontu motocykla i polegało to na przejściu się do Ratusza i zgłoszeniu takiego faktu z podaniem terminu zakończenia tego stanu. Działalność wznowiłem przed czasem przy czym to ratusz informował ZUS i US.

Dokładnie tak to funkcjonuje. Jeżeli tylko nikogo nie zatrudniasz, zawieszasz i odwieszasz działalność jednym podpisem w urzędzie dzielnicy/gminy/miasta. I to jest właśnie jeden z plusów bycia freelancerem. Tak łatwo nie zamknie się z dnia na dzień biura tłumaczeń czy szkoły językowej, ale tłumacz czy lektor prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą ma tu pełną swobodę. Analogicznie: szkoła jazdy vs. instruktor z DG, firma kurierska vs. samozatrudniony kurier. W niektórych branżach jest jeszcze fajniej. Właściciel klubu go-go ma na głowie od cholery papierologii, kontroli, musi płacić różne haracze państwu i nie tylko, uruchomienie i zwinięcie biznesu to dla niego ogromne przedsięwzięcie spędzające sen z powiek, podczas gdy striptizerka pracująca na własny rachunek przychodzi do pracy, kiedy chce, bierze cały zarobek do ręki i nie przejmuje się żadnymi formalnościami; przede wszystkim nie musi inwestować kroci na starcie. Dlatego zarabianie głowami i rękami innych ludzi nie zawsze popłaca i często lepiej się wychodzi wykonując pracę osobiście.

Edytowane przez Olsen

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edg - ewidencja działalności gospodarczej

 

jeśli jesteś właścicielem tej infrastruktury nie płacisz podatków z tytułu wykonywania działalności - no bo i dlaczego skoro jej nie prowadzisz? O tym wszystkim jest poinformowany US. Jeśli ktos będzie wyjątkowo upierdliwy, masz na to kwity :)

jeśli dzierżawisz teren - bezwzględnie obowiązują Cię warunki zawarte w treści umowy.

 

W przypadku gdy urzedas będzie robił Ci pod górkę, przejdź się do wydziału któremu podlega dział ewidencji i porozmawiaj z naczelnikiem. To działa... o ile znów nie trafisz na uja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od kilku sezonów propaguję tezę, że warto teorię robić zimą, gdy nie ma ciśnienia na jazdy, zaś samo jeżdżenie zacząć jak tylko śnieg stopnieje.

Argumentem dla potencjalnego kursanta jest fakt, że jazdy zrobi w dwa-trzy tygodnie i szybko podejdzie do egzaminu gdyż jeszcze nie będzie kolejek na egzaminy kat. A.

Przyznaję, że nie od razu miałem taki obrót, ale rozpuszczając takie wici można się spodziewać w kolejnym sezonie poprawy sytuacji przy zapisach zimą.

 

Dobrej pogody życzę :-)

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...