Skocz do zawartości

Najlepsza 125-tka


Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, dobra każdy ma jakieś tam swoje przekonania. A ja mam tylko pytanie czy rzeczywiście 2 suwowe silniki przy pojemności 125 cc są dużo "silniejsze" od 4 suwów, i czy nie warto kupić nowego motocykla ( w tym przypadku np zippa) i mieć gwarancje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chcesz tym zippem jeździć przeż całe swoje życie, czy tylko do 18?

 

Dwusuwy są mocniejsze, ale uwierz, nie będziesz miał z tego zysku, a możesz mieć tylko straty.

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwusuwy są silniejsze od czterosuwów nawet parokrotnie.. A zakup moto, które ma gwarancję może i o niczym nie świadczyć, bo w końcu kiedyś sie ta gwarancja skończy.. Wszystko zależy od losu jaki egzemplarz trafisz. Co do tej ukochanej NSR, to powiem, że trochę to małe i mało poręczne jest, bynajmniej takie jest moje odczucie po przejażdżce tą oto hondą.

 

Edit: Krempy, o jakich stratach mowa?

Edytowane przez pypek9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5km/h ? CBR - V-Max 110, NSR - 160km/h.

Jazda "normalna" CBR - 90km/h NSR - 100-130km/h.

 

Legalność? W PL A1 - 11kw, NSR zdławiona na wydechu, dyszach to V-Max jakieś 130-140.

 

Taaaaa, licznikowe :icon_mrgreen:

 

Dobra zwracam honor, NSR jest szybsza od CBR o 15 km/h biorac jednak pod uwage jest o 3 KM slabsza, Yamaha 125 R rozwija w 4T ta sama predkosc jak NSR wiec o co chodzi ?

 

No dobra, dobra każdy ma jakieś tam swoje przekonania. A ja mam tylko pytanie czy rzeczywiście 2 suwowe silniki przy pojemności 125 cc są dużo "silniejsze" od 4 suwów, i czy nie warto kupić nowego motocykla ( w tym przypadku np zippa) i mieć gwarancje.

 

Sa mocniejsze bo sa oddlawione i osiagaja moc dwa razy wieksza, ( w tym przypadku )

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnych doświadczeń.

Dobra. To następnym razem jak dostaniesz w swoje łapy CBR 125 to przy badaniu maksymalnej predkości wrzuć 5tkę.

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaaa, licznikowe :icon_mrgreen:

 

Dobra zwracam honor, NSR jest szybsza od CBR o 15 km/h biorac jednak pod uwage jest o 3 KM slabsza, Yamaha 125 R rozwija w 4T ta sama predkosc jak NSR wiec o co chodzi ?

 

 

 

Sa mocniejsze bo sa oddlawione i osiagaja moc dwa razy wieksza, ( w tym przypadku )

 

:crossy:

Nie mają dwukrotnie większej mocy 27.8 hp @ 10000 rpm brakuje 2.2KM do pełnej dwukrotności

 

Straty?

Nie wszystko to co napiszę jest wprowadzone, ale będzie na pewno

Dwusuwy nie spełniają norm Euro ileśtam - niedługo nie będą przechodzić przeglądu ze wzgledu na zły skład mieszanki spalin

Straty na paliwie. Bo motocykl mając tyle samo koni w dwusuwie i czterosuwie można porównać, że w czterosuwie spalanie jest mniejsze.

Niektórzy drążący temat diagności mogą nie przepuścić motocykla, który ma więcej mocy niż wpisane jest w dowodzie

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niektórzy drążący temat diagności mogą nie przepuścić motocykla, który ma więcej mocy niż wpisane jest w dowodzie

 

 

widziałeś stację diagnostyczną z hamownią ?

 

w dowodzie od exc250 2t miałem wpisaną moc 7kW :banghead:

 

 

do autora:

chcesz mieć frajdę szukaj 2T

na codzienne dojazdy 4T

 

od siebie dodam że nadwyżka mocy pod kontrolą to twoje bezpieczeństwo

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dowodzie od exc250 2t miałem wpisaną moc 7kW :banghead:

 

od siebie dodam że nadwyżka mocy pod kontrolą to twoje bezpieczeństwo

 

Bo z taka moca KTM opuszcza fabryke, przynajmniej te ktore maja homologacje.

 

Co do tej nadwyzki i bezpieczenstwa, to tylo 1 % przypadkow.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie coś napisać.

 

Nigdy nie wziąłbym NSR i jej podobnych :icon_rolleyes: Jest to w 2t, chodzi jak moja kosiarka do trawy, pali dużo...

 

Za to byłem w posiadaniu VARADERO XL125V :wub: Do dzisiejszego dnia, żałuję, że musiałem sprzedać... Piekny motocykl, duży, komfortowy 4t. Spalanie na poziomie 3.5 litra/100km bez względu na to gdzie i jak jeździłem. Duży 17 litrowy bak = rzadkie tankowanie, moto turystyczne. Na trasie prędkość przelotowa 90-100km/h, moto płynie po drodze. Wygodne i bezawaryjne - przez 2 lata nie wymieniłem nic oprócz oleju, łańcucha i zębatek. Jest duże jak na 125, do tego silnik V2 - może 5 osób na 100 wiedziało o co chodzi, reszta uważała iż jestem dawcą i jeżdżę na co najmniej 600cm3 :icon_mrgreen: Przez 2 lata użytkowania zrobiłem ponad 15 tys. km i sprzedałem kilkaset złotych drożej niż kupiłem.

 

W porównaniu z NSR - Varadero przegrywa pod względem osiągów, ale nie o prędkość tylko chodzi...We wszystkich innych aspektach Viaderko gniecie inne 125(spalanie, bezawaryjność, komfort, wygląd).

 

Miałem te same problemy i wątpliwości przed robieniem A1, jednak wybrałem Viadro, nie żałuje i wszystkim polecam :icon_razz:

 

pzdr

honda_varadero_125_2002_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałeś stację diagnostyczną z hamownią ?

 

w dowodzie od exc250 2t miałem wpisaną moc 7kW :banghead:

 

 

do autora:

chcesz mieć frajdę szukaj 2T

na codzienne dojazdy 4T

 

od siebie dodam że nadwyżka mocy pod kontrolą to twoje bezpieczeństwo

 

Tak, widziałem. Jest u nas w "mieście".

 

Pozwolę sobie coś napisać.

 

Nigdy nie wziąłbym NSR i jej podobnych :icon_rolleyes: Jest to w 2t, chodzi jak moja kosiarka do trawy, pali dużo...

 

 

Kosiary są czterosuwowe.

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...