Skocz do zawartości

Pytanie i Problem z Gwarancją


Engels
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ze sto lat tu nie pisałem ;) Ale jakoś mamy marne lato tego roku to i mniej się jeździ ;)

 

Dobra, ale do rzeczy... Są jeszcze pewnie co poniektórzy którzy mnie kojarzą :D

 

Mam Telefon SonyEricsson XPeria X1, który szczerze NIE polecam (oprócz tego że się psuje to jeszcze wolny jest...), a który mi się na gwarancji zepsuł dwa razy i teraz po serwisie się okazało że naprawiono jedno, a zepsuto mi drugą rzecz :facepalm: I teraz dwa pytania:

1.) Czy nie przysługuje mi zwrot kasy, albo wymiana na nowy sprzęt po/przy trzeciej naprawie ?! Nie ma czegoś takiego w umowie gwarancyjnej, ale nie wiem właśnie czy nie ma czegoś takiego niejako "z urzędu" ?

2.)Co zrobić gdy czas naprawy przekracza czas podany w gwarancji ?! Ponieważ obie naprawy trwały MIESIĄC, a w umowie mam wpisane jak wół 14 dni!

 

Z góry dzięki za pomoc. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1.) Czy nie przysługuje mi zwrot kasy, albo wymiana na nowy sprzęt po/przy trzeciej naprawie ?! Nie ma czegoś takiego w umowie gwarancyjnej, ale nie wiem właśnie czy nie ma czegoś takiego niejako "z urzędu" ?

2.)Co zrobić gdy czas naprawy przekracza czas podany w gwarancji ?! Ponieważ obie naprawy trwały MIESIĄC, a w umowie mam wpisane jak wół 14 dni!

 

 

Ja Ci powiem jak było moim przykładzie: jeżeli telefon był już naprawiany 3 razy o przy 4 możesz wymagać nowego sprzętu (zwrot kasy polega na tym, że dają Ci nowy telefon w podobnej cenie). Jeżeli nie ma tego zapisanego w gwarancji to trzeba ubiegać się o nowy telefon/zwrot na drodze sądowej.

Co do tego czasu to niestety jest bardzo ciężko cokolwiek zrobić, bo tam jest napisane ,,czas naprawy" a kiedy sam się ubiegałem o telefon to powiedzieli, że naprawiali 10 dni ale przesyłka długo szła... (niestety na to nic nie poradzimy).

 

Gdy ja otrzymałem telefon po ,,naprawie serwisowej" to miałem urwany klawisz i syfy za szkiełkiem aparatu ale zobaczyłem to dopiero w domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14dni to ustawowy czas na rozpatrzenie gwarancji (uznajemy/nieuznajemy). Po rozpatrzeniu jest 14 lub 30 dni na remont/wymianę . Ilośc remontów - nie wiem , ale w pralce Amica zakupionej w 2000r miałem 6 rubryk na stemple serwisanta i klauzulę ze jak sie skończą - to wymiana na nową. Pralka oczywiście zje*ała sie rzeczone pełne 6 razy , przy czym 6 raz tuż po gwarancji.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.. Czyli jednym słowem dupa... Po naprawie się postaram go chyba opchnąć i kupić coś innego (myślę między jakąś Nokią z serii E a Szajsungiem na Androidzie...)

 

Pierwsze co mi padło to... Ekran, a chyba konkretnie tasiemka od ekranu... A drugi raz to klawiatura... A teraz mi pochrzanili w serwisie z aparatem, się włącza zamiast tego 3 MPixele z tyłu, kamerka do konferencji ! :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odpowiadając na postawione pytania:

1. jeśli z warunków gwarancji nie wynika nic innego to nawet 100-tna naprawa nie daje podstaw do domagania się wymiany sprzętu lub do zwrotu ceny zakupu

2. jeśli naprawa przedłuża się ponad termin wskazany w gwarancji a Ty w związku z tym poniosłeś jakąś szkodę (np. musiałeś wypożyczyć odpłatnie telefon zastępczy) - masz prawo do odszkodowania od gwaranta.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...