Skocz do zawartości

Jak Transportować motocykle??


tmsa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wybieram się z kolegami wiosną na wypad moto w Pireneje, ale nie bardzo nam się chce popychać na moto do np. Nicei, poradźcie jak transportować najekonomiczniej 4 moto, moja koncepcja na razie to opel vivaro z przyczepką typu platforma i mocowanie pasami. Podzielcie się doświadczeniami i ewentualnie poradźcie inne warianty.

Zapraszam do konstruktywnej dyskusji.

DUCATI nie są takie złe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może jakaś spedycja ?

 

masz tu relacje z przygotowań do wyprawy po afryce i Oni właśnie w skrzynie i do samolotu :flesje:

 

http://www.scigacz.pl/Motocyklem,przez,Afryke,2009,koncowe,odliczanie,przed,wyjazdem,10657.html

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Pirenejów m.in. Twoja koncepcja wydaje się słuszna, tylko czy Opel oprócz 4 pasażerów zabierze jeszcze 1 czy 2 motocykle?

 

My jechaliśmy pickupem plus przyczepka. Odradzam pokonywanie Pirenejów z przyczepka bocznymi (tańszymi) drogami

 

_DSC9131.JPG

 

Trochę więcej, również o podróży autem, tutaj:

 

Aragonia - opis wyprawy

 

 

Mógłbyś cos więcej napisac o tym Vivaro, własnie rozpatruję wymiane pickupa na Vivaro lub którego z bliżniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Pirenejów m.in. Twoja koncepcja wydaje się słuszna, tylko czy Opel oprócz 4 pasażerów zabierze jeszcze 1 czy 2 motocykle?

My jechaliśmy pickupem plus przyczepka. Odradzam pokonywanie Pirenejów z przyczepka bocznymi (tańszymi) drogami

Trochę więcej, również o podróży autem, tutaj:

Aragonia - opis wyprawy

Mógłbyś cos więcej napisac o tym Vivaro, własnie rozpatruję wymiane pickupa na Vivaro lub którego z bliżniaków.

 

Opelek nie jest mój, tylko kumpla i do środka chcemy tylko bagaże i bikerów wrzucić, kumpel swoją GS'ke próbował wrzucić i mu kilka cm brakło, kombinuje żeby moto cztery sztuki na platformę wsadzić.

 

Co do spedycji to za mały dystans, żeby do samolotu czy inaczej - drogo wychodzi w kosztach, a chodzi o drogę tam i z powrotem!

 

Kolego Rack, Zbycho ma racje, ja nie mam nielimitowanego czasu wolnego i wole po Pirenejach popomykac dzień z winkiem na plaży ..... jak dorośniesz zrozumiesz :)

DUCATI nie są takie złe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że mam 16 lat nie wyklucza mnie z tego żeby mieć swoje zdanie, tak sądzę, nie jesteście tego w stanie zmienić i milczeć raczej nie mam zamiaru. Rozumiem, jeśli chodzi o fun z jazdy to jak najbardziej, ale jeśli chodzi o wyczyn na motocyklu to raczej większy byłby gdybyś dojechał na kołach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, jeśli chodzi o fun z jazdy to jak najbardziej, ale jeśli chodzi o wyczyn na motocyklu to raczej większy byłby gdybyś dojechał na kołach.

 

Nikt tu wcześniej nie wspominał o żadnym wyczynie, tylko o przewiezieniu motocykli. Ty zacząłeś. Od pewnego wieku nie ma się już potrzeby udowadniania wszystkim, jakim się jest boskim. ;)

Wysyłane z mojego PCta za pomocą klawiatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna dyskusja tylko trochę off-topowa!!

Mam pytanie, czy ktoś używał systemu Moto Cinch wygląda sensownie ?

 

Super patent, nie bawisz się w naciągnięcia żadnych pasów ustawianie itp. Po prostu stawiasz moto , zapinasz i heja jazda do celu. Tylko lepiej wystrugać coś takiego samemu o wiele mniejszym kosztem niż koszt ponad 7 stów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super patent, nie bawisz się w naciągnięcia żadnych pasów ustawianie itp. Po prostu stawiasz moto , zapinasz i heja jazda do celu. Tylko lepiej wystrugać coś takiego samemu o wiele mniejszym kosztem niż koszt ponad 7 stów

Łatwo powiedzieć, "zrób samemu", może ktoś sie podejmie zmontowania czegoś podobnego, potrzebuje cztery takie zestawy :banghead:

DUCATI nie są takie złe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Łatwo powiedzieć, "zrób samemu", może ktoś sie podejmie zmontowania czegoś podobnego, potrzebuje cztery takie zestawy :banghead:

 

Pierwszy lepszy ślusasz u którego sie pytałem w moim mieście powiedział, że podjął by się zrobienia takich mocowań na dwa moto za ok 250 zł (akurat będe takie coś kombinował do przyczepki, bo męczące są pasy) jedynie co to trzeba dać wymiary i "baze"

 

Co do wytrzymałości to w "ekipie" mam 2 busy z mocowaniem ale moto chincz i narzekań nie ma, zato same plusy. Montaż motocykla zajmuje minute , a nie 10

 

 

Zbycho nie wiem jakie masz doświadczenie przy transporcie moto, ale różnica jest kolosalna, pas musisz dobrze poprowadzić, zaczepić o motocykl i środek transportu oraz odpowiednio ściągnąć pas. Przy tego typu mocowaniu, poprostu ustawiasz w opdowiednim miejscu motocykl, zapinasz mocowanie o podnóżki, zabezpieczasz i tyle

Edytowane przez bananek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla nich bananek transport szosowego motocykla na przyczepce odbywa się raz na ruski rok, mieliby crossowki to by zrozumieli o co chodzi, sam używam jednego pasa do mocowania moto ale robię to na tyle rzadko ze nie potrzebuje innego patentu, zwłaszcza ze przyczepkę mam zwykłą a nie do transportu moto

Mika Ahola

1974 - 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...