Skocz do zawartości

Coś taniego i oszczędnego


Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście mam xj po ostatnim lifcie, żona ma gs'a 500. Ogólnie moto chyba nie do porównania. Jakość wykonania, powłoki lakiernicze, wygoda siedzenia (mówię o gs500 sprzed 2001) wypada dużo, dużo lepiej, na korzyść xj 600. Moja sztuka w tym sezonie odwiedziła północną It, 2 osoby, + 3 kufry givi zapakowane po brzegi, 4.5k km, przeloty na autostradzie po 160kmh na dystnasie 300-400km non stop nie zrobiła na niej żadnego wrażenia. Mój egzemplarz przy emeryckiej jeździe solo bez kufra to ~4.5l - czyli przebieg na baku rzędu 350-400km. Przy autostradzie i jeździe j.w. 7-7.5l, Przy normalnej jeździe po mieście wciąga 5-5.5l. Kanapa wygodna, moto stabilne, spokojnie zamykasz opony i nie czujesz się jak na gumowym koniu. Z wad to rozmiar tylnej opony, których masz do wyboru z 3 modele sensowne + 3 taniochy, słabe światła (mam div.), i jak dla mnie, na dzisiejsze standardy to chyba jest przyciężka i ma ciut za miękkie zawieszenie przednie. Jeśli chodzi o wytrzymałość moto wygląda po 55tys km jakby miało o połowę mniej lat.

 

Gs500 ma moja Żona. Ogólnie jak początkowo nim sie turlałem, po przesiadce z przecież wcale nie dużej xj, czułem się jak na rowerze. Żona ma szeroką kierę, więc moto prowadzi się bajecznie łatwo, jest jeszcze sztywniejsze od xj. Jakość powłoki lakierniczej jest co najmniej klasę niżej od xj. Kolektor wydechowy jest z zwykłej stali, rdzewieje na potęgę, wąska, niewygodna i śliska kanapa. Żeby nie było - skrzynia biegów w porównaniu do xj to masełko, wchodzi każdy bieg, na każdych obrotach, długie przełożenia - ale to subiektywne odczucie, reakcja silnika na odjęcie gazu, w porównaniu do xj, jest bardzo łagodna, serwis mimo wszystko dużo tańszy niz xj. Części masa - jest absolutnie wszystko po smiesznych cenach. jak chcesz sie jescze czegos dowiedziec o gs500 vs xj 600 div, to pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam jaki motocykl polecacie do 3 tysięcy wiem, że to nie za dużo, ale jeszcze nie pracuje. Jakiś chinczyk 250 ? Czy odradzacie; Mam DT 80 lc 2 i nie jestem zadowolony :( mało mocy :( chodzi mi o jakiegoś crossa, z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor chce kupić crossa/enduro...

 

Proponuję przenieś temat do Enduro/Motocross/Supermoto/Trial/Quad.

 

Co do kupna moto za ok. 3 tyś zł, wszystko jest możliwe - ja swojego RXa kupiłem za 3500 zł po remoncie, sam jeszcze nawet pomagałem :P

 

Ja osobiście kupiłbym 2T gdybym jeszcze nie pracował, remont i serwis taniej wyjdzie :)

Edytowane przez Ziuutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...